Godziny pracy księgarni podczas majowego weekendu:
28 kwietnia (sobota): 10:00-15:00.
1 maja - 6 maja: NIECZYNNE





- Ewa Kurek - Polacy i Żydzi: problemy z historią
- Ewa Kurek - Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945
- Luter i rewolucja protestancka - film DVD
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ewa Kurek - Jedwabne - anatomia kłamstwa
- Ewa Kurek - Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później
- Ewa Kurek - Rosji rozumem nie pojmiesz?
- Luter i rewolucja protestancka - książka z filmem DVD

Producent
-
3s Media (1)
-
Adam Marszałek (1)
-
ARCANA (2)
-
ASPEKT (2)
-
CeDeWu (1)
-
Dom wydawniczy Ostoja (1)
-
FIJORR Publishing Company (85)
-
Fronda (1)
-
Fundacja PAFERE (2)
-
Instytut Misesa (16)
-
Literackie (2)
-
LTW (1)
-
M Wydawnictwo (1)
-
MT Biznes (1)
-
Muza (1)
-
Nortom (1)
-
Nowy Wspaniały Holding (2)
-
Ośrodek Myśli Politycznej (2)
-
Pascal (1)
-
Petrus (1)
-
Poligraf (1)
-
Poltext (2)
-
PROHIBITA (19)
-
PWN (2)
-
RTCK (1)
-
Studio Emka (1)
-
Św. Stanisław (1)
-
Słowa i Myśli (1)
-
Wektory (10)
-
Zysk i s-ka (10)
Cena
-
7,00 zł - 50,00 zł (175)
-
od
do
Lawrence Reed - 52 mity o kapitalizmie

Profesor Lawrence Reed wybrał świetne, zwięzłe, konkretne teksty obalające najbardziej pospolite mity na temat kapitalizmu i stworzył zbiór,w którym bezlitośnie obnażają nonsens lewicowych zarzutów wobec kapitalizmu. Autor z łatwością demaskują błędy w rozumowaniu socjaldemokratów – obłudę tych cwanych oraz ignorancję tych naiwnych.
Faustino Ballvé - Elementarz ekonomii

Elementarz ekonomii to niezwykła książka, niezwykłego autora. Przyznam się, że książka ta umknęła mojej uwadze i dowiedziałem się o niej stosunkowo niedawno, a uważnie przeczytałem ją dopiero kilka miesięcy temu. Pocieszyć się mogę, że nie jestem jedynym, który powinien się do tego przyznać. To nieprawdopodobne, że ta skromna rozmiarami, za to wielka jeśli chodzi o jej treść, książeczka, praktycznie nie została zauważona przez ekonomistów. Nie mówię tutaj tylko o ekonomistach tzw. głównego nurtu w ekonomii, ale także ekonomistach związanych z nurtem liberalnym, wolnorynkowym, w tym ekonomistach szkoły austriackiej.
Erik von Kuehnelt-Leddihn - Wolność czy równość

Jedna z najważniejszych prac austriackiego myśliciela, konserwatysty i monarchisty nareszcie w języku polskim.
Książka p.Eryka von Kuehnelt-Leddihna Wolność czy równość stanowi pozycję ważną w katalogu prawicowca. Przede wszystkim dlatego, że pisana jest przez katolika – a w Polsce, gdzie większość stanowią katolicy, słowo „liberalizm“ traktowane jest niemal jak „satanizm“. P.EvK-L pokazuje na głęboką więź chrześcijaństwa, w szczególności nurtu wywodzącego się od św. Tomasza z Akwinu, z klasycznie rozumianym liberalizmem. Oczywiście to, co dziś, jak w USA, określane jest słowem „liberalism“ nie ma wiele wspólnego z liberalizmem: to po prostu socjal-demokracja używająca wolnego rynku jako narzędzia do zwiększenia kontroli nad ludźmi.
Henry Hazlitt - Ekonomia w jednej lekcji (opr. twarda)

Jak pisze autor we wstępie, Ekonomia w jednej lekcji „ma ukazać, iż wiele pomysłów, które dziś uchodzą za wspaniałe, postępowe i nowoczesne, to w gruncie rzeczy nawrót starych błędów”. Wykład poprawnej ekonomii Hazlitt przedstawia w tytułowej „lekcji”, która zawiera się w jednym zdaniu kilkustronicowego pierwszego rozdziału. Pozostałe rozdziały to omówienie podstawowej lekcji na przykładach z życia.
Jan Tyszkiewicz - W cieniu błękitnego orła, czyli co Nowy Ład zrobił gospodarce USA

Wzrost bezrobocia, niskie zarobki, tysiące ludzi zmuszonych do podróżowania za chlebem po całych Stanach Zjednoczonych - to wszystko i jeszcze więcej było problemem bez jasnej przyczyny, czymś spowodowanym przez jakieś mistyczne siły, tak zagmatwane, że będące poza zasięgiem ludzkiego rozumu (...) Dlaczego Wielki Kryzys wybuchł z taką siłą? Dlaczego trwał tak długo? Dlaczego mimo rysowanego przez rząd świetlistego obrazu dalej było tak źle?
Justin Raimondo - Przeciw państwu. Biografia Murraya N. Rothbarda

