Kazimierz Nowak - Kochana Maryś! Listy z Afryki. Tom 1. Libia - Egipt - Sudan

Kazimierz Nowak - Kochana Maryś! Listy z Afryki. Tom 1. Libia - Egipt - Sudan
  • promocja
Wysyłka w: 2-3 dni robocze
Cena: 49,00 zł 54,00 zł 49.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Książka zawiera komplet nigdy wcześniej niepublikowanych listów Kazimierza Nowaka do żony Marii napisanych w okresie od 4 listopada 1931 do 13 stycznia 1933 roku, a obejmujących jego podróż przez Libię, Egipt i Sudan. 

 

Rowerowa wyprawa Kazimierza Nowaka przez Afrykę, którą podróżnik odbył w latach 1931-1936, została na nowo odkryta dla współczesnych dzięki książce Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Zebrane w niej i opracowane przez Łukasza Wierzbickiego reportaże podróżnika od kilkunastu lat fascynują wciąż nowych czytelników, a historia tej niezwykłej w skali świata podróży stała się inspiracją dla wielu inicjatyw upamiętniających postać przedwojennego reportera.

Systematycznie, przez wszystkie pięć lat podróży, Nowak prowadził korespondencję ze swoją żoną – Marią. Choć zachowały się tylko listy Kazimierza, to jest to niemal kompletny ich zbiór, liczący 1242 listy. Ich zawartość stanowi nie tylko dobitne potwierdzenie heroizmu, którego wymagała wyprawa, ale daleko wykracza poza samą podróż, a nawet poza Afrykę.

Dane techniczne

Autor Kazimierz Nowak
Format 210 x 150
Liczba stron 498
Oprawa Twarda
Rok wydania 2014
Wydawca Sorus

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl