Godziny pracy księgarni podczas majowego weekendu:
28 kwietnia (sobota): 10:00-15:00.
30 kwietnia: 9:00-18:00
1 maja - 6 maja: NIECZYNNE





- Ewa Kurek - Polacy i Żydzi: problemy z historią
- Ewa Kurek - Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945
- Mój Niedzielny Mszalik
- Luter i rewolucja protestancka - film DVD
- Ewa Kurek - Jedwabne - anatomia kłamstwa
- Luter i rewolucja protestancka - książka z filmem DVD
- Ewa Kurek - Rosji rozumem nie pojmiesz?
- Ewa Kurek - Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później


Producent
-
2 Kolory (3)
-
3DOM (2)
-
3s Media (4)
-
AA (15)
-
Adam Marszałek (3)
-
Akces Wydawnicza Agencja (2)
-
ANTYK Marcin Dybowski (8)
-
ARCANA (19)
-
Arkadiusz Wingert (1)
-
Aspra (3)
-
Austeria (1)
-
Avalon (1)
-
Bajka (1)
-
Bella Production, Burnside Entertainment, Metanoia Films (1)
-
Bellona (62)
-
Biały Kruk (23)
-
Bollinari Publishing House (15)
-
BOSZ (3)
-
Capital (12)
-
CB Agencja Wydawnicza (5)
-
Centrum Kultury Wilanów (1)
-
Clio (2)
-
Czarne (2)
-
Czerwone i Czarne (11)
-
Cztery Strony (1)
-
Demart (4)
-
Dolnośląskie (1)
-
Dom Spotkań z Historią (1)
-
Dom wydawniczy Ostoja (14)
-
Dragon (2)
-
Edipresse Polska (2)
-
Editions Spotkania (10)
-
Egmont (1)
-
Eliotpol (1)
-
ESPE (3)
-
Fabuła Fraza (1)
-
Fronda (16)
-
Fundacja "Historia i Kultura" (1)
-
Fundacja Nasza Przyszłość (1)
-
Fundacja Sąsiedzi (1)
-
Grupa Wydawnicza Foksal (1)
-
Historia Iagellonica (1)
-
IHOO (1)
-
Inforteditions (1)
-
Inicjał Andrzej Palacz (1)
-
Instytut Badań Literackich PAN (1)
-
Instytut Edukacji Narodowej (1)
-
Instytut Pamięci Narodowej (6)
-
Iskry (1)
-
Janusz Choiński (1)
-
Libra (2)
-
Literackie (6)
-
LTW (33)
-
M Wydawnictwo (4)
-
Meandry (1)
-
Mireki (3)
-
MS Wydawnictwo (8)
-
Muza (3)
-
Muzeum II Wojny Światowej (1)
-
Napoleon V (3)
-
Narodowe Centrum Kultury (1)
-
Neriton (2)
-
Norbertinum (7)
-
Nortom (13)
-
NOWIK (1)
-
Oficyna Aurora (2)
-
Oficyna Wydawnicza Zbroja (1)
-
Ośrodek Badań nad Totalitaryzmami im. Witold Pileckiego (2)
-
Ośrodek Myśli Politycznej (7)
-
P.P. EVAN (1)
-
Patria Media (2)
-
Penelopa (5)
-
Piomar (2)
-
Polihymnia (3)
-
Poznańskie (9)
-
PROHIBITA (13)
-
Prószyński i s-ka (6)
-
Prószyński Media (1)
-
PWN (5)
-
Rafael Dom Wydawniczy (3)
-
Rebis (13)
-
Replika (21)
-
RN-Press (1)
-
Rytm (10)
-
Sic! (3)
-
Skarpa (2)
-
Śląskie Centrum Wolności i Solidarności (1)
-
Stowarzyszenie pokolenie (2)
-
Słowa i Myśli (1)
-
The Facto (2)
-
Towarzystwo im. Stanisława ze Skarbimierza (1)
-
Trio (4)
-
Universitas (2)
-
Von Borowiecky (20)
-
WAB (2)
-
WAM (4)
-
Wektory (1)
-
Wielka Litera (2)
-
Wojskowy Instytut Wydawniczy (1)
-
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu (2)
-
Wydawnictwo Graf_ika (27)
-
Wydawnictwo RM (1)
-
Wydawnictwo Sióstr Loretanek (3)
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu (1)
-
Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła (1)
-
Wydawnictwo UKSW (1)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego (1)
-
Wysoki Zamek (2)
-
Zapiski (1)
-
Znak (1)
-
Zona Zero (4)
-
Zysk i s-ka (48)
Cena
Praca zbiorowa - Powstanie styczniowe 1863

