W sobotę, 23 lutego
w godz. 12:00-13:30
gościem naszej księgarni będzie:
WITOLD GADOWSKI
Zapraszamy!






- Krzysztof Karoń - Historia antykultury
- Abp Jan Paweł Lenga MIC - Przerywam zmowę milczenia
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu
- Witold Gadowski - Szlag trafił
- Grzegorz Braun - Remanenty historyczne
- Feliks Koneczny - Geografia historyczna
- Grzegorz Braun - Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2018 - wojna demonów AUTOGRAF
Paweł Lisicki - Poza polityczną poprawnością

Książka pełna mocnych i bezkompromisowych tekstów Pawła Lisickiego. W poszukiwaniu prawdy odważnie stawia pytania i w oparciu o powszechnie znane fakty stara się na nie odpowiadać - bez obaw, że narazi się tym czy innym środowiskom.
Roberto de Mattei - Dyktatura relatywizmu

Marsz w kierunku totalitaryzmu rozkłada się na trzy etapy. Pierwszym jest negacja istnienia prawa i prawdy obiektywnej, czego konsekwencję stanowi zrównanie dobra i zła, grzechu i cnoty. Drugim – instytucjonalizacja dewiacji moralnych objawiająca się w przemianie prywatnej niegodziwości w publiczną cnotę. Trzecim wreszcie – wprowadzenie ostracyzmu społecznego i prawnej karalności dobra.
Do tego momentu właśnie doszliśmy. Żyjemy w społeczeństwie hołdującym swoistemu antydekalogowi, w którym dozwolone jest wszystko poza publicznym deklarowaniem wierności zasadom porządku naturalnego i chrześcijańskiego. Jest to zarazem ostatni moment, aby przeciwstawić się dyktaturze relatywizmu.
Roger Scruton - Co znaczy konserwatyzm?

Roger Scruton w swojej książce przedstawia zasadnicze koncepcje, które jego zdaniem leżą u podstaw konserwatywnego światopoglądu politycznego, przy okazji udowodniając, że można się pod nimi podpisać.
Jak pisze w przedmowie: „Moim celem było wyrażenie podstawowych założeń ideologii konserwatywnej. Postawiłem sobie ten cel nie po to, by kogokolwiek przekonać, wydawało mi się bowiem, że zwolennicy światopoglądu konserwatywnego rozumieją go równie błędnie jak ci, którzy wyobrażali sobie, że został ostatecznie wyrzucony na »śmietnik historii«.
Roger Scruton - Zielona filozofia

Wybitny konserwatywny filozof podejmuje się tematyki dotąd zdominowanej przez światowe lewactwo. Czy uległ pokusie wejścia do paszczy lwa, czy może rozbił w pył ekologiczne fantazje? A może znalazł jakąś trzecią drogę, jak poważnie myśleć o naszej planecie?
Stanisław Jan Rostworowski - Konserwatyści. Dzieje ruchu zachowawczego w II RP - kres czy istnienie?

Książka przybliża myśl polityczną polskich konserwatystów I połowy XX wieku, prezentuje najważniejszych przedstawicieli nurtu zachowawczego oraz nakreśla najważniejsze idee polityczno-społeczne, jakie były ich udziałem.
Książka ze Wstępem red. Stanisława Michalkiewicza.
Tomasz Panfil - Polonia. Ta, co nie zginie

Polska marzeń prof. Panfila jest jak Polonia z obrazów Jacka Malczewskiego – piękna, dumna, posągowa kobieta w kolorowych strojach lub wojskowych szynelach. Dziś po raz kolejny Polska zrzuca kajdany i prostuje się dumnie. Nic więc dziwnego – mówi autor, że ci, którzy ją skuwali, boją się jej gniewu.
William Engdahl - Absolutna Dominacja. Totalitarna demokracja w nowym porządku świata

Wydarzenia z jedenastego września 2001 roku pozwoliły amerykańskiemu prezydentowi wypowiedzieć ogólnoświatową wojnę z terroryzmem wrogowi, który był wszędzie i nigdzie. Jedenasty września został wykorzystany do uzasadnienia ustawy patriotycznej, tej samej, która w imię bezpieczeństwa zniszczyła wolności konstytucyjne Amerykanów.
Niniejsza książka prezentuje przygnębiającą wizję strategii absolutnej dominacji. Jej konsekwencją jest możliwość przerażającej wojny atomowej w najbliższej przyszłości albo wojny nieustającej.
Wojciech Grzelak - Matrioszka od środka czyli rosyjskie klimaty

Czy słynny fenomen tajemniczej duszy rosyjskiej można zgłębić, uważnie podpatrując Rosjan w prozaicznych, codziennych sytuacjach?
Autor przypomina, że Rosja gardzi niewolnikami i szanuje tych, którzy jej się stawiają.
Prof. Marek Jan Chodakiewicz
Ziemowit Miedziński – Tryumf czerwonych miernot

Komuniści wiedzieli, że bezmyślnymi ludźmi steruje się bezproblemowo, więc przez całe pasmo dyktatorskich rządów systematycznie i drastycznie obniżali poziom szkolnictwa wszystkich szczebli. W ten sposób uzyskali zamierzony owoc w postaci ograniczoności poznawczej i aspiracyjnej inteligencji.
Michał Majewski, Paweł Piskorski - Między nami liberałami

Donald Tusk nie zapowiadał się na premiera. Nie chciał być nawet ministrem. Jak zatem wdrapał się na sam szczyt? Jaki jest Tusk za zamkniętymi drzwiami gabinetu? Jak w drodze po władzę uwodził, a potem wykańczał swoich konkurentów? O tym i o innych kulisach polskiej polityki opowiada Paweł Piskorski, przez 16 lat jeden z najbliższych współpracowników Tuska.
Oriana Fallaci - Inszallah

Sławna włoska dziennikarka tym razem w roli powieściopisarki.
Powieść Inszallah to monumentalny pomnik pacyfizmu, pejzaż okrucieństwa i bezsensu wojny.
Postaci w tej powieści są wymyślone. Wymyślone są też historie, wymyślona akcja. Ale wydarzenia, które ją zapoczątkowały, są prawdziwe.
Autorka dedykuje ją czterystu żołnierzom amerykańskim i francuskim zamordowanym w Bejrucie przez sektę Dzieci Boga. Dedykuje ją mężczyznom, kobietom, starcom, dzieciom zamordowanym w innych masakrach w tym mieście i we wszystkich masakrach owej odwiecznej masakry, której na imię wojna.
Waldemar Łysiak - Sprzeciw kusznika (Łysiak na łamach 7 i wywiad-rzeka)

Najnowsza książka Waldemara Łysiaka Sprzeciw kusznika, Łysiak na Łamach 7 zawiera wybór najlepszych fragmentów jego publicystyki i felietonistyki z lat 2013-2015, oraz pasjonujący wywiad rzekę, w którym znakomity autor m.in. ujawnia wiele ciekawych sekretów ze swojego życiorysu. Tytuł tomu: "SPRZECIW KUSZNIKA" jest odzwierciedleniem treści dzieła, pełnej walki Łysiaka z każdym złem tego świata, od "politycznej poprawności", do wszelakiej tyranii i degeneracji.