Godziny pracy księgarni podczas majowego weekendu:
28 kwietnia (sobota): 10:00-15:00.
1 maja - 6 maja: NIECZYNNE





- Ewa Kurek - Polacy i Żydzi: problemy z historią
- Ewa Kurek - Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945
- Luter i rewolucja protestancka - film DVD
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ewa Kurek - Jedwabne - anatomia kłamstwa
- Ewa Kurek - Rosji rozumem nie pojmiesz?
- Ewa Kurek - Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później
- Luter i rewolucja protestancka - książka z filmem DVD

Producent
-
2 Kolory (2)
-
AA (3)
-
Akces Wydawnicza Agencja (3)
-
Albatros (3)
-
Aleksandria (1)
-
AMBER (1)
-
ARCANA (23)
-
Armoryka (1)
-
ARWIL (1)
-
ASPE TONUS (1)
-
Bellona (3)
-
Bernardinum (4)
-
Biały Kruk (2)
-
Bollinari Publishing House (2)
-
Bukowy Las (2)
-
Capital (1)
-
Comptext (1)
-
Dębogóra (3)
-
Dom wydawniczy Ostoja (2)
-
Editions Spotkania (4)
-
Egmont (1)
-
Ender Sławomir Brudny (1)
-
Erica (4)
-
Esprit (2)
-
Fabryka Słów (5)
-
FIJORR Publishing Company (1)
-
Fronda (8)
-
Fundacja Nasza Przyszłość (3)
-
Fundacja Zeszytów Literackich (1)
-
Gall (1)
-
Gaudium (1)
-
Heraclon (9)
-
Inicjał Andrzej Palacz (1)
-
Insignis Media (1)
-
Instytut Globalizacji (2)
-
Iskry (1)
-
Klub Książki Katolickiej (1)
-
Kontra (3)
-
Literackie (21)
-
LTW (24)
-
M Wydawnictwo (5)
-
Małe Wydawnictwo (1)
-
Media Rodzina (2)
-
MG (3)
-
Mireki (1)
-
MOST (1)
-
Muza (5)
-
Nakład własny Autora (3)
-
Nasza Księgarnia (1)
-
Noir sur Blanc (3)
-
Norbertinum (4)
-
Nortom (2)
-
Oficyna Aurora (2)
-
Oficyna Wydawnicza Volumen (1)
-
Penelopa (1)
-
PIW (1)
-
Polihymnia (1)
-
Poltext (2)
-
PROHIBITA (4)
-
Promic (1)
-
Prószyński Media (1)
-
Rafael Dom Wydawniczy (2)
-
Rebis (9)
-
Rytm (2)
-
Sic! (6)
-
Siedmioróg (1)
-
Sonia Draga (1)
-
SuperNova (1)
-
Sursum Corda (2)
-
Świat książki (1)
-
Święty Wojciech (2)
-
Słowa i Myśli (2)
-
Trio (1)
-
Twins (6)
-
vis-a-vis Etiuda (12)
-
Volumen (1)
-
Von Borowiecky (1)
-
WAB (2)
-
WAM (8)
-
Warbook (1)
-
Wektory (1)
-
Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu (17)
-
Wydawnictwo Karmelitów Bosych (1)
-
Wydawnictwo Sióstr Loretanek (2)
-
Wydawnictwo św. Stanisława BM (2)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego (1)
-
Zapiski (12)
-
Zona Zero (1)
-
Zwierciadło (2)
-
Zysk i s-ka (78)
Cena
-
od
do
Nowość
Wiesław Helak - Nad Zbruczem

Wiesław Helak opowiada o Polsce, której nie było, która istniała jedynie w pamięci i w snach naszych przodków, a której bronili przed rosyjską, a później sowiecką przemocą, przed terrorem germanizacji, ale i wynarodowieniem, do czego zachęcał trzeci z zaborców - austriacki, może najbardziej podstępny. Opowiada o determinacji i heroizmie tych, o których Zygmunt Krasiński przedwcześnie, ale jednak proroczo napisał, że zniknęli z powierzchni ziemi i wielkie milczenie jest po nich. Otóż, Helak to milczenie przerywa. Nieprzypadkowo sytuując fabułę swej powieści u stóp Okopów Świętej Trójcy. W trakcie lektury Nad Zbruczem nie natrafimy na choćby jeden fałszywy ton.
Stefan Türschmid - Cień Lucyfera

Franz, pierwszy Türschmid osiadły w Polsce, przybył z Bawarii z grupą osadników niemieckich. Było to niedługo po pierwszym rozbiorze Polski, w roku 1786. Franz był moim praprapradziadkiem. Osadnicy byli wspomagani finansowo przez cesarza Józefa i mieli germanizować zasiedlone ziemie. Ale Türschmidowie polonizowali się.
Wojciech Wencel - Epigonia

