W sobotę, 7 grudnia w godz. 12:00-13:30
gościem naszej księgarni będzie
red. LESZEK MISIAK.
ZAPRASZAMY!





- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Kard. Robert Sarah - Wieczór się zbliża i dzień już się chyli
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski AUTOGRAF
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych AUTOGRAF
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski tom 4. Trudny złoty wiek

- Radosław Patlewicz - Ostatni gasi światło
- Jacek Kowalski - Średniowiecze. Obalanie mitów - podręcznik bojowy
- Wiesław Chrzanowski - Więźniowie polityczni w Polsce 1945-1956
- Beata Kołodziej - Czas na relacje, czyli droga od serca do serca
- Rozeznawanie i pełnienie woli Bożej. Wskazówki św. Alfonsa Liguoriego
Ferdynand Antoni Ossendowski (1876-1945), pisarz, ekscentryk, poliglota, dziennikarz, podróżnik, antykomunista, nauczyciel akademicki, działacz polityczny, naukowy i społeczny, autor książek podróżniczych, ale również pierwszej biografii Lenina.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Wśród czarnych (opr. twarda)

Każdy z listów, składających się na tę książkę, stanowi relację z pewnego etapu podróży autora i jego żony po Afryce. Mają oni okazję obserwować czarne plemiona, dziewiczą jeszcze wtedy przyrodę i mozolny postęp cywilizacyjny.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Wicher z pustyni. Thomas Edward Lawrence (opr. twarda)

Wybucha I wojna światowa. Lawrence wstępuje w szeregi brytyjskiej armii, by walczyć za swój kraj i jednocześnie pomóc Arabom w zjednoczeniu zwaśnionych plemion i uzyskaniu niepodległości.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Wędrówka w świat

Opowieść o egzotycznych odległych krainach i morskich wyprawach.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Szkarłatny kwiat kamelii

Szkarłatny kwiat kamelii – jedno z pierwszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni. Pisane z perspektywy podróżnika z początków XX wieku, poznającego egzotyczną krainę i obcą kulturę, pozostają aktualne do dziś w przedstawieniu tych zjawisk i elementów, które interesując także współczesnego czytelnika.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Skarb Wysp Andamańskich

Wędrówka przez niebezpieczną dżunglę, skłócone ze sobą plemiona, polowanie na tropikalne zwierzęta, poszukiwanie podziemnych jaskiń i oczywiście skarbu - wszystko to sprawia, że od tej powieści Ossendowskiego wprost nie można się oderwać.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Nieznanym szlakiem (opr. twarda)

Zbiór nowel, do których natchnienie i tematy czerpał autor ze swoich licznych podróży po Europie, Azji i Afryce. Autor zawarł w opowiadaniach wiele wnikliwych obserwacji. Każda z nowel stanowi jednak odrębną historię dramatu człowieka doświadczonego przez los.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Nieznanym szlakiem

Przesycone egzotyką i atmosferą dalekich krajów niezwykłe opowieści niepokornego podróżnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Najwyższy lot

Najwyższy lot to zbiór opowiadań, a ich głównym spoiwem jest tło dziejących się wydarzeń – wojna polsko-bolszewicka 1920 roku i dążenie Polaków do utrzymania młodej jeszcze niepodległości.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Biały kapitan (opr. twarda)

Każdy z listów, składających się na tę książkę, stanowi relację z pewnego etapu podróży autora i jego żony po Afryce. Mają oni okazję obserwować czarne plemiona, dziewiczą jeszcze wtedy przyrodę i mozolny postęp cywilizacyjny.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Wicher z pustyni. Thomas Edward Lawrence

Cisza i milczenie panowały przy samotnym ognisku na martwej płaszczyźnie Al-Hamady. Od czasu do czasu wzdychały niewidoczne w mroku wielbłądy, zgrzytał piasek pod ich szerokimi kopytami, coś szeleściło nad ziemią spowitą zwojami ciemności.
Przy ognisku, wśród Arabów, siedział biały człowiek, niskiego wzrostu, szczupły, o chudej, gładko ogolonej, ascetycznej twarzy i dużych, bladych i zimnych oczach. Był to Thomas Edward Lawrence, archeolog, zakochany w Arabii i jej mieszkańcach, uwielbiany przez nich do tego stopnia, że obdarzyli go przydomkiem „Lawrence’a z Arabii”.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Wańko z Lisowa

Powieść historyczna osadzona w realiach XIII wieku jednego z najpopularniejszych polskich podróżników. Na północy Polski panoszą się Krzyżacy sprowadzeni do kraju przez Konrada Mazowieckiego. Po krwawym przejęciu Rusi Kijowskiej bezpieczeństwu w całej Europie zagraża horda mongolska. Na nic więzi sojusznicze.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Polesie

Prezentowany tom jest reprintem książki "Polesie" A. F. Ossendowskiego z roku 1936. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1936 roku.