
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył
Wacław Sobieski - Żałobny hetman. Szkice z XVI wieku (tylko 1 egz.)

Dnia 12 grudnia 1586 roku zmarł król Stefan Batory. Od tej chwili cała Polska podzieliła się na dwa obozy zaciekle zwalczające siebie nawzajem. Brzmi znajomo? A rzecz dotyczy wydarzeń sprzed czterystu trzydziestu lat, które autor przybliża barwnie i ze swadą wytrawnego gawędziarza.
Feliks Koneczny - Dzieje Polski

Reprint Dziejów Polski z 1902 roku.
Historia Polski od zarania dziejów aż do czasów rozbiorów.
Adam Danilczyk - Targowica czyli zdrada

Adam Danilczyk w książce Konfederacja targowicka przedstawił i omówił ogólne tło, przyczyny, przebieg i skutki konfederacji targowickiej na podstawie badań historycznych archiwaliów polskich i rosyjskich.
Bartosz Ćwir - Krucjaty a sprawa polska AUTOGRAF

O czym jest niniejsza książka skoro udział Polski w krucjatach był co najwyżej symboliczny. Faktycznie: rycerstwo Korony niewiele wniosło w obronę Półwyspu Iberyjskiego czy Królestwa Jerozolimskiego. Czy na tej podstawie można jednak stwierdzić, że Polacy byli niechętni wobec idei wypraw krzyżowych lub nawet przejawiali wobec niej swego rodzaju wrogość? Czy słowa księcia Leszka Białego, który w niezwykle cwany sposób miał „wykręcić się” od udziału w wyprawach krzyżowych, argumentując to tym, że w Ziemi Świętej nie ma przecież piwa „i żyć przeto tam nie można” były rzeczywistym powodem? A może były jeszcze inne, bardziej praktyczne powody?
Ewa Polak-Pałkiewicz - Rycerze wielkiej sprawy. Szkice ziemiańskie

Rycerstwo, szlachta, ziemianie. Mieli zniknąć. Przetrwać w pamięci jedynie jako oderwani od życia miłośnicy bali, polowań i "kuchni szlacheckiej". Autorka tejże książki zatytułowanej Rycerze wielkiej sprawy. Szkice ziemiańskie udowadnia, że to mit. W ponad dwudziestu odsłonach ukazuje portrety wychowanków polskich dworów i dworków, z których wielu poznała osobiście. Przedstawicieli prawdziwej elity tworzącej Rzeczpospolitą przez całe stulecia. Wbrew pozorom ich historia nie urywa się, lecz trwa nadal.
Paweł Jasienica - Archeologia na wyrywki

Pisana w latach 1953-1956 Archeologia na wyrywki, należąca do cyklu reportaży archeologicznych Jasienicy, stanowi kontynuację Świtu słowiańskiego jutra (1952, 1954), wydanego w latach późniejszych jako Słowiański rodowód.
Władysław Konopczyński - Polska a Szwecja

W naszej świadomości historycznej obraz stosunków polsko-szwedzkich zdominowany jest przez słynny „potop” lat 1655-1660. Patrzymy na nie głównie oczyma bohaterów klasycznej powieści Henryka Sienkiewicza. Tymczasem w kolejnych dekadach, aż do upadku Rzeczypospolitej, relacje polsko-szwedzkie były równie istotne i interesujące.
Agnieszka Teterycz-Puzio – Zamachy na Piastów

Od nieudanej próby zabójstwa Bolesława Chrobrego podczas spotkania z cesarzem Henrykiem II, po dramatycznie dla Polski morderstwo Przemysła II, dzieje naszej pierwszej dynastii usiane są zamachami i spiskami na życie władców. Motywacje zamachowców nie zawsze były natury politycznej. Choć nie wszyscy Piastowie wiedli tak bujne życie, jak Kazimierz Wielki, próby ich usunięcia miewały także podłoże osobisto-erotyczne.
Michael Morys-Twarowski - Narodziny potęgi Wszystkie podboje Bolesława Chrobrego

Bezczelny, zaborczy, diabelnie skuteczny. Polak, który nie kłaniał się nikomu – Bolesław Chrobry.
Paweł Jasienica – Rzeczpospolita Obojga Narodów Calamitatis regnum Tom 2

"Calamitatis regnum", druga część trylogii "Rzeczpospolita Obojga Narodów" (opublikowana w 1967 roku), opowiada o burzliwych latach 1648-1696, znanych z kart powieści Sienkiewicza. Zakończone abdykacją panowanie syna Zygmunta III Wazy, Jana II Kazimierza (1648-1668), który zmagał się z wojną z Kozakami (powstanie Chmielnickiego), z Rosją i Szwecją (tzw. potop, 1655-1660), przyniosło wyniszczenie kraju, chaos w życiu politycznym, rozpanoszenie sobiepaństwa i anarchii, utratę terytoriów i osłabienie znaczenia Rzeczypospolitej.
Feliks Koneczny - Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży

W czasach gdy władza ogranicza do minimum lekcje historii w szkołach, o wiedzę historyczną swoich dzieci rodzice muszą zadbać sami. Książka Feliksa Konecznego wychodzi zdecydowanie naprzeciw tej naglącej potrzebie chwili.
Joanna Puchalska - Wilczyce z dzikich pól. Kresowe Polki z temperamentem

Dziesięć kresowych Polek z temperamentem, potrafiących samodzielnie zadbać o swoje interesy.
A wśród nich:
Maryna Mniszchówna – pierwsza w historii Polka, koronowana na carową Rusi. Żona Dymitra z dynastii Rurykowiczów, a po jego zamordowaniu – ślubna małżonka Dymitra Samozwańca i matka jego syna. Po egzekucji małego Iwana przeklęła ród Romanowów, aby za zbrodnię dzieciobójstwa żadnemu z nich nie dana była śmierć naturalna.
Zofia z Korabczewskich Rożyńska – Zajazdy weszły jej w krew. Panowie szlachta nie tylko się jej bali ale nawet unikali potyczek, bo wszak wojować z białogłową nie honor, a przegrać – despekt jeszcze większy.
Zofia Opalińska – zwana przez kozaków Laszką Diablicą. Ludzi fascynowała jej niezwykła uroda, nieprzemijająca z wiekiem oraz seria zadziwiających zgonów małżonków, którzy w tajemniczych okolicznościach umierali tuż po ślubie.
Plus inne...