W sobotę, 23 lutego
w godz. 12:00-13:30
gościem naszej księgarni będzie:
WITOLD GADOWSKI
Zapraszamy!





- Krzysztof Karoń - Historia antykultury
- Abp Jan Paweł Lenga MIC - Przerywam zmowę milczenia
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu
- Witold Gadowski - Szlag trafił
- Grzegorz Braun - Remanenty historyczne
- Feliks Koneczny - Geografia historyczna
- Grzegorz Braun - Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2018 - wojna demonów AUTOGRAF
Ferdynand Antoni Ossendowski (1876-1945), pisarz, ekscentryk, poliglota, dziennikarz, podróżnik, antykomunista, nauczyciel akademicki, działacz polityczny, naukowy i społeczny, autor książek podróżniczych, ale również pierwszej biografii Lenina.
Witold Michałowski - Ossendowski. Podróż przez życie

Ta książka to najnowsze spojrzenie na bogatą biografię drugiego po Henryku Sienkiewiczu najbardziej znanego polskiego pisarza na świecie, którego dzieła do dziś ukazują się w przekładach na język włoski, angielski, mongolski czy rosyjski.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Wicher z pustyni. Thomas Edward Lawrence (opr. twarda)

Wybucha I wojna światowa. Lawrence wstępuje w szeregi brytyjskiej armii, by walczyć za swój kraj i jednocześnie pomóc Arabom w zjednoczeniu zwaśnionych plemion i uzyskaniu niepodległości.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Wędrówka w świat

Opowieść o egzotycznych odległych krainach i morskich wyprawach.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Szkarłatny kwiat kamelii

Szkarłatny kwiat kamelii – jedno z pierwszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni. Pisane z perspektywy podróżnika z początków XX wieku, poznającego egzotyczną krainę i obcą kulturę, pozostają aktualne do dziś w przedstawieniu tych zjawisk i elementów, które interesując także współczesnego czytelnika.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Nieznanym szlakiem

Przesycone egzotyką i atmosferą dalekich krajów niezwykłe opowieści niepokornego podróżnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Najwyższy lot

Najwyższy lot to zbiór opowiadań, a ich głównym spoiwem jest tło dziejących się wydarzeń – wojna polsko-bolszewicka 1920 roku i dążenie Polaków do utrzymania młodej jeszcze niepodległości.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Gasnące ognie /audiobook/

Ossendowski zabiera nas na niespieszny spacer po obszarach, gdzie narodziły się trzy wielkie religie monoteistyczne – judaizm, chrześcijaństwo i islam. To nie tylko delektowanie się egzotyka, różnorodnością ras, wyznań, bogactwem kulturowym, roślinnością czy architekturą.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Wicher z pustyni. Thomas Edward Lawrence

Cisza i milczenie panowały przy samotnym ognisku na martwej płaszczyźnie Al-Hamady. Od czasu do czasu wzdychały niewidoczne w mroku wielbłądy, zgrzytał piasek pod ich szerokimi kopytami, coś szeleściło nad ziemią spowitą zwojami ciemności.
Przy ognisku, wśród Arabów, siedział biały człowiek, niskiego wzrostu, szczupły, o chudej, gładko ogolonej, ascetycznej twarzy i dużych, bladych i zimnych oczach. Był to Thomas Edward Lawrence, archeolog, zakochany w Arabii i jej mieszkańcach, uwielbiany przez nich do tego stopnia, że obdarzyli go przydomkiem „Lawrence’a z Arabii”.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Wańko z Lisowa

Powieść historyczna osadzona w realiach XIII wieku jednego z najpopularniejszych polskich podróżników. Na północy Polski panoszą się Krzyżacy sprowadzeni do kraju przez Konrada Mazowieckiego. Po krwawym przejęciu Rusi Kijowskiej bezpieczeństwu w całej Europie zagraża horda mongolska. Na nic więzi sojusznicze.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów /audiobook/

To nie tyle zapiski z podróży po Azji. To żywe świadectwo przeżyć Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego – znanego globtrotera, naukowca, awanturnika, szpiega, dyplomaty i dziennikarza. Uciekając przed bolszewikami przez syberyjską tajgę i stepy w Mongolii aż do Chin, doświadcza rzeczy i zjawisk, o których nie śniło się filozofom.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Polesie

Prezentowany tom jest reprintem książki "Polesie" A. F. Ossendowskiego z roku 1936. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1936 roku.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Lenin /audiobook/

Jedna z pierwszych biografii Władimira Iljicza Uljanowa. Jedna z pierwszych polskich biografii w ogóle. Odkłamuje powtarzane przez lata mity na temat pierwszego przywódcy Rosji Radzieckiej. Ossendowski ukazuje Lenina w różnych odsłonach – z rozmachem, ogromną dbałością o szczegóły i umiejętnie zarysowanym tłem historyczno-obyczajowym.