
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
Ks. Andrzej Zwoliński – Lwowskie okruchy historii

Książka ks. Andrzeja Zwolińskiego jest fascynującą, poruszającą opowieścią o Kresach i legendarnym Lwowie, a jednocześnie rzetelnym źródłem wiedzy o historii tego ważnego obszaru. Autor przechadza się wraz z czytelnikiem ulicami miasta, zagląda w mniej i bardziej znane miejsca, z ogromną dbałością o szczegóły opisuje każdy zakątek.
Eugeniusz Niebelski – Lepsza nam kula niźli takie życie! Polskie powstanie nad Bajkałem w 1866 roku

Rewelacyjna historia – tragicznego, ale równocześnie barwnego polskiego powstania nad Bajkałem, które wywołali zesłańcy postyczniowi latem 1866 roku. Zamierzano opanować Syberię, ale zbrojny bunt okazał się przegrany – pozostała ucieczka do Chin przez dzikie góry i tajgę. Efekt: zabici i ranni w pościgu, przepadli w tajdze, skazani na dodatkową katorgę, czterej rozstrzelani w Irkucku.
Janusz Iwaszkiewicz – Wielka prowokacja

Niniejsza książeczka przedstawia prowokatora nazwiskiem Aleksander Zwierzchowski, który na polecenie rosyjskiej tajnej policji, po upadku Powstania Styczniowego, próbował wciągnąć emigrantów, a także różne osobistości w kraju, by wzięli udział w Rządzie Narodowym.
Feliks Koneczny - Skrót do nauki historii polskiej

Dziełko to powstało, jak pisze autor, z praktycznej potrzeby, gdy nauczał na kursach historii Polski w wznowionej w roku 1919 wszechnicy wileńskiej, gdzie należał do pierwszego grona profesorów.
Dla tych, którzy nie mają czasu na czytanie Dziejów Polski..., pozycja fundamentalna!
Marek Topczewski - Wybuch powstania styczniowego

W roku jubileuszowym powstania styczniowego warto spojrzeć na wydarzenia sprzed 150 lat w świetle „Pamiętników” ówczesnego arcybiskupa warszawskiego św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Przedstawione w książce poglądy Arcybiskupa na genezę i przebieg pierwszych pięciu miesięcy powstania uzupełniają wyłaniający się z literatury przedmiotowej obraz powstania jako ruchu o podłożu rewolucyjnym, inspirowanym przez ideologię socjalistyczną. W „Pamiętnikach" została uwydatniona jedność aspektów socjalnych, narodowych i religijnych w motywacji zdecydowanej większości uczestników wałki zbrojnej w 1863 r. Sam Arcybiskup, chociaż postrzegał powstanie jako ogólnonarodowy zryw niepodległościowy Polaków, publicznie go nie poparł, gdyż uważał, że doprowadzi on nie do wolności, lecz do katastrofy, przed którą chciał uchronić swój naród. Wiarę w odzyskanie przez Polskę niepodległości abp Feliński opierał nie na walce zbrojnej, lecz na przekonaniu o sprawiedliwości dziejowej i zaufaniu Bożej Opatrzności.
Jarosław Krawczyk – Warszawa na dawnych rycinach i planie z 1856 r.

Litografie, ryciny i plan miasta pochodzą ze zbiorów Biblioteki Narodowej w Warszawie i Antykwariatu "Poliart".