ARCANA mają szczęście od lat współpracować z Wojciechem Wenclem. Dzisiaj z przyjemnością informujemy, że poeta wydał właśnie nowy tomik zatytułowany Epigonia. Jako jego przedsmak proponujemy fragment poniżej. Polecamy także materiał wideo, zapowiadający książkę.
Florian Czarnyszewicz - Nadberezyńcy

Nadberezyńcy to najwybitniejsze dzieło Czarnyszewicza. Epicka, na poły awanturnicza, na poły romansowa opowieść o dramatycznych losach mieszkańców polskich zaścianków na ziemiach położonych między Berezyną a Dnieprem w latach 1911-1920.
Przemysław Dakowicz - Łączka (książka + CD)

Szczątki wrośnięte w ziemię, splecione w nierozerwalny, krwawy węzeł — czaszki, kości rąk i nóg, żebra i paliczki lub to, co z nich zostało. Doły płytkie i ciasne. Na jednej z fotografii szkielet zamordowanego leży tuż pod powierzchnią ziemi, a to, co zostało z jego dłoni opiera się o róg dołu, tak jakby zmarły chciał powstać, jakby pragnął wyzwolić się z więzienia, wyjść z ukrycia. To jest pierwsza, najgłębsza, ukryta warstwa powązkowskiej „Łączki”, jej semantyczny fundament.
Stanisław Srokowski - Ślepcy idą do nieba

Ślepcy idą do nieba to trzeci tom sagi kresowej Stanisława Srokowskiego, kontynuującej główne motywy Ukraińskiego kochanka i Zdrady.
Autor kreśli znakomitą panoramę kresowych ziem z ich wielowiekową kulturą, tradycjami i tragicznymi dziejami. Losy bohaterów Ślepców powiązane są zarówno z historią europejską, jak i dziejami Kresów. Fabułę wspierają wydarzenia historyczne, dokumenty, listy, relacje świadków.
Stanisław Srokowski - Barbarzyńcy w salonie

Autor posługuje się bezlitosną satyrą na współczesną Polskę, na pogrążone w mistyfikacji intelektualne elity. Pokazuje absurdy władzy, spustoszenie moralne i duchowe społeczeństwa. Powieść pełna gorzkiej ironii, w której świat realny miesza się ze światem magicznym.
Stanisław Srokowski - Zdrada

Zdrada do drugi tom sagi kresowej Stanisława Srokowskiego. Dzieła pełnego dramatyzmu, w którym indywidualne losy bohaterów splatają się z wielką historią europejską, a tragiczne wątki miłosne oraz żywa narracja odsłaniają głębię ludzkich uczuć i tajemnicę człowieczego losu.
Andrzej Bobkowski - Listy do różnych adresatów

Epistolografia Andrzeja Bobkowskiego uważana jest za jedno z najciekawszych zjawisk w literaturze polskiej XX w. Tymon Terlecki tak pisał: „Listy Bobkowskiego to listy lawiny, listy eksplozje, reakcje łańcuchowe, bezinteresowne, niewymuszone i nieupozowane, a świetne literacko”.
Ferdynand Goetel - Anakonda

Anakonda Ferdynanda Goetla „powieść o węglu", przedstawia losy jednej kopalni w Zagłębiu Dąbrowskim - i związanych z nią postaci - w warunkach dekoniunktury lat 30. XX w., wywołanej przez wielki kryzys ekonomiczny. Konsekwencją tej sytuacji, dającej się dotkliwie we znaki polskiej gospodarce, szczególnie przemysłowi ciężkiemu, jest przejęcie powieściowej kopalni węgla kamiennego „Józef" przez potężny amerykański holding o wymownej nazwie Anakonda, który powiększa swój stan posiadania, wkraczając na nieznany sobie wcześniej teren Polski.
Ferdynand Goetel - Nie warto być małym. Dzieła wybrane

„Nie warto być małym” to najmniej znana powieść Ferdynanda Goetla i zarazem ostatnia opublikowana za życia pisarza. Jej akcja rozpoczyna się w roku 1909, kończy tuż po wybuchu I wojny światowej. Wydarzenia powieściowe przenoszą się z Krakowa do Zakopanego, Lwowa i Warszawy. Goetel pokazuje lata 1909-1914 jako czas przełomu i przemiany, ale tez zapowiedź nowej, innej, niespokojnej epoki.
Henryk Skwarczyński – Uczta głupców

Kosmos Uczty Głupców to nieprzerwany strumień narracji oraz fascynującej sztuki opowiadania Henryka Skwarczyńskiego, który posiada dar dramatyzacji fabuły, wyśmienity zmysł humoru, zdolność stwarzania sytuacji powieściowych wyjątkowych i niepowtarzalnych. Opowiadanie tego mikro i makrokosmosu zaprasza do stołu, do którego zasiada Cervantes, Velázquez, Boccaccio i Botticelli, oraz grupa stałych i przygodnych bohaterów czy pseudobohaterów.