
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2023 AUTOGRAF
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
Lawrence Reed - 52 mity o kapitalizmie

Profesor Lawrence Reed wybrał świetne, zwięzłe, konkretne teksty obalające najbardziej pospolite mity na temat kapitalizmu i stworzył zbiór,w którym bezlitośnie obnażają nonsens lewicowych zarzutów wobec kapitalizmu. Autor z łatwością demaskują błędy w rozumowaniu socjaldemokratów – obłudę tych cwanych oraz ignorancję tych naiwnych.
Aleksander W. Paczkałow - Finansowe dynastie: architekci globalizmu

Historycy przyzwyczaili nas do tego, aby postrzegać dzieje świata przez pryzmat działań politycznych i militarnych. Traktaty i bitwy, umowy i rywalizacje ideologiczne, działania wywiadów i wojsk, postacie rządzących, polityków i ideologów – taka treść wypełnia większość książek opisujących dzieje najnowsze. Czasem znajdziemy dodatkowe uwagi o kwestiach gospodarczych – przemyśle, handlu, wojnach celnych czy pozyskiwaniu nowych rynków zbytu – jednak w centrum historii zdają się zawsze znajdować politycy, tak jakby to oni byli siłą decydującą o rozwoju świata i kierunku, jaki ten rozwój przybierze.
Faustino Ballvé - Elementarz ekonomii

Elementarz ekonomii to niezwykła książka, niezwykłego autora. Przyznam się, że książka ta umknęła mojej uwadze i dowiedziałem się o niej stosunkowo niedawno, a uważnie przeczytałem ją dopiero kilka miesięcy temu. Pocieszyć się mogę, że nie jestem jedynym, który powinien się do tego przyznać. To nieprawdopodobne, że ta skromna rozmiarami, za to wielka jeśli chodzi o jej treść, książeczka, praktycznie nie została zauważona przez ekonomistów. Nie mówię tutaj tylko o ekonomistach tzw. głównego nurtu w ekonomii, ale także ekonomistach związanych z nurtem liberalnym, wolnorynkowym, w tym ekonomistach szkoły austriackiej.
Jordan Peterson – 12 życiowych zasad. Antidotum na chaos.

Renomowany psycholog Jordan Peterson, mający w swoim dorobku naukowym publikacje, które wpłynęły na współczesne rozumienie osobowości, przez wielu uznawany jest za jednego z najważniejszych myślicieli naszych czasów. Jego wykłady obejmujące tematykę od mitologii i opowieści biblijnych, przez ewolucję, po relacje miłosne i wychowanie dzieci przyciągnęły dziesiątki milionów słuchaczy na całym świecie. W dobie galopujących zmian i polaryzującej polityki jego przekaz podkreślający wartość osobistej odpowiedzialności i tradycyjnych mądrości życiowych trafił społeczeństwo w czuły punkt.
Murray Rothbard - Wall Street, banki i amerykańska polityka zagraniczna

Wall Street, banki i amerykańska polityka zagraniczna przedstawia ogromną ilość nagich faktów, które mówią więcej niż jakiekolwiek skomplikowane interpretacje. To, że Wall Street oplata Waszyngton niezwykle rozbudowaną siecią powiązań rodzinnych, koleżeńskich i biznesowych jest wiedzą powszechnie znaną, lecz nikomu tak jak Rothbardowi nie udało się pokazać tego w równie przystępnej i zwięzłej formie. Jego opowieść kończy się na rządach lubianego w Polsce Ronalda Reagana, który pod względem zależności od finansowych elit nie różnił się niczym od wszystkich wcześniejszych prezydentów. Szkoda jedynie, że autorowi nie dane było żyć dłużej, aby opisać dalszy rozwój wypadków.
Anthony Gregory
Thomas Sowell - Bieda, bogactwo i polityka w ujęciu globalnym

Praca wybitna, która z pewnością stanie się klasykiem. Kompleksowe ujęcie czynników przyczyniających się do rozwoju gospodarczego na świecie. Mnóstwo ciekawostek, historii, ekonomii, faktów i statystyk oraz przede wszystkim charakteryzujących Sowella głębokich, a jednocześnie zwięzłych przemyśleń. Wszystko to omówione z perspektywy ekonomii wolnego rynku i bez poprawności politycznej.
Henry Hazlitt - Ekonomia w jednej lekcji (opr. twarda)

