Godziny pracy księgarni podczas majowego weekendu:
28 kwietnia (sobota): 10:00-15:00.
1 maja - 6 maja: NIECZYNNE





- Ewa Kurek - Polacy i Żydzi: problemy z historią
- Ewa Kurek - Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945
- Mój Niedzielny Mszalik
- Luter i rewolucja protestancka - film DVD
- Ewa Kurek - Jedwabne - anatomia kłamstwa
- Luter i rewolucja protestancka - książka z filmem DVD
- Ewa Kurek - Rosji rozumem nie pojmiesz?
- Ewa Kurek - Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później

Władysław Konopczyński - Polska a Turcja

"Polska a Turcja 1683-1792" - misje dyplomatyczne, zakulisowe intrygi, akcje militarne – wydarzenia, które zaważyły na losach nie tylko Polski i Turcji, ale i całej Europy, w mistrzowskiej analizie prof. Władysława Konopczyńskiego (1880-1952), jednego z najwybitniejszych badaczy polskiej historii. Ukazuje on niesłusznie zapomniany – nawet przez wielu zawodowych historyków – fragment dziejów I RP, gdy część elit pogrążonej w kryzysie wewnętrznym i coraz bardziej ulegającej zewnętrznej presji Rzeczypospolitej uznała, że dla jej wzmocnienia a może wręcz ocalenia należy porozumieć się z dotychczasowym wielkim wrogiem.
Władysław Konopczyński - Stanisław Konarski

Książka Władysława Konopczyńskiego o Stanisławie Konarskim to barwna opowieść o życiu znakomitego myśliciela i wielkiego reformatora, do dziś będącego symbolem starań o naprawę Rzeczypospolitej.
Władysław Konopczyński – Dzieje parlamentaryzmu angielskiego

Parlamentaryzm angielski uchodzi za jedno z największych osiągnięć myśli i praktyki politycznej w Europie. Władysław Konopczyński przedstawia jego burzliwe dzieje, konfrontując stereotypowe opinie na jego temat z faktami, które niekoniecznie odpowiadają wyobrażeniom o tym, jak Anglicy rozwijali swe instytucje polityczne.
Włodzimierz Spasowicz - Liberalizm i narodowość. Wybór pism

Wybór pism znanego myśliciela czasów zaborów, zwolennika ugody z Rosją, propagatora idei liberalnych, wybitnego krytyka literackiego, który w swoich dziełach rysował szeroką panoramę myśli europejskiej swoich czasów. W tomie zawarte są teksty poświęcone m.in. polityce polskiej w drugiej połowie XIX wieku (m.in. studium polityki Aleksandra Wielopolskiego), idei narodu i głównym prądom ideowym przełomu XIX i XX wieku.
Zbigniew Markwart - Polityka realna. Zarys działalności i programu stronnictwa petersburskich realistów (1859-1906)

Polityka realna. Zarys działalności i programu stronnictwa petersburskich realistów (1859-1906) to książka przedstawiająca działalność i doktrynę jednego z najważniejszych polskich stronnictw mieszczących się w nurcie ugody wobec Rosji. Odgrywało ono istotną rolę zarówno w wymiarze praktyki politycznej, jak też w formułowaniu i upowszechnianiu lojalistycznych koncepcji ideowych.
Zbigniew Stawrowski - Budowanie na piasku. Szkice o III Rzeczypospolitej

Dwudziestopięciolecie III Rzeczypospolitej skłania do oceny jej kształtu i podsumowania dorobku. Nie jest to refleksja optymistyczna. Mimo wyjątkowo korzystnej sytuacji międzynarodowej - akcesji do NATO, do Unii Europejskiej i związanego z tym potężnego wsparcia finansowego - nie sposób uwierzyć, że obecne kłopoty to tylko chwilowe trudności, że Polska wciąż rośnie w siłę a ludzie żyją dostatniej.
Zdzisław Krasnodębski - Już nie przeszkadza

Książka o polskiej polityce lat 2005-2010, ukazująca rządzące nią mechanizmy, gry interesów, medialne manipulacje, personalne rozgrywki i kulturowe spory. To zbiór tekstów, w których Autor bezkompromisowo analizuje rzeczywistość III RP, rozważa, czym mogła być i czym się nie stała IV RP i zastanawia się, co przesądziło o niepowodzeniu tego projektu.
Zdzisław Krasnodębski - Większego cudu nie będzie

Książka o ideowym i kulturowym obliczu współczesnej polityki i debaty publicznej. Autor ukazuje intelektualne mody i zjawiska, które w ostatnich latach zdominowały dyskusje akademickie, publicystykę i życie polityczne w Polsce, a także w UE i USA. Dokonuje ich krytycznej oceny i proponuje zakorzenione w tradycji konserwatywnej i republikańskiej alternatywy.
Zdzisław Krasnodębski - Zmiana klimatu

Zamieszczone w tym tomie artykuły opisują niektóre aspekty zmiany tej zewnętrznej konstelacji – klimatu politycznego i intelektualnego. Poruszają takie sprawy jak brak zgody co do tożsamości europejskiej, ewolucję niemieckiej pamięci, stosunek Polski i Polaków do Europy i do Stanów Zjednoczonych, wreszcie przywracanie polskiej pamięci o zagładzie Żydów i trudności, na jakie napotyka polsko-żydowski dialog.
Zdzisław Krasnodębski - Zwycięzca po przejściach

Książka o współczesnych Niemczech, ich miejscu w Europie, polityce, kulturze i życiu intelektualnym. Jej autor analizuje powody i przejawy ewolucji politycznej największego państwa UE i ukazuje skutki tej przemiany, w tym te, które bezpośrednio dotykają Polski.