W soboty, 14 i 21 grudnia
KSIĘGARNIA STACJONARNA
NA DYMIŃSKIEJ 4
czynna będzie w godz. 10-17.
ZAPRASZAMY!





- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski
- Aldona Zaorska – Poznaj ich prawdziwe nazwiska
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2
- Paweł Lisicki, Tomasz D. Kolanek – Czas szaleństwa czy czas wiary?

- Ks. Janusz Stańczuk - Jak zostać dżentelmenem w 30 dni
- Piotr Witt - Chopin à Paris. Une affaire non classée
- Robert Spalding - Niewidzialna Wojna. Jak Chiny w biały dzień przejęły wolny Zachód
- Wighard Strehlow – Kuchnia św. Hildegardy
- Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle – Św. Hildegarda z Bingen Po prostu gotuj
Ludwig von Mises - Mentalność antykapitalistyczna

Ponadczasowa książka Ludwiga von Misesa. Skąd wynika nienawiść wobec kapitalizmu i kapitalistów? Pytanie wciąż aktualne, odpowiedź zaskakująca!
Uprzedzenie i fanatyzm opinii publicznej przejawia się najwyraźniej w fakcie, że odnosi ona epitet „kapitalistyczny” do rzeczy źle widzianych i zjawisk negatywnych, a nie do tych, które cieszą się powszechną aprobatą. Jak może coś dobrego wynikać z kapitalizmu? Wartościowe rzeczy są wytwarzane wbrew kapitalizmowi, a złe są jego domeną.
Analiza tych antykapitalistycznych uprzedzeń, oraz ujawnianie ich podstaw, oraz skutków, jest celem niniejszego opracowania.
Ludwig von Mises - Biurokracja

W Biurokracji Ludwig von Mises w możliwie najbardziej obiektywny sposób przedstawia skutki biurokracji, która ogarnęła współczesny świat. Autor skonstruował teorię i przytoczył argumenty różnych środowisk ideowych. Następnie przeprowadził dogłębną analizę kończąc swoją pracę wnioskami i rekomendacjami. W ten sposób Ludwig von Mises z małej objętościowo książki uczynił dobrą pracę naukową. Praca ta może stać się ważnym orężem w walce o obronę kapitalizmu i wolnego rynku przed niesłusznymi oskarżeniami. Gorąco zachęcamy Państwa do jej przeczytania.
Anatolij Fiedosiejew - Zapadnia. Człowiek i Socjalizm

Fiedosiejew w dziele swego życia rzeczowo opowiedział o problemach, z którymi się spotkał i próbował dociekać jak one powstały. Książka napisana jest barwnym i pełnym wyrazu językiem. Zapadnia. Człowiek i Socjalizm dedykowana jest zarówno rządzącym, jak i rządzonym, aby wyciągnęli wnioski z niedawnej przeszłości i nie wierzyli w socjalistyczne projekty polityczno-gospodarcze.
Bill Frezza – Jak uchronić demokrację przed… demokratycznie wybranymi politykami, czyli Nowozelandzkie reformy antyetatystyczne

Nieco ponad dwie dekady temu gospodarka Nowej Zelandii była w ruinie. Inflacja szalała, krzywa wzrostu gospodarczego ani drgnęła, a nabrzmiewający dług publiczny był kolejne rekordy. Obecnie Nowa Zelandia zajmuje czołowe pozycje w niemal każdym rankingu dotyczącym dobrobytu, wolności osobistej i dobrego zarządzania, wyprzedzając wiele krajów, między innymi Stany Zjednoczone.
Henry Hazlitt - Cofnięcie czasu (AUDIOBOOK do pobrania online)

Cofnięcie czasu to książka, która zachwyca nie tylko poczuciem humoru, ale przede wszystkim sposobem przedstawienia problemów ekonomicznych i politycznych. W sposób czytelny i zgrabnie wpleciony w fabułę powieści obalane są kolejne mity, które niestety funkcjonują do dzisiaj. Jak chociażby to, że państwo może samo z siebie stworzyć bogactwo, w ramach wieloletnich planów, dekretów czy interwencji.
Frederic Bastiat - Co widać i czego nie widać EBOOK

E-book dostępny w formatach MOBI i EPUB.
Najsłynniejszy esej genialnego francuskiego pisarza i ekonomisty nareszcie dostępny również w formie ebooka.
Frederic Bastiat - Państwo EBOOK

E-book dostępny w formatach MOBI i EPUB.
Bastiat stawia niezwykle ważną kwestię, od rozstrzygnięcia której zależą wybory ideologiczne. Słusznie krytykując mnogość i nieuniknioną w tej sytuacji sprzeczność oczekiwań wobec państwa, wzywa do zastanowienia, czy państwo, ze względu na to, czym jest naprawdę, jest w ogóle zdolne do ich spełnienia.
Frederic Bastiat - Co widać i czego nie widać

Co widać i czego nie widać to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w ekonomii. Okazuje się, że nie trzeba czytać opasłych podręczników, aby zrozumieć istotę procesu gospodarowania i jego konsekwencji. Książka, którą trzymacie w ręku to swoisty elementarz. Napisana jasnym i klarownym wywodem, z niezwykłą pasją i żelazną logiką, a przy tym pełnym humoru językiem, pozwala dostrzec w ekonomii to, czego większość nie dostrzega lub dostrzec nie chce. Zmusza do myślenia. To jedna z tych książek, które czyta się przez całe życie i za każdym razem odkrywa się w niej coś nowego, inspirującego.
Wydanie z dwunastoma pięknymi ilustracjami, oddającymi przesłanie każdego z rozdziałów.
Ludwig von Mises - Kalkulacja ekonomiczna w socjalizmie EBOOK

Kolejna książka w języku polskim słynnego Austriaka.
W tym eseju Mises udowadnia, że coś takiego jak kalkulacja ekonomiczna w systemie socjalistycznym jest po prostu niemożliwa.
Roman Rybarski - Polityka i gospodarstwo

Roman Rybarski (1887-1942) w pracy Polityka i gospodarstwo w syntetycznej formie przedstawił główne cele, którymi powinna kierować się polska polityka gospodarcza. W dobie globalizacji gospodarki światowej i po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, tezy tego wybitnego ekonomisty są nadal aktualne. Przynależność Polski do organizmu gospodarczego Unii Europejskiej niesie nowe wyzwania, a dzieła ekonomiczne Romana Rybarskiego mogą pomóc w sprostaniu tym wyzwaniom.
Friedrich von Hayek - Intelektualiści a socjalizm

Sięgając po ten esej Czytelnik może poznać tajniki wdrażania pewnych koncepcji przez ludzi określonych przez Hayeka mianem „zawodowych sprzedawców idei”. (...) Owi „zawodowi sprzedawcy idei” są jedną z głównych przyczyn dla których wielu ludzi, zdawałoby się na pierwszy rzut oka rozsądnych, słysząc opinie intelektualistów, wyłącza automatycznie własny rozum przyjmując poglądy i opinie zasłyszane, za własne.
Leonard Read - Ja, ołówek

Leonard Read napisał książeczkę Ja, ołówek. Zresztą może nawet zdrobniałe określenie „książeczka” też jest nieco przesadzone. W końcu ma ona raptem kilka stron. Ale pod względem meritum to Księga. Dzieło wybitne i wiekopomne.
Robert Gwiazdowski