Powstanie styczniowe 1863 to antologia utworów prozatorskich oraz poezji, jakie dało polskiej literaturze największe z polskich powstań narodowych. Nie tylko pokładano w nim nadzieję na niepodległość, ale również widziano szansę na modernizację Polski. Bohaterstwo i poświęcenie powstańców wywarły wielki wpływ na polską kulturę narodową. Niniejsza publikacja prezentuje utwory m. in. Elizy Orzeszkowej, Henryka Sienkiewicza oraz Józefa Piłsudskiego, jak i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zawiera pieśni powstańców, w tym Mieczysława Romanowskiego - poety, który zginął bohaterską śmiercią podczas walk o wolność.
Jędrzej Giertych - Sprawa ''Marii'' czyli dzieje polskiej radiostacji pływającej po Morzu Śródziemnym w latach 1947-1948

Radiostacja, w której audycje prowadził i za którą odpowiadał Jędrzej Giertych, funkcjonowała przez niespełna dwa lata. Trzeba jednak odnotować fakt, że to właśnie radiostacja „Maria” była pierwszą polską inicjatywą medialną, która docierała do pogrążonego w komunizmie Kraju, a dopiero dwa lata po niej rozpoczęła swoją działalność polska sekcja Radia Wolna Europa.
Lubomir Czupkiewicz - Polanie Zachodni i ich państwo

Autor przedstawia obraz ziem polskich przed przybyciem Słowian, dzieje Polan od czasów najdawniejszych do panowania Bolesława Chrobrego oraz słowiański zwyczaj rozsyłania wici wojennych. Cenna pozycja na rynku księgarskim. Przy prawie całkowitym braku publikacji na ten temat, uzupełnia dotkliwą lukę w tej dziedzinie. Autor o sto lat wcześniej datuje początki państwa polskiego niż się powszechnie uważa.
Jerzy B. Sprawka - Przez Roztocze do Niepodległości

„Jako spadkobiercy tysięcznych szeregów anonimowych bohaterów, winniśmy oddawać hołd tym, którzy nie oglądając się na zaszczyty, pogardzali postawami serwilizmu i wierni ideałom duchowych przywódców, czynem orężnym świadczyli o umiłowaniu wolności. W szczególności zaś winniśmy pamiętać o wybitnych przedstawicielach naszej Ojczyzny. Takich wielkich nazwisk jak: przywódcy powstań narodowych od Insurekcji Kościuszkowskiej, Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego poprzez Legiony oraz zmagania z odzyskaniem niepodległości po I wojnie światowej, do najtragiczniejszego w skutkach Powstania doby najnowszej Warszawskiego – nie można, nie można zapominać.”
Publikacja powyższa przedstawia aresztowanie w 1900 roku przez władze carskie Józefa i Marii Piłsudskich oraz przebieg ich odbicia i ucieczki z cesarstwa rosyjskiego. Znajdziemy tu zdjęcia i opis miejsc, w których przebywali oraz przedstawienie ważkiej roli osób pomagających w odzyskaniu wolności przez przyszłego I Marszałka Polski.
Zbigniew Żmigrodzki - Akcje antynarodowe

Akcje antynarodowe to refleksje na temat aktualnej sytuacji politycznej, społecznej i kulturalnej w Polsce. Autor ukazał różne przejawy antypolonizmu oraz zagrożenia, jakie niosą dla narodu polskiego i Kościoła Katolickiego w naszym kraju działania demoliberalnych i lewicowych środowisk, mających poparcie ośrodków zagranicznych.
Zbigniew Żmigrodzki - Iluzje i nadzieje

