W sobotę, 16 lutego
w godz. 12:00-13:30
gościem naszej księgarni będzie:
TOMASZ CIOŁKOWSKI!
Zapraszamy!





- Krzysztof Karoń - Historia antykultury
- Abp Jan Paweł Lenga MIC - Przerywam zmowę milczenia
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu
- Witold Gadowski - Szlag trafił
- Grzegorz Braun - Remanenty historyczne
- Feliks Koneczny - Geografia historyczna
- Grzegorz Braun - Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2018 - wojna demonów AUTOGRAF
Stanisław Michalkiewicz - Niemcy, Żydzi i folksdojcze

Śledzę boje pana Stanisława z wielkim zainteresowaniem i zupełnie nie wstydzę się tego, że tekst, który oddaję w dłonie Czytelników, ma wyraźnie panegiryczny charakter. Rzadko zdarza mi się komuś rozpalać wonne kadzidła, ale w wypadku pana Stanisława Michalkiewicza czynię to z pełnym przekonaniem i premedytacją.
Jak prawdziwy koneser "michalkiewizmów czekam na jego kolejne koncepty, które często rozbawiają mnie do łez aby chwilę później powodować bruzdę zamyślenia na czole. Nie zwlekając zatem, zabieram się za lekturę felietonów.
Z Przedmowy Witolda Gadowskiego.
Ireneusz T. Lisiak – Zakłamany Holokaust

Książka Ireneusza Lisiaka Zakłamany holokaust nie jest pierwszą publikacją tego Autora, poświęconą stosunkom polsko-żydowskim w ostatnich kilkudziesięciu latach. Autor pokazał, że potrafi jasno, precyzyjnie, bez zbędnych emocji przekazać zweryfikowaną wiedzę z tego zakresu, usystematyzowaną i w wielu przypadkach - dla większości Czytelników - nieznaną, czasem szokującą.
Leszek Żebrowski - Mity przeciwko Polsce. Żydzi. Polacy. Komunizm 1939-2012

Jest to wybór artykułów publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski oraz polityki z ostatnich kilkunastu lat, zamieszczanych w tygodniku "Nasza Polska". Upływ czasu nie spowodował ich dezaktualizacji, wprost przeciwnie - dziś bowiem teksty te, nabierają dodatkowej mocy, jak dobre wino i są nadal bardzo świeże, dotykając najbardziej drażliwych spraw.
Niezbędnik narodowca - ABC nowoczesnego nacjonalizmu

Ruch Narodowy to ponad stuletnia tradycja polityczna i ideowa, czerpiąca z najdawniejszych tradycji historycznych i politycznych Polski, począwszy od pierwszych Piastów, zakorzeniona w słowiańskim i chrześcijańskim dziedzictwie naszych przodków. To idea osadzona głęboko w tradycji antycznej Grecji, starożytnego Rzymu oraz pismach ojców Kościoła rzymskokatolickiego.
Adam Wielomski - Filozofia polityczna francuskiego tradycjonalizmu 1796-1830

Bez wątpienia Rewolucja Francuska była największą katastrofą polityczną w historii świata od upadku starożytnego Rzymu. Nie dlatego, że kosztowała ludzkość tyle krwi co II Wojna Światowa, lecz dlatego, że zakończyła ostateczne mediewalną epokę wiary i tradycji, otwierając epokę permanentnego niepokoju, wojen domowych i rewolucji charakteryzujących świat nowoczesny.
Bohdan Piętka - Nacjonalizm ukraiński. Od Bandery do Majdanu

Ideologia tzw. integralnego nacjonalizmu ukraińskiego, opracowana i spisana przez Dmytro Doncowa, stała się nie tylko swojego rodzaju „biblią” dla Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, ale po tzw. pomarańczowej rewolucji w 2004 roku została wprowadzona jako podręcznik akademicki w szkołach wyższych na Ukrainie. Dr Piętka prezentuje genezę i ewolucję ukraińskiego nacjonalizmu aż do jego odrodzenia w XXI wieku.
Daniel Friberg - Powrót prawdziwej prawicy

Nie ma wątpliwości co do tego, czy lewica i liberalna prawica mają wolę lub zdolność rozwiązania tych problemów – w rzeczywistości bowiem to one same stanowią największe z nich. Powrót idei tradycyjnej prawicy jest w rzeczy samej czymś, co dotyczy dzisiaj nas wszystkich.
Eligiusz Niewiadomski - Kartki z więzienia

Eligiusz Niewiadomski w historii Polski zapisał się jako zabójca pierwszego Prezydenta RP. Ponad to niewiele o nim wiadomo. Jeżeli już ktoś decydował się wspomnieć jego, to niemal regułą było, że towarzyszyły temu epitety w rodzaju „wariat”, „szaleniec”,„endek”, „faszysta”. (…) Wydaje się, że upływ tak długiego czasu powinien na tyle ostudzić emocje, że będzie można odmitologizować postać Niewiadomskiego lub przynajmniej przypomnieć jego życie i zasługi.
Dr Wojciech Muszyński
Ireneusz T. Lisiak - Nie musimy płacić Żydom!

Jednym z najbardziej znaczących tekstów, jakie zamieszamy w tym tomie są te poświęcone umowom, jakie Polska zawarła z państwami zachodnimi po 1945 roku. Dotyczyły one spłacenia roszczeń obywateli pochodzenia żydowskiego, którzy utracili swoje majątki w Polsce. Kluczowa z dzisiejszego punktu widzenia była umowa ze Stanami Zjednoczonymi z 1960 roku. Jej realizacja zamykała (a przynajmniej powinna zamknąć) kwestię roszczeń obywateli USA pochodzenia żydowskiego wobec Polski.
Jan Mosdorf - Wczoraj i jutro Biblia narodowego radykalizmu

Wczoraj i jutro - najważniejsza narodowa pozycja książkowa lat 30 XX wieku.
Autor był ideologiem narodowym i liderem młodego pokolenia narodowców, prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i założycielem Obozu Narodowo Radykalnego.
Pozycja jest nie tylko zwięzłym resume historii Narodu Polskiego, ale też śmiałym spojrzeniem w przyszłość, stanowi podsumowanie narodowo-radykalnego światopoglądu.
Józef Warszawski - Uniwersalizm. Zarys narodowej filozofii społecznej

Józef Warszawski, urodzony w Hamburgu polski duchowny, jezuita, profesor filozofii. Podczas Powstania Warszawskiego kapelan Zgrupowania „Radosław”, z którym przeszedł szlak od Woli do Czerniakowa.
Leszek Szymowski - Zabić komendanta

Zabić Komendanta ujawnia splot okoliczności, które doprowadziły do morderstwa komendanta. Opisuje nielegalne interesy wpływowych ludzi, dla których na kilka miesięcy przed swoją śmiercią Marek Papała stał się zagrożeniem. Książka napisana jest lekko, ciekawie, intrygująco. W sposób przystępny pokazuje czytelnikowi związki polityki, biznesu, tajnych służb i zorganizowanej przestępczości.