Książka An Enemy of the State: the Life of Murray N. Rothbard Justina Raimondo jest, do tej pory, jedyną biografią Murraya N. Rothbarda — najważniejszej postaci w historii ruchu wolnościowego i libertariańskiego. Jest ona tym bardziej cenna, że autor książki był przyjacielem Rothbarda i miał dostęp do całej jego prywatnej korespondencji. Koncepcja libertarianizmu wciąż jest słabo znana szerszemu gronu Polaków, choć to wspaniała idea głosząca wolnościowe hasła. Chcemy, aby to się zmieniło, a Murray N. Rothbard — nietuzinkowy ekonomista, filozof, historyk, działacz, publicysta — stał się postacią obecną w powszechnej świadomości Polaków.
John Perkins - Hit Man. Nowe wyznania ekonomisty od brudnej roboty

Kim są ci tajemniczy, owiani złą sławą EBR-owcy – ekonomiści od brudnej roboty?
To sowicie opłacani profesjonaliści, którzy oszukują państwa na całym świecie na miliardy dolarów. Kierują pieniądze z Banku Światowego, Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego (USAID) i innych zagranicznych organizacji „świadczących pomoc” do skarbców wielkich korporacji i na konta kilku bogatych rodzin, które kontrolują zasoby naturalne naszej planety. Do narzędzi wykorzystywanych przez owych fachowców zaliczają się sfałszowane raporty finansowe, sfingowane wybory, przekupstwa, wymuszenia, seks i morderstwa. Ci ludzie uczestniczą w grze, która jest tak stara jak sama koncepcja imperium, ale w naszej epoce globalizacji osiągnęła nową, przerażającą skalę.
Adam LeBor - Wieża w Bazylei. Tajemnicza historia banku, który rządzi światem

Książka Wieża w Bazylei: Tajemnicza historia banku, który rządzi światem Adama LeBora przedstawia mocne argumenty wymierzone w osoby kierujące bankami centralnymi. Ludzie ci nie są bowiem, jak twierdzi autor, bezstronnymi herosami dobrego zarządzania. Są raczej tym, czego demokracja powinna najbardziej się obawiać: tyranami, sprawującymi kontrolę dzięki wykorzystaniu przepisów finansowych, bez konieczności uciekania się do pomocy wojska lub podporządkowania sobie parlamentów. To bardzo nieładny obraz, a pan LeBor dobrze go namalował.
Wall Street Journal
John C. Médaille - Za wielcy, by upaść. Alternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na prawdziwie wolny rynek

Ta książka to przenikliwa krytyka obecnego stanu światowej ekonomii i wartości dominujących we współczesnych społeczeństwach, roli elit politycznych i gospodarczych, to sprzeciw wobec nieładu gospodarczego i finansowego, który zdominował współczesne systemy gospodarcze, świat finansów i bankowość. W jasny i atrakcyjny sposób autor tej bezcennej pozycji udowadnia niedowiarkom, co jest dziś naprawdę złe, źle rozumiane i interpretowane.
Randall G. Holcombe - Austriacka szkoła ekonomii – rozszerzone wprowadzenie

Od dawna nikt tak przystępnie i rzetelnie nie napisał książki, która byłaby podręcznikiem szkoły austriackiej. Styl, w jakim swą napisał Randall G. Holcombe porównać można do sposobu pisania Murraya N. Rothbarda. Przy czym autor Rozszerzonego wprowadzenia do szkoły austriackiej nie ma ambicji pisania rozprawy naukowej, lecz autentycznie chce, aby Czytelnik zainteresował się stworzoną przez Carla Mengera teorią, a jeśli tak, to żeby ją szybko pojął. Dlatego Holcombe omija problemy kontrowersyjne i spory, skupiając się na pięknie, prostocie i logice Austriaków.
Silas Barta, Robert P. Murphy - Zrozumieć Bitcoina

Ekonomista Robert P. Murphy i informatyk Silas Barta, połączyli siły, by w przystępny sposób wytłumaczyć szerszej publiczności:
- czym jest Bitcoin,
- jak działa protokół, na którym jest oparty,
- jak zadbano o bezpieczeństwo transakcji,
- dlaczego kryptowaluty są potrzebne,
- dlaczego miłośnicy wolności powinni kibicować ich popularyzacji.
Robert Murphy - Niepoprawny politycznie przewodnik po kapitalizmie

Murphy odpowiada w swojej książce m.in. na następujące pytania:
- Jak wolny rynek rozwiązuje problem dyskryminacji na rynku pracy?
- Dlaczego sprawy antymonopolowe zazwyczaj wytaczają firmy, które przegrywają w wolnej konkurencji?
- Czy potrzebujemy państwowych regulacji dotyczących bezpieczeństwa pracy i produktów?
- Jak wolny rynek chroni środowisko i rzadkie zasoby naturalne?
- Dlaczego MFW i Bank Światowy wcale nie pomagają biednym krajom