
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II AUTOGRAF
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
Marian Zacharski - Krwawiąca granica. Kulisy wywiadu II RP

Kolejny tom cyklu Kulisy wywiadu II RP poświęcony jest operacjom wywiadowczym Oddziału II Sztabu Generalnego/Głównego. Tym razem autor szczególny nacisk położył na sprawy związane z działalnością szpiegowską na kierunku niemieckim przy aktywnym udziale funkcjonariuszy Straży Granicznej. Przebieg granicy polsko-niemieckiej, ustalony podczas konferencji w Wersalu, nie zadowalał żadnej ze stron. Dla Niemców konieczność oddania Polsce fragmentów terytorium Pomorza oraz Górnego Śląska była 'pomyłką wersalską'.
Adam Hałat - Miłość aż po grób

Miłość aż po grób – opowieść o niezwykłych losach Krzysztofa Grabowskiego, którego fascynacja morzem zapoczątkowana w dzieciństwie, doprowadziła w wieku dorosłym do osiągnięcia historycznego wyczynu żeglarskiego - pierwszego samotnego rejsu Polaka przez Atlantyk, ale też do przedwczesnej śmierci w owianych złą sławą wodach Trójkąta Bermudzkiego.
Adam Józef Borkiewicz – Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 1

Oryginał dzieła pochodzi z 1923 był w jednym tomie. Ze względu na wygodę Czytelników, podzieliliśmy go na dwa tomy. Tom I opisuje wysiłek organizacyjny, wskrzeszenie I Pułku Polskich Legionów- powstanie, szkolenia i wyposażenie I batalionu, pracę oświatową i kulturalną w Pułku oraz działania wojenne od 1919 roku do 30.06.1920 roku.
Adam Józef Borkiewicz – Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 2

Oryginał dzieła pochodzi z 1923 był w jednym tomie. Ze względu na wygodę Czytelników, podzieliliśmy go na dwa tomy. Tom II zaczyna się opisem przygotowań, rozkazów i działań wojennych od czerwca 1920 roku, m.in. bitwą pod Równem, Bitwą nad Styrem oraz Bitwą Warszawską- opis wraz z manewrami, bojami i rozkazami tam wydanymi. Jest tu również część "Złota księga pułku", gdzie opisana jest lista poległych, rannych i zasłużonych na polu bitwy odznaczeniami Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych.
Adrian Sandak - Muszkieterowie 1939-1942. Historia tajnej organizacji wywiadowczej

Muszkieterowie (Muszkieterzy) to jedna z pierwszych polskich organizacji konspiracyjnych podczas II wojny światowej.
Zajmowała się przede wszystkim działalnością wywiadowczą. Dążąc do pełnej samodzielności, w początkowym okresie okupacji stanowiła konkurencję dla ZWZ/AK. Ta okoliczność, a także zaangażowanie w kontrowersyjne relacje i przedsięwzięcia (próby współpracy z marszałkiem Edwardem Rydzem-Śmigłym po jego powrocie do kraju w 1941 r., gry operacyjne z Abwehrą, domniemane kontakty z Gestapo i wywiadem sowieckim) sprawiły, że Muszkieterowie z rozkazu gen. Stefana Grota-Roweckiego zostali rozwiązani, a komórka likwidacyjna AK zastrzeliła w Warszawie szefa i twórcę organizacji – Stefana Witkowskiego.
Aldona Zaorska - KL Warschau. Historia obozu zagłady w Warszawie

Bestialsko pomordowani w obozie koncentracyjnym KL Warschau mieszkańcy stolicy od czasów wojny czekają na upamiętnienie. Umiejscowieniu lagrów w lasku na Kole i w okolicach Dworca Zachodniego od lat próbują zaprzeczyć oficjalne czynniki, umarzając kolejne śledztwa w tej sprawie i usiłując zamilczeć niepopularną prawdę.
Aleksander Korman - Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II Rzeczpospolitej

Praca dra Aleksandra Kormana Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II Rzeczpospolitej wnosi nową wiedzę na ten temat. Autor w syntetycznej formie ukazał genezę tej zbrodniczej organizacji oraz jej cele i sposób działania. Zobrazował straty osobowe i materialne spowodowane przez nią oraz współczesną groźbę odradzania się banderowskiego ekstremalnego szowinizmu na Ukrainie.
Aleksander Szumański – Nie tylko we Lwowie. Czerwony Październik

Droga do suwerenności i niepodległości od walk o Lwów do czasów współczesnych.
Aleksander Szumański – Polskie państwo podziemne cz.1

''1 września 1939 roku Polska została zaatakowana przez bandycką III Rzeszę Niemiecką bez wypowiedzenia wojny. Niemcy i ZSRR w sierpniu 1939 roku zawarły pakt Ribbentrop-Mołotow, który w swojej tzw. tajnej części upoważniał ZSRR do ataku na Polskę, który został dokonany 17 września 1939."
Aleksander Szumański – Polskie państwo podziemne cz.2

''1 września 1939 roku Polska została zaatakowana przez bandycką III Rzeszę Niemiecką bez wypowiedzenia wojny. Niemcy i ZSRR w sierpniu 1939 roku zawarły pakt Ribbentrop-Mołotow, który w swojej tzw. tajnej części upoważniał ZSRR do ataku na Polskę, który został dokonany 17 września 1939."
Aleksander Szumański – Polskie Państwo Podziemne Część IV

''1 września 1939 roku Polska została zaatakowana przez bandycką III Rzeszę Niemiecką bez wypowiedzenia wojny. Niemcy i ZSRR w sierpniu 1939 roku zawarły pakt Ribbentrop-Mołotow, który w swojej tzw. tajnej części upoważniał ZSRR do ataku na Polskę, który został dokonany 17 września 1939."
Andrzej Chwalba – Wielka wojna Polaków 1914-1918

Książka w przestępny i niezwykle ciekawy sposób przedstawia całościowy obraz zmagań i losów Polaków w latach 1914–1918. Autor prezentuje losy milionów mieszkańców dawnej Rzeczypospolitej od dnia wybuchu I wojny światowej do 11 listopada 1918 roku, daty symbolicznej, gdy na froncie zachodnim doszło do zawieszenia broni i zakończenia wojny, a w Polsce do przekazania władzy wojskowej przez Radę Regencyjną Józefowi Piłsudskiemu.