W sobotę, 7 grudnia w godz. 12:00-13:30
gościem naszej księgarni będzie
red. LESZEK MISIAK.
ZAPRASZAMY!





- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Kard. Robert Sarah - Wieczór się zbliża i dzień już się chyli
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych AUTOGRAF
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu AUTOGRAF

- Johan Norberg – Postęp. Dziesięć powodów, by z optymizmem patrzeć w przyszłość
- Kazimierz Dopierała – Księga papieży
- Charles Dickens - Opowieści wigilijne. Nawiedzony dom
- Leszek Adamczewski - Zagrożone dziedzictwo. Zaskakujące losy zabytków na krętych ścieżkach XX wieku
- red. Mateusz Juszczyk – Przede Mną Klęknie Wszelkie Kolano
Bogumił Grott, Olgierd Grott – Przedhitlerowskie korzenie nazizmu

O ile na Zachodzie krytyka religii miała charakter racjonalistycznego obalania przesądów w celu ofiarowania człowiekowi pełnej swobody myślenia i kierowania sobą, o tyle Niemcy nie poprzestawali nigdy na tej negatywnej krytyce, jakkolwiek chętnie brali w niej udział, o czym świadczy chociażby Feuerbach i Strauss, ale starali się zawsze na miejsce Boga obalonego stawić bogów nowych.
Christian Meier - Powstanie polityczności u Greków

Christian Meier w swojej książce dowodzi, że problem "polityczności", tak często we współczesnym świecie krytycznie traktowany i spychany na obrzeża życia wspólnotowego, nie stracił swojej aktualności oraz ważności i pilnie domaga się w świetle greckiego dziedzictwa ponownego rozpatrzenia i sformułowania.
Prof. Maria Dzielska
Dariusz Juruś - Dzieje własności prywatnej. Od starożytności do współczesności

Zdawałoby się, że co, jak co, ale własność prywatna to rzecz znana i nie wymagająca jakichś głębszych analiz. Kiedy jednak przyjrzeć się problemowi z bliska okaże się szybko, że jest to najbardziej kontrowersyjna idea w dziejach ludzkości. Problemem zainteresował się filozof i ekonomista, Dariusz Jurus, zebrał materiał dowodowy w sprawie własności prywatnej.
David Hume - Eseje z dziedziny moralności, polityki i literatury

Prezentowany wybór, nieco wbrew tytułowi, został skomponowany w ten sposób, aby ukazać dokonania i poglądy szkockiego autora przede wszystkim w dziedzinie filozofii polityki. Mimo że od pierwszej publikacji tych tekstów minęło z górą dwa i pół wieku, współczesny czytelnik znajdzie w nich wciąż aktualne i inspirujące rozważania o wolności słowa i wolności obywatelskiej, granicach konfliktu politycznego, partiach i stronnictwach politycznych, czy warunkach posłuszeństwa wobec władzy. Większość zebranych w niniejszej publikacji esejów - dziś zaliczanych do klasyki gatunku - ukazuje się w języku polskim po raz pierwszy.
Eric Voegelin – Epoka ekumeniczna

Voegelin kontynuuje w tej książce badania, które podjął we wcześniejszych tomach, doprowadzając narrację do czasów upadku cesarstwa rzymskiego. Można w niej znaleźć także obszerne odwołania do paralelnych fenomenów w kulturach azjatyckich, szczególnie do cywilizacji chińskiej.
Ewa Topczewska - Doktryna liberalizmu a rozwój ekonomiczny społeczeństwa

Termin liberalizm pochodzi od łac. liberalis — wolny, właściwy człowiekowi wolnemu i odnosi się do ideologii, która promuje hasła wolności, tolerancji i pluralizmu. Określa się nim jednak tak różnorodne zjawiska, że nie jest to termin łatwy do zdefiniowania: „Pojęcie liberalizmu nie jest jednoznaczne, zwłaszcza w odniesieniu do różnych sektorów ludzkiego życia indywidualnego i społecznego.
Hubert Izdebski, Adam Bosiacki - Konstytucjonalizm rosyjski. Historia i współczesność

Praca poświęcona jest konstytucjonalizmowi Rosji i jego współczesnemu funkcjonowaniu w Federacji Rosyjskiej. Przedstawione zostało podłoże historyczne, tj. zarówno próby stworzenia rosyjskiego modelu konstytucyjnego przed rewolucją bolszewicką (okres przed 1905 r. opracował H. Izdebski), jak kształtowanie się monarchii konstytucyjnej, umocnienie oraz dekompozycję "konstytucjonalizmu socjalistycznego" (A. Bosiacki, który przedstawił także zagadnienia współczesnego konstytucjonalizmu Federacji Rosyjskiej).
Jacek Grzybowski - Uciec z krainy zapomnienia

Idąc od starożytnej filozofii śmierci do współczesnej śmierci filozofii, autor raz jeszcze rozważa historię, która nie łudzi nadzieją stojącego za rogiem happy endu. Zamknięci w pułapce języka i czasu musimy podjąć trud myślenia od początku – wziąć do rąk Fedona, wejść do celi Boecjusza, rozsupłać dystynkcje scholastyków, posłuchać współczesnych.
Jan Ciechanowicz – Antysemityzm

Licząca ponad 600 stron fundamentalna monografia zjawiska antysemityzmu stanowi ( obok wydanej ponad sto lat temu w języku francuskim dwutomowej „ Historii antysemityzmu” profesora Lourie ) wyczerpujące, syntetyczne opracowanie aspektów filozoficznych, psychologicznych, ekonomicznych, rasowych, historycznych tego zjawiska.
Jean Louis Vullierme - Lustro Zachodu. Nazizm i cywilizacja zachodnia

Historyczno-filozoficzna analiza źródeł nazizmu.
Jędrzej Giertych - Polski Obóz Narodowy

Skromna objętościowo, ale ważna broszurka Jędrzeja Giertycha przybliża Polakom to czym był, jest i będzie Ruch Narodowy w Polsce. Autor pokazuje jak rodziła się nowoczesna idea narodowa, gdzie tkwią jej korzenie, pisze o osiągnięciach narodowców w dziele odbudowy Państwa Polskiego po I wojnie światowej. Pisze także o tragedii Narodu po 1945 r. Broszurę należy traktować jako przewodnik po najnowszej historii Ruchu Narodowego i najnowszej historii Polski.
Krystyna Chojnicka - Cerkiew i car. Prawosławie rosyjskie w reformach Piotra Wielkiego

Reforma Cerkwi stała się faktem. Paradoksalne zachowanie monarchy – pomazańca i Antychrysta – było skrajnie odczytywane przez Rosjan, lecz nie pozostawało dla nich niezrozumiałym. W kulturze znaczonej raskołem, w zatarciu granic pomiędzy władzą prawdziwą a samozwańczą (Łżedymitr, Łżealeksy), cezura pomiędzy sacrum a profanum, imperium a sacerdotium nie była dla wyznawców prawosławia najistotniejsza.