
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II AUTOGRAF
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
Wacław Lipiński - Album Legionów Polskich z płytą DVD gratis

Przygotowany z wyjątkową starannością album wydany jest z niezwykłym szacunkiem dla oryginału. Precyzyjnie odtworzono wszystkie oryginalne kolory, materiał okładki oraz tłoczenia. Dzięki specjalnej obróbce cyfrowej udało się poprawić jakość druku i jednocześnie zachować specyfikę oryginalnego wydania.
Wacław Lipiński - Szlakiem I Brygady

"Żołnierze! Spotkał was ten zaszczyt niezmierny, że pierwsi pójdziecie do Królestwa i przestąpicie granice rosyjskiego zaboru, jako czołowa kolumna wojska polskiego, idącego walczyć za oswobodzenie ojczyzny” – mówił do szeregów I Kompanii Kadrowej Józef Piłsudski. Wkrótce potem utworzono słynną I Brygadę Legionów, a jej żołnierze mężnie walczyli na polach wielu bitew, m.in. pod Krzywopłotami, Konarami i Kostiuchnówką.
Jednym z legionistów był Wacław Lipiński, który swe wojenne przeżycia zawarł w tomie zatytułowanym "Szlakiem I Brygady". Dzięki tej książce dziś, sto lat po tych doniosłych wydarzeniach, przemierzamy wraz z Autorem bojowy szlak Legionów, nucąc w duchu znaną nam wszystkim melodię: "My, Pierwsza Brygada…"
Waldemar Handke - Lwowscy pancerniacy Andersa

Mimo krytycznych uwag, które dotyczą przede wszystkim strony organizacyjnej dowodzenia, bitwa o Piedimonte San Germano budowała nową, rycerską tradycję Wojska Polskiego – tradycję pancerną.
Wanda Kocięcka - Pamięć o tułaczej drodze zesłańców

W opracowaniu tym Autorka pragnie – na tle opisu tułaczej drogi zesłańców polskich – zaakcentować skalę siły niszczycielskiej chorób zakaźnych i tropikalnych, szczególnie duru plamistego i malarii. W tym celu – zamieszczając współczesną charakterystykę kliniczną tych chorób wraz z krótkim zarysem patologii klinicznej, diagnostyki i bezwzględnymi zaleceniami terapeutycznymi w ramach hospitalizacji chorych i opieki sanitarnej – podkreśla obowiązujące wymogi prawidłowego postępowania medycznego, porównując je ze stopniem zaniedbań i uchybień medycznych, na jakie skazani zostali deportowani zesłańcy (szczególnie dzieci i ludzie starzy, wyniszczeni głodem) w regionach szerzących się chorób.
Wiktor Poliszczuk - Potępić UPA!

"Potępić UPA" odpowiada na pytania:
- Co się wydarzyło przed 55-ciu laty na Wołyniu?
- Dlaczego to się wydarzyło?
- Jaki jest obecny stan stosunków polsko-ukraińskich?
- Dlaczego tak jest?
- Co trzeba zrobić, aby doprowadzić do rzetelnego pojednania polsko-ukraińskiego?
Wincenty Witos – Pisma i mowy

Niniejsza edycja zbioru mów i pism Wincentego Witosa opiera się na wydanym w 1939 roku „Wyborze pism i mów” z przedmową lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Witold Wasilewski - Ludobójstwo. Kłamstwo i walka o prawdę. Sprawa Katynia 1940-2014

Zbrodnia katyńska na narodzie polskim, skazana przez dziesiątki lat na zakłamanie lub zapomnienie, była najstraszniejszym owocem komunistycznej ideologii i moskiewskiego imperializmu. Cały czas trwa walka o wyjaśnienie wszystkich aspektów ludobójstwa z 1940 r., jego sprawiedliwe osądzenie, a przede wszystkim o to, by w świadomości historycznej Polaków i innych narodów obecna była prawda o Katyniu. Publikacja ta ma być małą cegiełką w rosnącym, pomimo trudności, murze rzetelnej wiedzy o Katyniu.
Władysław Konopczyński - Piłsudski a Polska

Książka Piłsudski a Polska jest zbiorem historycznych faktów i ocen Marszałka, które nigdy dotąd nie ujrzały światła dziennego.
Maszynopis był przekazany do wydawnictwa przez córkę autora, ale zaraz potem zwrócono się z prośbą, aby nie publikować tej książki. Maszynopis musiał zatem czekać 70 lat od śmierci autora, aby mógł zostać wydany.
Włodzimierz Lewandowski – Udział Wielkopolski w odbudowie Rzeczypospolitej w latach 1918 i 1919

Włodzimierz Lewandowski, powstaniec wielkopolski, publicysta i historyk, to jeden z najwybitniejszych znawców dziejów powstania wielkopolskiego. Jak sam pisze, na ten fragment historii należy spoglądać szerzej i zamiast o powstaniu wielkopolskim należy pisać o udziale Wielkopolski w odbudowie Rzeczypospolitej w latach 1918 i 1919.
Wojciech Roszkowski – Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego

„Mistrzowska gra” pozwala prześledzić narodziny wolnego kraju i jego bardzo szybkie krzepnięcie. Sam początek książki uświadamia współczesnemu czytelnikowi, że naprawdę było o co się bić, bośmy naprawdę ogromnie wiele stracili pod koniec XVIII w.
Wojciech Turek - Obóz narodowy w Gdyni w latach 1920-1939

... pomysł (...) zbadania historii obozu narodowego w Gdyni w latach 1920-1939 uważam za niezwykle cenny i potrzebny. Nie mamy bowiem żadnego studium na ten temat, a spisane już przez wielu autorów dzieje Pomorza i samej Gdyni nie mówią zbyt wiele na temat środowisk narodowych, nierzadko zawierają również liczne, skądinąd nieuniknione, uogólnienia. (...)
Z recenzji prof. dr. hab. Adama Wątora (Uniwersytet Szczeciński)
Zbigniew S. Siemaszko - Dziewięć spojrzeń na Powstanie Warszawskie (l. 1969-2014)

– Kto, kiedy i w jaki sposób zdecydował o tym, że w Warszawie będzie prowadzona walka?
– Według jakiego planu akcja miała być przeprowadzona?
– Jak i na jakiej podstawie wybrano moment rozpoczęcia walki?
– Jaką rolę w tych decyzjach warszawskich odgrywało oczekiwanie pomocy sowieckiej?
Ostatnio, po zapoznaniu się z drugim wydaniem wspomnień płk. dypl. Iranka-Osmeckiego i ze wspomnieniami mjr. dypl. Jaźwińskiego, powstały jeszcze dwa pytania:
– Kto wywierał wpływ na decyzje obierane w Warszawie w 1944 r.?
– Kiedy Komenda Główna AK przeszła od nastawienia konkretnego i racjonalnego do emocjonalnego i irracjonalnego?
Odpowiedzi i wyjaśnienia, do których zdołałem dotrzeć, znajdują się w umieszczonych w tej książce dziewięciu opracowaniach.”