W dniach 15-18 sierpnia
(czwartek, WNMP - niedziela)
księgarnia będzie NIECZYNNA!

Produkt dnia
Mój Niedzielny Mszalik
Mój Niedzielny Mszalik
75,00 zł
szt.
Grzegorz Braun - Remanenty historyczne
Grzegorz Braun - Remanenty historyczne
49,90 zł 39,90 zł
szt.
Sławomir Leśniewski – Drapieżny ród Piastów
Sławomir Leśniewski – Drapieżny ród Piastów
39,90 zł 35,90 zł
szt.

Tomasz R. Aleksandrowicz - Terroryzm międzynarodowy

Wysyłka w: 2-3 dni robocze

Opis

Publikacja poświęcona jest podstawowym zagadnieniom terroryzmu międzynarodowego i sposobom jego zwalczania. Autor przedstawia fenomen terroryzmu jako zjawiska interdyscyplinarnego, wymagającego zaangażowania wiedzy z zakresu psychologii i socjologii, prawa karnego, kryminologii, prawa międzynarodowego, nauk politycznych i stosunków międzynarodowych.

 Od poprzedniego wydania zaszły we współczesnym świecie istotne zmiany; dotyczyły one także zagrożeń ze strony terroryzmu międzynarodowego. Niniejsze wydanie wymagało zatem aktualizacji, zarówno od strony faktograficznej, jak i uwzględnienia zmian prawnych. 

 W nowym wydaniu rozbudowano część poświęconą najnowszej historii terroryzmu, dodano kwestie dotyczące interpretacji współczesnego terroryzmu w kategoriach walki informacyjnej, uzupełniono także część poświęconą omówieniu prawa Unii Europejskiej – było to konieczne wobec wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego.

Tomasz R. ALEKSANDROWICZ- doktor habilitowany, profesor Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, wykładowca Collegium Civitas. przez wiele lat pracował w  pionach analitycznych służb specjalnych i Zespole Doradców Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Autor licznych publikacji dotyczących m.in. problemów bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, prawnomiędzynarodowych i politycznych aspektów współczesnego terroryzmu, przemian w koncepcjach suwerenności państwa narodowego w dobie globalizacji i integracji europejskiej, problemów służb specjalnych w stosunkach międzynarodowych, problemów analizy informacji i walki informacyjnej.

 FRAGMENT RECENZJI

„Problematyka terroryzmu międzynarodowego zachowuje stale aktualność i istnieje autentyczne zapotrzebowanie na prace z tego zakresu, stad trafna decyzja Wydawcy. Przydatne dla czytelników będą zagadnienia, które autor wymienia po każdym rozdziale, w tym pytania. Będzie je można wykorzystać w procesie dydaktycznym. Prace czyta się bardzo dobrze, została napisana językiem zrozumiałym, wywód jest logiczny, poparty bardzo dobra znajomością źródeł i literatury, w tym obcej. Praca niewątpliwie zawiera wiele treści poznawczych, czym odróżnia się pozytywnie od innych prac pojawiających się na rynku wydawniczym.”

 

prof. dr hab. Stanisław Hoc , Uniwersytet Opolski (fragment recenzji)

Dane techniczne

Autor Tomasz R. Aleksandrowicz
Format 170 x 240 mm
Liczba stron 198
Oprawa Miękka
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2015
Wydawca Editions Spotkania

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl