
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Grzegorz Eberhardt - Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu (-25%)
- Mój Niedzielny Mszalik
Urszula Świderska-Włodarczyk – Homo nobilis. Wzorzec szlachcica w Rzeczypospolitej XVI i XVII wieku

Wszyscy w jakimś stopniu jesteśmy spadkobiercami wartości szlacheckich. Poszukujemy korzeni, otaczamy się rodowymi portretami i herbami. Na szlachecką modłę posługujemy się tytułami ,,pan” i ,,pani”. Warto badać te wartości, pisać o nich i je przypominać. Bez tego nie będziemy potrafili zrozumieć naszej kultury i współczesnych standardów.
Urszula Świderska-Włodarczyk – Homo militans. Rycerskie wzory i wzorce osobowe w średniowiecznej Polsce

Następna po Homo nobilis odsłona badań nad wzorami i wzorcami osobowymi, które w każdej epoce kształtują postawy i styl życia ludzi. Tym razem autorka na podstawie źródeł, głównie kronikarskich, analizuje sylwetkę wzorcowego wojownika i rycerza w średniowiecznej Polsce. Jakie powinien mieć cechy? Jakie umiejętności? Jak powinien postępować w walce i w życiu codziennym?
Tomasz Targański – Piastowie. Walka o tron 1138-1320

Książka zabiera czytelnika za kulisy XIII-wiecznej polityki, pokazuje tajniki i narzędzia sprawowania władzy: od brutalnej siły, poprzez relikwie męczenników, klątwy, zafałszowane kroniki, na zrabowanych koronach kończąc.
Stanisław Zieliński - Bitwy i Potyczki 1863-1864

Bitwy i Potyczki 1863-1864 oraz Spis Alfabetyczny i Chronologiczny Bitew I Potyczek 1863-1864. Na podstawie materyałów drukowanych i rękopiśmiennych Muzeum Narodowego w Rapperswilu opracował Stanisław Zieliński Bibliotekarz Muzeum; 1913 r.
Stanisław Koczwara - Chrzest Polski jako Chrystusowy pomost między dziejami

Od razu trzeba zaznaczyć, że książka nie pretenduje bynajmniej do roli podręcznika historii, ale raczej jest skromną próbą myślenia historycznego, do jakiego zachęcić chce czytelnika jej autor.
Sławomir Koper - Piastowie. Wędrówki po Polsce pierwszej dynastii

Autor przedstawia dzieje średniowiecznej Polski przez podróże z synem. To fascynujące połączenie wykładu historycznego i literatury podróżniczej, wędrówka po najważniejszych zabytkach średniowiecznej Polski, obficie wzbogacona mało znanymi faktami i anegdotami.
Robert Kościelny - Przedmurze chrześcijaństwa. Czas królów elekcyjnych. Tom 2

Epoka poprzedzająca rozbiory Polski ujawniła w całej pełni blaski i cienie nowatorskiego systemu rządzenia państwem, jakim była demokracja szlachecka. Wspaniałe zwycięstwa nad Moskwą czy Turkami, z wiktorią wiedeńską na czele, najdobitniej świadczyły o sile Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W tym niezwykłym na europejskiej arenie politycznej tworze nasilały się jednak tendencje, które ostatecznie zadecydowały o upadku mocarstwa.
Robert Frost – Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej Tom 1

Historia jednego z najdłużej trwających związków politycznych w historii Europy.
Robert F. Barkowski – Kijów 1018

14 sierpnia 1018 roku wielki i bogaty Kijów, stolica Rusi, otworzył bramy przed wojskiem polskim i poddał się Bolesławowi Chrobremu. Wydarzenie to było ukoronowaniem błyskawicznej wyprawy kijowskiej polskiego księcia.
red. Artur Andrzejuk - Gertruda Mieszkówna i jej rękopis

Pod redakcją profesora warszawskiego UKSW ukazał się tomik poświęcony postaci nietuzinkowej, choć znanej dotąd raczej specjalistom Chodzi o Gertrudę Mieszkównę, Córkę Mieszka II, a wnuczkę Bolesława Chrobrego, przez matkę, żonę Mieszka, spokrewnioną z niemieckim rodem cesarskim Ottonów, a - z kolei - poślubioną przez syna Jarosława Mądrego, księcia kijowskiego Izjasława.
Radosław Sikora - Wypisy źródłowe do dziejów husarii

Autor, sięgając do dzieł osób będących naocznymi świadkami rozkwitu husarii i jej najbardziej spektakularnych sukcesów, ograniczając swój komentarz jedynie do koniecznego minimum, wyjaśniając zwroty, które dla współczesnego czytelnika mogą być niejasne, daje żywy obraz husarii, tak jak postrzegali tę formację wojskową ówcześni kronikarze.
Radosław Sikora - Kłuszyn 1610. Rozważania o bitwie

Autor książki, dotarłszy do szeregu nowych źródeł polskich i zagranicznych oraz patrząc w nowym, krytycznym świetle na źródła już wcześniej znane i przywoływane, skupia się na próbie rekonstrukcji szczegółowego przebiegu tej wciąż w niedostatecznym stopniu upamiętnionej i zbyt mało powszechnie znanej bitwy, przybliżając nam skład i liczebność obu walczących armii, okoliczności ich spotkania oraz wreszcie samą konfrontację i odniesione w jej ramach straty.