
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Robert Kościelny - Przedmurze chrześcijaństwa. Czas królów elekcyjnych. Tom 2

Epoka poprzedzająca rozbiory Polski ujawniła w całej pełni blaski i cienie nowatorskiego systemu rządzenia państwem, jakim była demokracja szlachecka. Wspaniałe zwycięstwa nad Moskwą czy Turkami, z wiktorią wiedeńską na czele, najdobitniej świadczyły o sile Rzeczypospolitej Obojga Narodów. W tym niezwykłym na europejskiej arenie politycznej tworze nasilały się jednak tendencje, które ostatecznie zadecydowały o upadku mocarstwa.
Relacja o państwie Polonia i prowincjach połączonych z tą Koroną anno 1598 Johna Peytona Jr.

Raport inwazyjny brytyjskiego szpiega Johna Peytona Juniora.
Kazimierz Bartoszewicz - Dzieje Insurekcji Kościuszkowskiej 1794 r.

K. Bartoszewicz omówił w swojej publikacji nie tylko przebieg kolejnych bitew podczas Powstania Kościuszkowskiego, ale również załączył do każdej bitwy kolorową rozkładaną mapę. Dodatkowym atutem książki jest szerokie tło historyczne opisywanych wydarzeń.
Correspondance de Stanislas-Auguste avec Catherine II 1764-1796

Listy Stanisława Augusta do Katarzyny II 1764-1796 - wersja francuska. W znakomitym, perfekcyjnym opracowaniu prof. Zofii Zielińskiej. Ilustracje pełny kolor, mapy.
Krzysztof Ożóg - Narodziny potęgi. Dziedzictwo Kazimierza Wielkiego

Od panowania Kazimierza rozpoczyna się potęga Rzeczypospolitej, która trwać będzie kilka wieków i która nie pozwoli zginąć narodowi polskiemu nawet wtedy, gdy utraci on swoje państwo. O władcy opowiadają nam dwaj wybitni autorzy. Prof. Krzysztof Ożóg, naukowiec i badacz o olbrzymiej wiedzy, prowadzi nas przez te czasy świetnym piórem, a mistrz Adam Bujak swoim artystycznym obiektywem pięknie pokazuje to, co zostało do dziś z epoki Kazimierza Wielkiego.
Janusz Pulnar - Służąc Bogu, służyli Polsce t.1

Powstanie państwowości polskiej jest związane z Kościołem katolickim. Wiara i organizacja kościelna spajały państwo Piastów w początkowym okresie istnienia.
Marcin Bielski – Kronika Polska 1597

Kroniki polskie zostały wydane w opracowaniu syna Bielskiego, na podstawie jego wcześniej opublikowanych Kronik wszystkiego świata dzieła czytanego i wydawanego trzykrotnie w Rzeczpospolitej XVI w., przekładanego także na inne języki. Bielski wywarł wielki wpływ na kształt staropolskiej myśli historycznej, współtworzył wizję dziejów Polski jako połączenia historii świętej z historią świecką.
Krzysztof Dorohostajski - HIPPICA to iest o koniach xięgi

Krzysztof Mikołaj Dorohostajski herbu Leliwa, o przydomku Monwid (1562 – 1615), marszałek wielki litewski, pan na Dorohostajach na Wołyniu oraz Oszmianie Murowanej w województwie wileńskim, zaprzyjaźniony z Radziwiłłami, był postacią znaną, zarówno na królewskim dworze, jak i wśród braci szlachty.
Stanisław Zieliński - Bitwy i Potyczki 1863-1864

Bitwy i Potyczki 1863-1864 oraz Spis Alfabetyczny i Chronologiczny Bitew I Potyczek 1863-1864. Na podstawie materyałów drukowanych i rękopiśmiennych Muzeum Narodowego w Rapperswilu opracował Stanisław Zieliński Bibliotekarz Muzeum; 1913 r.
Bartosz Paprocki - Gniazdo Cnoty

Jedno z najgłośniejszych dzieł wczesnej heraldyki polskiej, dedykowane królowi Polski Stefanowi Batoremu. Autor podaje wiadomości o dziejach i genealogii różnych rodzin polskich, przeplatając je wizerunkami królów Polski.
Jan Ciechanowicz - Księga herbowa

Księga herbowa Białej, Czarnej, Czerwonej i Zielonej Rusi, Inflant, Litwy, Moskwy, Polski, Prus, Ukrainy i Żmudzi. Ostatnia praca śp. Jana Ciechanowicza oddana do druku tuż przed śmiercią autora.