Produkt dnia
Frederic Bastiat - Dzieła zebrane
Frederic Bastiat - Dzieła zebrane
140,00 zł 99,00 zł
szt.
Jakub Wozinski - Dzieje kapitalizmu (-25%)
Jakub Wozinski - Dzieje kapitalizmu (-25%)
79,90 zł 59,90 zł
szt.
Douglas Murray – Przedziwna śmierć Europy
Douglas Murray – Przedziwna śmierć Europy
45,00 zł 34,90 zł
szt.

PAKIET 3 książek Murray Rothbard - Ekonomia wolnego rynku, tom 1, tom 2 i tom 3

  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 89,00 zł 112,00 zł 89.00
Cena detaliczna: 112,00 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Komplet 3 tomów najważniejszego podręcznika do ekonomii wolnorynkowej, jaki ukazał się w języku polskim. Wiekopomne dzieło Murraya Rothbarda (Man Economy and State).

(...) Jedną z podstawowych cech dzieła Rothbarda jest jasność wypowiedzi i precyzja w wyrażaniu treści. W przeciwieństwie do takich myślicieli jak James Madison czy Karol Marks, nie potrzeba wielu dysertacji, artykułów, czy grubych tomów, by odpowiedzieć na pytanie "Co Rothbard naprawdę miał na myśli?".

 

Aby stworzyć kompletny ekonomiczny obraz naszego świata, analizę ekonomiczną trzeba rozciągnąć na naturę i konsekwencje działań i relacji społecznych opartych na zastosowaniu przemocy, w tym interwencji w rynek i siłowej likwidacji rynku („socjalizm”). Analiza ekonomiczna interwencji i socjalizmu zaczęła się rozwijać znacznie później niż analiza wolnego rynku . Ograniczenia wynikające z rozmiarów niniejszej książki nie pozwalają nam na to, byśmy analizie różnych form interwencji w rynek poświęcili tyle samo miejsca co analizie wolnego rynku. Niniejszy rozdział stanowi krótkie streszczenie naszych badań poświęconych zagadnieniu interwencji w rynek. Jednym z powodów, dla których głównym przedmiotem zainteresowania ekonomii stał się wolny rynek, jest fakt, że analiza ekonomiczna wolnego rynku pomaga nam dostrzec porządek w pozornie „anarchicznych” i „bezplanowych” działaniach ludzkich. Zamiast „anarchii produkcyjnej”, którą może widzieć osoba nie posiadająca wiedzy ekonomicznej, wyłania się uporządkowana struktura, której zadaniem jest zaspokajanie potrzeb jednostek ludzkich i która ma zdolność adaptacji do zmiennych warunków. Możemy zobaczyć, jak dobrowolne działania jednostek łączą się w uporządkowany sposób, prowadząc do wystąpienia takich pozornie tajemniczych zjawisk, jak ceny, dochód, pieniądze, rachunek ekonomiczny, zyski, straty czy produkcja.

Fragment 12. rozdziału.

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl