
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Eberhardt - Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu (-25%)
- Paweł Skutecki, Karol Kwiatkowski – COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny
- Judy Mikovits - Pandemia kłamstw
Randall G. Holcombe - Austriacka szkoła ekonomii – rozszerzone wprowadzenie

Od dawna nikt tak przystępnie i rzetelnie nie napisał książki, która byłaby podręcznikiem szkoły austriackiej. Styl, w jakim swą napisał Randall G. Holcombe porównać można do sposobu pisania Murraya N. Rothbarda. Przy czym autor Rozszerzonego wprowadzenia do szkoły austriackiej nie ma ambicji pisania rozprawy naukowej, lecz autentycznie chce, aby Czytelnik zainteresował się stworzoną przez Carla Mengera teorią, a jeśli tak, to żeby ją szybko pojął. Dlatego Holcombe omija problemy kontrowersyjne i spory, skupiając się na pięknie, prostocie i logice Austriaków.
Silas Barta, Robert P. Murphy - Zrozumieć Bitcoina

Ekonomista Robert P. Murphy i informatyk Silas Barta, połączyli siły, by w przystępny sposób wytłumaczyć szerszej publiczności:
- czym jest Bitcoin,
- jak działa protokół, na którym jest oparty,
- jak zadbano o bezpieczeństwo transakcji,
- dlaczego kryptowaluty są potrzebne,
- dlaczego miłośnicy wolności powinni kibicować ich popularyzacji.
Randall G. Holcombe - 15 wielkich austriackiej szkoły ekonomii

W książce 15 wielkich austriackiej szkoły ekonomii Randall Holcombe zebrał teksty wybitnych ekonomistów austriackich na temat… innych wybitnych ekonomistów austriackich.
W efekcie powstał przegląd czołowych prekursorów, twórców i reprezentantów ASE. W kolejnych rozdziałach poznajemy (zaskakująco ciekawe) życiorysy ekonomistów oraz przede wszystkim wkład, jakim każdy z nich wzbogacił austriacką myśl ekonomiczną.
Robert Murphy - Niepoprawny politycznie przewodnik po kapitalizmie

Murphy odpowiada w swojej książce m.in. na następujące pytania:
- Jak wolny rynek rozwiązuje problem dyskryminacji na rynku pracy?
- Dlaczego sprawy antymonopolowe zazwyczaj wytaczają firmy, które przegrywają w wolnej konkurencji?
- Czy potrzebujemy państwowych regulacji dotyczących bezpieczeństwa pracy i produktów?
- Jak wolny rynek chroni środowisko i rzadkie zasoby naturalne?
- Dlaczego MFW i Bank Światowy wcale nie pomagają biednym krajom
John Tamny - Ekonomia zdrowego rozsądku

Oddajemy w Państwa ręce książkę, która od chwili ukazania się (niewiele ponad pół roku temu) stała się bestsellerem, i okrzyknięta została drugą Ekonomią w jednej lekcji, zaś jej autor, John Tamny, młody publicysta magazynu Forbes, drugim Henrym Hazlittem.
Mark Skousen - Logika ekonomii

Mark Skousen stworzył podręcznik ekonomii, który jest wolny od błędnych teorii ekonomicznych, zastępując je zdrowymi i spójnymi zasadami.Tworząc go korzystał przede wszystkim z doświadczeń osobistych, jakie zdobył pracując w roli przedsiębiorcy i inwestora na Wall Street. Pod tym względem książka różni się od większości podręczników, pisanych przez zamkniętych w wieżach z kości słoniowej akademików.
Prof. Ken Schoolland (autor Przygód Jonatana)
Frederic Bastiat - Co widać i czego nie widać

Co widać i czego nie widać to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w ekonomii. Okazuje się, że nie trzeba czytać opasłych podręczników, aby zrozumieć istotę procesu gospodarowania i jego konsekwencji. Książka, którą trzymacie w ręku to swoisty elementarz. Napisana jasnym i klarownym wywodem, z niezwykłą pasją i żelazną logiką, a przy tym pełnym humoru językiem, pozwala dostrzec w ekonomii to, czego większość nie dostrzega lub dostrzec nie chce. Zmusza do myślenia. To jedna z tych książek, które czyta się przez całe życie i za każdym razem odkrywa się w niej coś nowego, inspirującego.
Wydanie z dwunastoma pięknymi ilustracjami, oddającymi przesłanie każdego z rozdziałów.
Praca zbiorowa - Moralność kapitalizmu

Sowiecki komunizm Lenina i Stalina widowiskowo się rozpadł, ale komunizm z Manifestu komunistycznego Karola Marksa wciąż jest bardzo żywotny. Niechaj myśli i argumenty przedstawione w tej książce posłużą czytelnikom za oręż w walce z populistyczną propagandą, której celem jest wyzucie ludzi z wolności i własności oraz uczynienie ich nowoczesnymi niewolnikami nowej klasy wyzyskiwaczy – biurokracji. Najlepszym sprzymierzeńcem wrogów wolności jest nieświadomość. Pragniemy by ta książka pomogła jej czytelnikom uchronić się przed nią i uniknąć popadnięcia w poniżającą zależność od współczesnych centralnych planistów.
Friedrich August von Hayek - Denacjonalizacja pieniądza

Pierwszy polski przekład pracy Friedricha Augusta von Hayeka opublikowanej pierwotnie w 1976 i 1978 (wersja poszerzona) roku przez londyński Institute of Economic Affairs. Autor przedstawia koncepcję zniesienia rządowego monopolu na emisję pieniądza oraz kreśli wizję spontanicznego ładu ekonomicznego, w którym wiele równoległych walut emitowanych przez prywatne, nastawione na zysk podmioty konkuruje o względy użytkowników. Dowodzi, że implementacja jego projektu mogłaby nie tylko stworzyć stabilny system walutowy, lecz także przyczynić się do zabezpieczenia ludzkiej wolności przed tyrańskimi zakusami rządów. Polskie wydanie otwiera wprowadzenie Jakuba Chmielniaka zatytułowane „Friedrich August von Hayek i proroctwo kryptowaluty”.
Friedrich von Hayek - Pieniądz i kryzysy. Dzieła wybrane (tom I)

Książka zawiera siedem esejów sławnego noblisty, napisanych w latach 1929-1937, nigdy dotąd niewydanych po polsku. Choć powstały ponad 70 lat temu, są nadal aktualne i cytowane.
Zbiór tych siedmiu prac można uznać za podjętą po raz pierwszy próbę syntezy podstaw austriackiej makroekonomii – austriackiej teorii pieniądza, kapitału, cykli koniunkturalnych oraz instytucji monetarnych.
Joseph Salerno
Henry Hazlitt - Siła woli

Książka Siła woli. Fundament życiowego sukcesu, to wspaniały podręcznik zarządzania własnym życiem.
Pośród wszechobecnej paplaniny samozwańczych motywatorów i coachów biznesu, warto docenić przemyślenia i sugestie dotyczące siły woli człowieka, który w trakcie swojego wybitnie produktywnego życia zdążył opublikować 25 książek na wymagające tematy, zaś uwzględniając krótsze teksty – jak sam oszacował – przelać na papier około 10 milionów słów, czyli mniej więcej 150 przeciętnych rozmiarów tomów.
Jakub Wozinski - Dzieje kapitalizmu (-25%)

Jak kapitalizm ukształtował cywilizację Zachodu w ciągu drugiego tysiąclecia po Chrystusie? Kto wypaczał go na przestrzeni dziejów, w jaki sposób i dlaczego? Jaką rolę odegrali w tym wszystkim bankierzy i światowa finansjera? Autor, w kontrze do tez słynnego historyka światowych finansów Nialla Fergusona, dokonuje własnej interpretacji historii ostatniego tysiąca lat z perspektywy zdeklarowanego zwolennika wolnorynkowego ładu. Na kartach Dziejów kapitalizmu stawia bardzo odważne, momentami wręcz kontrrewolucyjne tezy, ale podpiera je ogromnym materiałem dowodowym. Z jakim rezultatem? Niech każdy Czytelnik sięgnie po tę nieprzeciętną książkę i oceni to sam.