Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
Przemysław Słowiński - Wielkie afery
Filmy Barei czy Chmielewskiego ukształtowały w nas sentymentalny obraz PRL-u.
Cenzura i jeden oficjalny punkt widzenia starannie zaciemniały rzeczywisty obraz „najweselszego baraku w obozie socjalistycznym”. Jednak i w tamtych czasach nie wszystko udawało się zamieść pod dywan. Były afery, które dotykały sfer szczególnie wrażliwych i wymykały się spod kontroli władzy. Okoliczności wielu z nich do dziś nie udało się wyjaśnić.
Robert Ciupa, Bogusław Tracz - Wujek '81. Strajk i pacyfikacja,
Album składa się ze zdjęć śląskich fotoreporterów: m.in. Marka Dworaczyka, Bogdana Kułakowskiego, Stanisława Jakubowskiego, Władysława Morawskiego. Rozdziały poświęcone Dziewięciu Górnikom zostały zilustrowane zdjęciami ze zbiorów rodzinnych, większość z nich po raz pierwszy zostało opublikowanych.
Tadeusz Dubicki - Ppłk Bolesław Ziemiański (1901-1976)
Postać ppłk. Bolesława Ziemiańskiego zasługuje ze wszech miar na poznanie jej z uwagi na położone dla Rzeczypospolitej zasługi i niepospolity życiorys. Zapoczątkowało to wstąpienie 17-letniego ochotnika do WP i udział w walkach latach 1918–1921 z kilkukrotnym odznaczeniem Krzyżem Walecznych i wnioskiem o Order Virtuti Militari. Tadeusz Dubicki przybliża nam życiorys tego niezwykłego człowieka.
Andrzej Anusz – Kościół obywatelski
Głównym przedmiotem zainteresowania Autora, a tym samym zagadnieniem sygnalizowanej publikacji jest próba odpowiedzi na pytanie: jaką rolę odegrał Kościół w formowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce w latach 1976-1981. W tym miejscu godzi się przypomnieć, że Kościół po protestach środowisk głownie inteligenckich przeciwko zmianom w Konstytucji oraz po wydarzeniach czerwca 1976 roku związanych głównie z protestem robotników coraz bardziej odchodził od swej typowo politycznej funkcji.
Andrzej Anusz – Nielegalna polityka. Zjawisko drugiego obiegu politycznego w PRL (1976-1989)
Przedstawiony materiał jest autorską oceną oraz dokumentem, wiele wnoszącym w naszą zbiorową wiedzę. Wiele kwestii prezentowanych jest w cieniu misji Kościoła katolickiego w naszym kraju; miało to dla zaprezentowanej opozycji istotne znaczenie i jej działacze mieli do niej wielkie zrozumienie. To tez typowy wątek naszych dziejów ponadtysiącletnich, czyli osadzanie spraw publicznych w etosie chrześcijańskich wartości, wśród których dominowała idea wolności.
Andrzej Solak - Kresy w płomieniach
Książka opowiada o aktach przemocy politycznej i militarnej, które miały miejsce w 1. poł. XX w. na obszarze Kresów Wschodnich, rozumianych tutaj jako tereny II Rzeczypospolitej położone na wschód od tak zwanej linii Curzona.
Andrzej Witkowski, Ryszard Gromadzki - Misja "Popiełuszko". Kulisy śledztwa w sprawie porwania i morderstwa kapelana Solidarności
Prokurator Andrzej Witkowski był osobą, która była najbliżej wyjaśnienia sprawy zamordowania księdza Jerzego. W rozmowie z Ryszardem Gromadzkim opowiada o kulisach sprawy, która pomimo upływu prawie 40 lat nie może znaleźć swojego finału, a rozwikłanie jej może sprawić, że historię PRL i transformacji trzeba będzie napisać od nowa.
Anna Grażyna Kister – Wstyd. Krótka historia komunizmu w Polsce do 1945 r.
"Wiedza, nagromadzona w jej opracowaniu, ma moc rażącą, dla wielu czytelników przypomnienie kompromitujących faktów z dziejów komunizmu w Polsce może być szokiem, szczególnie na tle bardzo łagodnego traktowania partii postkomunistycznej w III RP. "
Bohdan Urbankowski - Przedwiośnie ’68. Fakty i mity owiane marcową mgłą
Marzec ’68 w Polsce owiany jest wieloma mitami. Łączy się go błędnie z buntami młodzieży w Paryżu. Zryw polskiej młodzieży miał charakter niepodległościowy, francuskiej - obyczajowy . Za bohaterów walki z socjalizmem uważa się tych, którzy jak Kuroń czy Michnik chcieli go tylko reformować, co w konsekwencji oznaczałoby tylko sprawniejszą sowietyzację.
Polski Marzec był kolejnym niepodległościowym zrywem młodzieży, nawiązującym do tradycji powstań a poprzedzającym „Solidarność”.
Georges Mink – Polska w sercu Europy
Po co naszym politykom historia?
Czy Polską nadal rządzą trumny Piłsudskiego i Dmowskiego?
Dlaczego Polacy upajają się historią?
Głos niepodległości
Najnowsza książka wydawnictwa Biały Kruk Głos niepodległości to wybór tekstów publicystycznych autorów związanych z podziemnym czasopismem „Głos”. To jedno z pierwszych pism opozycji demokratycznej w PRL powstało w 1977 r. i skupiło część działaczy Komitetu Obrony Robotników.
Grzegorz Braun – System Od Lenina do Putina
Grzegorz Braun, w pasjonującej rozmowie z Rafałem Otoką-Frąckiewiczem, brutalnie niszczy mity nagromadzone wokół najważniejszych wydarzeń historycznych ostatnich stu lat. Nie pozostawia żadnych złudzeń, co do faktu, że transformacja marksizmu nadal trwa w najlepsze a historia świata nie dobiegła jeszcze swojego szczęśliwego końca.