W dniach 15-18 sierpnia
(czwartek, WNMP - niedziela)
księgarnia będzie NIECZYNNA!

Produkt dnia
Mój Niedzielny Mszalik
Mój Niedzielny Mszalik
75,00 zł
szt.
Grzegorz Braun - Remanenty historyczne
Grzegorz Braun - Remanenty historyczne
49,90 zł 39,90 zł
szt.
Sławomir Leśniewski – Drapieżny ród Piastów
Sławomir Leśniewski – Drapieżny ród Piastów
39,90 zł 35,90 zł
szt.
David Kahn – Łamacze kodów. Historia kryptologii
David Kahn – Łamacze kodów. Historia kryptologii
149,00 zł 129,00 zł
szt.

Włodzimierz Zdyb - Antysemici

Wysyłka w: 24 godziny

Opis

Jest to z pewnością również romans. „Również” - bo jest to powieść wielowątkowa, która ukazuje proces eliminacji polskiej inteligencji jako głowy narodu polskiego w najtragiczniejszym momencie całej polskiej historii.

Wątek ukrywania przez główną bohaterkę - Elżbietę, dwóch Żydówek, oparty jest na historii autentycznej. Poznajemy szczegóły budowania „aryjskiej” tożsamości dziewczyn, sposób wydostania z getta 13-letniej Cecylii, i wiele innych realiów okupacyjnej rzeczywistości.

Śledząc losy bohaterów, oglądamy z bliska nie tylko dramat likwidacji getta, zmagania z szantażem,  ale też stusunki polsko - żydowskie w czasie okupacji i zaraz po jej zakończeniu. W tej sprawie autor nie robi żadnych kompromisów ani pominięć. Wiele z z tego, co mówią bohaterowie powieści, nie spodoba się wielu, i to po obu stronach sporu polsko – żydowskiego o prawdę tamtego czasu.

Jest to również powieść bardzo warszawska: panorama stolicy okupacyjnej, powstańczej, i zabitej.

* * * 

 

Akcja powieści rozciąga się od połowy 1942-go, do maja 1945-go roku. (Epilog do lipca 1946) Wątek Powstania Warszawskiego następujący po wątku szantażu, utrzymają w napięciu nawet wymagającego czytelnika powieści sensacyjnych. I znowu: opinie wygłaszane przez bohaterów powieści narażą ich na niechęć wielu, którzy uważają się za najlepszych patriotów. Główny bohater – były ziemianin Andrzej Garczyński – jest Polakiem dosyć nietypowym. Jego myśli i słowa reprezentują skryty w powieści wątek alternatywnej historii Polski. Jest on przedstawicielem nie tyle klasy społecznej, która „musiała odejść”, ile najlepszą częścią tej głowy, która została odcięta od polskiego ciała.

Dane techniczne

Autor Włodzimierz Zdyb
Format 147 x 205 mm
Liczba stron 756
Oprawa Miękka
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2017
Wydawca Nakładem własnym autora

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl