Godziny pracy księgarni podczas majowego weekendu:
28 kwietnia (sobota): 10:00-15:00.
1 maja - 6 maja: NIECZYNNE





- Ewa Kurek - Polacy i Żydzi: problemy z historią
- Ewa Kurek - Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945
- Mój Niedzielny Mszalik
- Luter i rewolucja protestancka - film DVD
- Ewa Kurek - Jedwabne - anatomia kłamstwa
- Luter i rewolucja protestancka - książka z filmem DVD
- Ewa Kurek - Rosji rozumem nie pojmiesz?
- Ewa Kurek - Żydzi, Polacy, czy po prostu ludzie... 18 lat później


Producent
-
2 Kolory (1)
-
AA (2)
-
ARWIL (1)
-
Aurora (1)
-
Bollinari Publishing House (7)
-
Capital (6)
-
ESPE (1)
-
Fabryka Słów (1)
-
Fronda (5)
-
LTW (3)
-
Mireki (4)
-
Muzeum II Wojny Światowej (1)
-
Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne (1)
-
Oficyna Aurora (1)
-
Poligrafia Salezjańska (1)
-
PROHIBITA (2)
-
Rebis (2)
-
Replika (3)
-
Retro (1)
-
Rytm (4)
-
The Facto (1)
-
Vesper (3)
-
Von Borowiecky (1)
-
Wydawnictwo RM (1)
-
Zysk i s-ka (3)
Cena
-
od
do
Nowość
Joanna Wieliczka-Szarkowa - Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie

To jest książka o trzydziestu trzech dowódcach i ich żołnierzach, wybranych spośród wielu tysięcy uczestników ostatniego niepodległościowego powstania. Joanna Wieliczka-Szarkowa opowiada o ludziach, o których historia miała zapomnieć. Ale historia nigdy nie zapomina. A Polska dziś coraz mocniej upomina się o ich pamięć i sławę.
Autorka kreśli sylwetki żołnierzy, opowiada o ich dramatycznych losach oraz tłumaczy, dlaczego zostali „wyklęci”.
Brelok srebrzony Żołnierze Wyklęci

Brelok srebrzony Żołnierze Wyklęci
Joanna Gajewska, Weronika Zaguła - Rycerze lasu

Opowieść o Bartku i Franku, którzy, jako mali chłopcy, wkraczają w tajemniczy świat polskiego podziemia niepodległościowego. To książka o polskich partyzantach, rycerzach lasu. Idealnie nadaje się do pociągu, na wycieczkę czy wakacyjny odpoczynek. Zachęcamy do jej lektury.
Szymon Nowak - Zdrajcy wyklętych

Kolejna książka autora Oddziały wyklętych, Bitwy wyklętych oraz Dziewczyn wyklętych. Tym razem autor zajął się drugą stroną barykady. Opisał ludzi bez skrupułów, którzy zbudowali swoje powojenne kariery na śmierci, tragedii i nieszczęściu żołnierzy niepodległościowego podziemia.
Jerzy Ślaski - Żołnierze wyklęci

"Dziś po upływie przeszło pół wieku od tamtych wydarzeń, podziw i szacunek musi budzić postawa tych dowódców i żołnierzy AK, którzy mimo tak beznadziejnego położenia nie poddali się, nie uciekli ze swej ziemi na drugi kraniec Polski, nie wkupili się w łaski nowej władzy zdradą swych ideałów i swych towarzyszy broni, lecz raz jeszcze podnieśli się do walki.
Marek Koprowski - Żołnierze Wyklęci. Wspomnienia i relacje. Tom 1

Walczyli i umierali za wolną Polskę. Niektórym udało się przeżyć... Wspomnienia tych, dla których II wojna światowa nie skończyła się w 1945 roku. Tych, którym sumienie nie pozwalało biernie godzić się na zbrodniczy ustrój wprowadzony Polsce po "wyzwoleniu". Żołnierze pod dowództwem Antoniego Żubryda "Zucha", Hieronima Dekutowskiego "Zapory" czy Stanisława Sojczyńskiego "Warszyca" nie poddali się.
Joanna Wieliczka-Szarkowa - Bohaterskie akcje Żołnierzy Wyklętych

Kolejna książka autorki bestsellerowych Żołnierzy wyklętych - niezłomnych bohaterów.
Żołnierze antykomunistycznego powstania - z ryngrafami z Matką Bożą na piersiach i ortami w koronie na wojskowych czapkach, po wojnie walczyli z nowym sowieckim okupantem. Nie zgadzali się na zniewolenie Polski i pozostali do końca wierni Niepodległej Rzeczypospolitej. W ostatecznie przegranej walce odnieśli wiele zwycięstw. Potrafili skutecznie ochraniać Polaków przed samowolą komunistycznej władzy.
Rafał Gan-Ganowicz - Kondotierzy

Gdy pisałem te wspomnienia Kongo nazywało się Zair (a w 1997 roku przywrócono krajowi dawną nazwę). Jak wiadomo, dyktatura Mobutu była „daleka od wzorów demokracji”. Ale olbrzymie złoża uranu, kobaltu, miedzi i diamentów nie służą czerwonemu. W jakimś tam maleńkim stopniu jest w tym i moja zasługa. Choćby całą moją działalność sprowadzić do kłucia szpilką. „Milion ukłuć szpilką i słonia zabije” – powiedział Mao. Niech więc każdy chwyta za szpilkę!
Rafał Gan-Ganowicz
Kondotierzy to lektura młodości. Kiedy wiele lat później Rafał został kolegą, poczytywałem to sobie za zaszczyt. Zbliżyły tatarskie korzenie, namiętność do dobrej whisky i umiejętność posługiwania się bronią. Rafał był kolorowym ptakiem, bohaterem żywcem wyjętym z powieści Sergiusza Piaseckiego, na dodatek potrafił świetnie pisać i jeszcze lepiej opowiadać. Kiedy o nim myślę – mimowolnie – staję na baczność. Gan-Ganowicz, zawadiaka i polski bohater.
Witold Gadowski
Brelok srebrzony Witold Pilecki

Brelok srebrzony Witold Pilecki
Dominik Kuciński - Danuta Siedzikówna "Inka"

Krótka biografia Danuty Siedzikówny.
Archiwum Żołnierzy Wyklętych to seria wydawnicza prezentująca biografie najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Leszek Żebrowski - Brygada Świętokrzyska NSZ w fotografiach i dokumentach

Brygada Świętokrzyska NSZ była jedną z największych formacji partyzanckich działających na ziemiach polskich w latach 1944-1945. Jej żołnierze walczyli równocześnie z okupantem niemieckim i podziemiem komunistycznym. Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności, a także mądrej i umiejętnej dyplomacji dowódców, całej jednostce udało się przedostać na Zachód, unikając rozbicia zarówno ze strony Niemców, jak i Armii Czerwonej.
Marco Patricelli - Ochotnik. O rotmistrzu Witoldzie Pileckim

Włoska prasa określiła Ochotnika mianem "pracy historycznej w powieściowym przebraniu".
Marco Patricelli, włoski historyk ceniony również ze względu na wybitny talent literacki, opowiada historię rotmistrza Witolda Pileckiego (1901-1948), legendarnego bohatera czasów II wojny światowej, który dobrowolnie przedostał się do obozu zagłady Auschwitz, gdzie organizował ruch oporu, i skąd zbiegł, by przekazać polskiemu podziemiu raporty o obozie. Przez władze komunistyczne Polski Ludowej został skazany na karę śmierci i stracony w 1948.