Jak pisze autor we wstępie, Ekonomia w jednej lekcji „ma ukazać, iż wiele pomysłów, które dziś uchodzą za wspaniałe, postępowe i nowoczesne, to w gruncie rzeczy nawrót starych błędów”. Wykład poprawnej ekonomii Hazlitt przedstawia w tytułowej „lekcji”, która zawiera się w jednym zdaniu kilkustronicowego pierwszego rozdziału. Pozostałe rozdziały to omówienie podstawowej lekcji na przykładach z życia.
Jan Tyszkiewicz - W cieniu błękitnego orła, czyli co Nowy Ład zrobił gospodarce USA

Wzrost bezrobocia, niskie zarobki, tysiące ludzi zmuszonych do podróżowania za chlebem po całych Stanach Zjednoczonych - to wszystko i jeszcze więcej było problemem bez jasnej przyczyny, czymś spowodowanym przez jakieś mistyczne siły, tak zagmatwane, że będące poza zasięgiem ludzkiego rozumu (...) Dlaczego Wielki Kryzys wybuchł z taką siłą? Dlaczego trwał tak długo? Dlaczego mimo rysowanego przez rząd świetlistego obrazu dalej było tak źle?
Justin Raimondo - Przeciw państwu. Biografia Murraya N. Rothbarda

Książka An Enemy of the State: the Life of Murray N. Rothbard Justina Raimondo jest, do tej pory, jedyną biografią Murraya N. Rothbarda — najważniejszej postaci w historii ruchu wolnościowego i libertariańskiego. Jest ona tym bardziej cenna, że autor książki był przyjacielem Rothbarda i miał dostęp do całej jego prywatnej korespondencji. Koncepcja libertarianizmu wciąż jest słabo znana szerszemu gronu Polaków, choć to wspaniała idea głosząca wolnościowe hasła. Chcemy, aby to się zmieniło, a Murray N. Rothbard — nietuzinkowy ekonomista, filozof, historyk, działacz, publicysta — stał się postacią obecną w powszechnej świadomości Polaków.
Adam LeBor - Wieża w Bazylei. Tajemnicza historia banku, który rządzi światem

Książka Wieża w Bazylei: Tajemnicza historia banku, który rządzi światem Adama LeBora przedstawia mocne argumenty wymierzone w osoby kierujące bankami centralnymi. Ludzie ci nie są bowiem, jak twierdzi autor, bezstronnymi herosami dobrego zarządzania. Są raczej tym, czego demokracja powinna najbardziej się obawiać: tyranami, sprawującymi kontrolę dzięki wykorzystaniu przepisów finansowych, bez konieczności uciekania się do pomocy wojska lub podporządkowania sobie parlamentów. To bardzo nieładny obraz, a pan LeBor dobrze go namalował.
Wall Street Journal
Friedrich Hayek – Indywidualizm i porządek ekonomiczny

Eseje zebrane w tym tomie dotyczą zagadnień pozornie bardzo zróżnicowanych, mam jednak nadzieję, że czytelnik szybko zauważy, iż większość z nich traktuje o problemach ściśle ze sobą związanych. Kwestie przebiegające od filozofii moralnej po metody nauk społecznych, od problemów polityki ekonomicznej po czystą teorię ekonomiczną są w większości tych esejów ujęte jako różne aspekty tego samego centralnego problemu. Związki te najłatwiej zauważyć w sześciu pierwszych esejach, jednak w pewnej mierze także trzy dalsze, poruszające problem rachunku ekonomicznego w socjalizmie, można uznać za zastosowanie tych samych idei do konkretnego problemu – choć kiedy je pisałem, nie całkiem jeszcze postrzegałem je w tym świetle. Jedynie trzy ostatnie traktują nieco o innych szczegółowych kwestiach teorii czy polityki; ponieważ jednak uważam, że ich problematyka będzie w przyszłości dyskutowana jeszcze gruntowniej niż dotychczas, wykorzystałem sposobność, by udostępnić je czytelnikom w wygodniejszej, książkowej formie. (...)
Friedrich von Hayek, 1947 rok.
John C. Médaille - Za wielcy, by upaść. Alternatywne spojrzenie na ekonomię, czyli kurs na prawdziwie wolny rynek

Ta książka to przenikliwa krytyka obecnego stanu światowej ekonomii i wartości dominujących we współczesnych społeczeństwach, roli elit politycznych i gospodarczych, to sprzeciw wobec nieładu gospodarczego i finansowego, który zdominował współczesne systemy gospodarcze, świat finansów i bankowość. W jasny i atrakcyjny sposób autor tej bezcennej pozycji udowadnia niedowiarkom, co jest dziś naprawdę złe, źle rozumiane i interpretowane.