Autor porusza aktualne problemy nurtujące Polaków. Przeprowadzone zmiany ustrojowe w Polsce po 1989 roku, które miały doprowadzić do tego, że w Polsce będzie sprawiedliwość społeczna i nasz kraj będzie państwem prawa, okazały się złudzeniem. Do władzy i znaczenia doszli ludzie wywodzący się w znacznym stopniu z systemu komunistycznego oraz działacze antykomunistycznej opozycji, często uwikłani w zależności agenturalne, co spowodowało totalizację życia społecznego i politycznego. Działalność cenzury powoduje, że obecnie rządząca ekipa coraz bardziej opanowuje wszystkie dziedziny życia w naszym kraju.
Dariusz Piotr Kucharski - Polacy w Rosji i Sowietach. Wspomnienie Kresów

Opracowanie ma pokazać w sposób jasny i syntetyczny obok tragedii i zmagań z ówczesną rzeczywistością i sukcesy Polaków. Przedstawić niezwykle tragiczne losy Kresów wschodnich Rzeczypospolitej. Pobudzić do refleksji nad rolą i znaczeniem tej społeczności.
Mariusz Świder - Jak podbiliśmy Rosję

Polacy założyli Moskwę? Najwięksi rosyjscy pisarze, artyści, politycy byli Polakami? Te nieznane fakty zebrał i opisał Mariusz Świder. Znawca Rosji i pasjonat historii.
Zbigniew Żmigrodzki - Nowa twarz komunizmu

Autor przedstawił sytuację polityczną, społeczną oraz w Kościele Katolickim w Polsce w latach 2005-2007. Nawiązując do wcześniejszych lat wykazał, że wiele zmian w Polsce po 1989 roku było pozornych. Komuniści rządzący do 1989 roku praktycznie nie utracili władzy. Bardzo szybko dostosowali się do nowej sytuacji, zmienili barwy partyjne i stali się socjaldemokratami i liberałami. Te stare-nowe ekipy uzyskały również poparcie większości hierarchii kościelnej w Polsce. Tym pozornym przemianom w kraju sprzyjały i sprzyjają nadal media, zdominowane w większości przez postkomunistów i liberałów, oraz nie zmienione od lat kadry w kulturze polskiej, gdzie potomkowie komunistów z lat 50. XX wieku, nadal dominują w życiu społecznym i politycznym.
Zbigniew Żmigrodzki - Państwo jednej partii

W książce Państwo jednej partii prof. Zbigniew Żmigrodzki ukazuje w kontekście międzynarodowym sytuację społeczną, polityczną i religijną w Polsce w latach 2010-2011. Jego wnikliwe spostrzeżenia prowadzą do wniosku, że opanowanie mediów przez postkomunistów i demoliberałów oraz stosowanie coraz konsekwentniej cenzury i poprawności politycznej, prowadzi do pełnej totalizacji życia społecznego i politycznego w Polsce. Działania obecnie rządzącej ekipy prowadzą do opanowania przez nią wszystkich dziedzin życia w Polsce, ze szkodą dla przyszłego rozwoju.
Marek Topczewski - Wybuch powstania styczniowego

W roku jubileuszowym powstania styczniowego warto spojrzeć na wydarzenia sprzed 150 lat w świetle „Pamiętników” ówczesnego arcybiskupa warszawskiego św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Przedstawione w książce poglądy Arcybiskupa na genezę i przebieg pierwszych pięciu miesięcy powstania uzupełniają wyłaniający się z literatury przedmiotowej obraz powstania jako ruchu o podłożu rewolucyjnym, inspirowanym przez ideologię socjalistyczną. W „Pamiętnikach" została uwydatniona jedność aspektów socjalnych, narodowych i religijnych w motywacji zdecydowanej większości uczestników wałki zbrojnej w 1863 r. Sam Arcybiskup, chociaż postrzegał powstanie jako ogólnonarodowy zryw niepodległościowy Polaków, publicznie go nie poparł, gdyż uważał, że doprowadzi on nie do wolności, lecz do katastrofy, przed którą chciał uchronić swój naród. Wiarę w odzyskanie przez Polskę niepodległości abp Feliński opierał nie na walce zbrojnej, lecz na przekonaniu o sprawiedliwości dziejowej i zaufaniu Bożej Opatrzności.
Feliks Koneczny - Skrót do nauki historii polskiej

Dziełko to powstało, jak pisze autor, z praktycznej potrzeby, gdy nauczał na kursach historii Polski w wznowionej w roku 1919 wszechnicy wileńskiej, gdzie należał do pierwszego grona profesorów.
Dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie Dziejów Polski..., pozycja fundamentalna!