W soboty, 14 i 21 grudnia
KSIĘGARNIA STACJONARNA
NA DYMIŃSKIEJ 4
czynna będzie w godz. 10-17.
ZAPRASZAMY!






- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski
- Aldona Zaorska – Poznaj ich prawdziwe nazwiska
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski tom 4. Trudny złoty wiek
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2

- Ks. Janusz Stańczuk - Jak zostać dżentelmenem w 30 dni
- Piotr Witt - Chopin à Paris. Une affaire non classée
- Robert Spalding - Niewidzialna Wojna. Jak Chiny w biały dzień przejęły wolny Zachód
- Wighard Strehlow – Kuchnia św. Hildegardy
- Brigitte Pregenzer, Brigitte Schmidle – Św. Hildegarda z Bingen Po prostu gotuj
Oriana Fallaci (1929-2006) opublikowała 14 książek, przetłumaczonych na 31 języków, wydanych w milionach egzemplarzy. Po zamachach 11 września 2001 roku zasłynęła antyislamską publicystyką.
W maju 2005 r. sąd we Włoszech zdecydował o ściganiu Oriany Fallaci za obrazę islamu w książce
Siła rozumu. Została przyjęta też przez Benedykta XVI na prywatnej audiencji w Castel Gandolfo.
Przeciwniczka eutanazji, namiętna palaczka i pracoholiczka. Żyła w izolacji. Chorowała na raka płuc. W Wywiadzie z samą sobą napisała, że nie boi się śmierci, ale uważa ją za wielkie marnotrawstwo.
Zmarła 15 września 2006 roku w szpitalu we Florencji.
Oriana Fallaci - Korzenie nienawiści. Moja prawda o islamie

Lekcja wielkiej dziennikarki na temat bieżącego konfliktu z islamem. Prorocze słowa, które powinny być wysłuchane.
W swych opowieściach Fallaci będzie wielokrotnie przemierzać palestyńską pustynię, dotrze do tajnych baz arabskich partyzantów, spotka przywódców Al-Fatah, przeprowadzi wywiady ze wszystkimi postaciami, które zdefiniują los Bliskiego Wschodu: z królem Husajnem, Goldą Meir, Arafatem, Kadafim, Sharonem. Kilka lat później wysłucha relacji ocalałych z tragedii w Monachium. Opowiedzą jej o tej dramatycznej nocy, gdy arabskie komando wtargnęło do budynku w wiosce olimpijskiej.
Oriana Fallaci - List do nienarodzonego dziecka

Czy wystarczy pragnąć dziecka, żeby zmusić go do istnienia? Czy słusznie jest poświęcić gotowe już życie na rzecz życia, którego jeszcze nie ma? Książka idzie dalej niż dylematy dyskusji nad aborcją, zwróciła na siebie uwagę czytelników na całym świecie i jest dzisiaj uważana za klasyczną pozycję literacką.
Oriana Fallaci – Życie to wojna prowadzona każdego dnia

Książka jest nie tylko zbiorem najważniejszych korespondencji wojennych, jest również zapisem jej zmagań z przeciwnościami losu i dramatami osobistymi: trudnej miłości do Alekosa Panagulisa i jego tragicznej śmierci, walki z rakiem, z którym ostatecznie przegrywa.
Oriana Fallaci - Wywiad z samą sobą. Apokalipsa

Porywające i pełne goryczy świadectwo odważnej kobiety. Siła jej myśli i słów w wywiadzie z samą sobą, który dopełnia i wzbogaca rozważania podjęte we Wściekłości i Dumie, a kontynuowane w Sile Rozumu. Tym razem, wychodząc od refleksji na temat raka moralnego i intelektualnego trawiącego Zachód, Oriana Fallaci ukazuje głuchą zaciekłość islamskiego terroryzmu i opisuje wojnę, jaką wytoczył on naszej cywilizacji.
Oriana Fallaci - Siła rozumu

W książce Siła rozumu Autorka próbuje ukazać zagrożenie, jakie stanowi ideologia islamu dla otwartych europejskich społeczeństw zbudowanych na chrześcijańskiej tradycji wolności jednostki.
"Obudź się Europo!" - woła Oriana Fallaci.
Oriana Fallaci - Wściekłość i duma

Z typową dla siebie odwagą Oriana Fallaci rozprawia się z tematami będącymi konsekwencją islamskiego terroryzmu: z kontrastem, a jej zdaniem również nieusuwalną sprzecznością między Światem Islamu i Światem Zachodu, z ogólnoświatowym zagrożeniem, jakie niesie dżihad, i brakiem reakcji, nadmierną pobłażliwością Zachodu.
Oriana Fallaci - Kapelusz cały w czereśniach

Kapelusz cały w czereśniach to ostatnia, wydana już pośmiertnie, książka Oriany Fallaci, jednej z najważniejszych i najodważniejszych publicystek XX wieku. Praca nad tą wielopokoleniową sagą i jednocześnie autobiografią zajęła pisarce 10 lat. Poszukiwania w archiwach, księgach metrykalnych, spisach katastralnych, wszelkiego rodzaju rejestrach oraz drobiazgowe lektury z historii wielu dziedzin pozwoliły jej stworzyć powieść, która daje się czytać także jako porywająca historia mody, obyczaju, medycyny, sztuki, kuchni, a nawet rolnictwa i botaniki kilku epok. Nic dziwnego, że książka odniosła wielki sukces: we Włoszech sprzedano pół miliona egzemplarzy.