
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
- Sławomir Cenckiewicz - Agentura
- Piotr Szlachtowicz - Pandemia cenzury
Arthur Bliss Lane - Widziałem Polskę zdradzoną

Autor, pierwszy ambasador USA w powojennej Polsce, był naocznym świadkiem stopniowego zawłaszczania całego aparatu państwowego przez komunistów. Jego relacje utwierdza fakt, że z racji pełnionej funkcji miał częste osobiste kontakty z całą elitą polityczną tamtych czasów. Książka Widziałem Polskę zdradzoną przedstawia realną politykę administracji Stanów Zjednoczonych, która bardzo często ignorowała zalecenia swojego przedstawiciela w naszym kraju. Arthur Bliss Lane manifestując swój protest przeciwko sfałszowanym przez komunistów wyborom, zrezygnował z pełnienia funkcji ambasadora.
Bogumił Grott - Dylematy polskiego nacjonalizmu. Powrót do tradycji czy przebudowa polskiego ducha

Książka jest gruntownym przeglądem formacji nacjonalistycznych w Polsce przedwojennej, w czasie wojny i tuż po wojnie na szerokim tle porównawczym. Omawia poglądy polskich nacjonalistów na podstawowe zagadnienia polityczno-ustrojowe, geopolityczne, narodowościowe, cywilizacyjne, gospodarcze, społeczne, a nawet historiozoficzne.
Bohdan Urbankowski - Czerwona msza. Tom I

Czerwona msza powinna być lekturą obowiązkową Polaków. To ważne świadectwo kolaboracji, jakiej dopuściły się polskie elity literackie, a także odwagi, jaką wykazali nieliczni, by oprzeć się sowieckiej dominacji.
Bohdan Urbankowski - Czerwona msza. Tom III

,,Pojęcie honoru zostało przez lata PRL wytępione wraz z ludźmi honoru, publicyści i satyrycy ośmieszali je zapamiętale, do rozmiarów symbolu urasta fakt, iż kodeks Boziewicza - będący czymś w rodzaju samouczka i poradnika honoru był jednocześnie zakazany przez cenzurę i ośmieszany przez propagandę".
Bohdan Urbankowski - Czerwona msza. Tom IV

"Po okradzeniu społeczeństwa z pieniędzy i dóbr, po pozbawieniu go praw i zamianie demokracji w farsę następowała teraz kradzież wartości, kradzież symboli, kradzież języka, który miał służyć już nie porozumiewaniu się, lecz niewoleniu. Te wiersze obezwładniają, hipnotyzują - i takie było ich zadanie. Antologia poświęcona "pracownikom bezpieczeństwa" była antologią poświęconą zbrodniarzom, gorzej nawet: była antologią świadomie zacierającą ślady zbrodni".
Bohdan Urbankowski - Przedwiośnie ’68. Fakty i mity owiane marcową mgłą

Marzec ’68 w Polsce owiany jest wieloma mitami. Łączy się go błędnie z buntami młodzieży w Paryżu. Zryw polskiej młodzieży miał charakter niepodległościowy, francuskiej - obyczajowy . Za bohaterów walki z socjalizmem uważa się tych, którzy jak Kuroń czy Michnik chcieli go tylko reformować, co w konsekwencji oznaczałoby tylko sprawniejszą sowietyzację.
Polski Marzec był kolejnym niepodległościowym zrywem młodzieży, nawiązującym do tradycji powstań a poprzedzającym „Solidarność”.
Ewa Kurek - Zaporczycy 1943-1949. Aneks

Aneks do książki Zaporczycy 1943-1949: zawiera:
- fragmenty akt procesu "Zapory" i Władysława Siły-Nowickiego" z 1948 roku
- fragmenty akt sprawy rehabilitacyjnej Władysława Siły-Nowickiego z 1957 roku
- fragmenty akt o ochronę dóbr osobistych żony i córek Władysława Siły-Nowickiego
- fragmenty wspomnień siostry Władysława Siły-Nowickiego
- spis żołnierzy majora "Zapory" z oddziałów AK, Samoobrony AK, ROAK i WiN.
Georges Mink – Polska w sercu Europy

Po co naszym politykom historia?
Czy Polską nadal rządzą trumny Piłsudskiego i Dmowskiego?
Dlaczego Polacy upajają się historią?
Głos niepodległości

Najnowsza książka wydawnictwa Biały Kruk Głos niepodległości to wybór tekstów publicystycznych autorów związanych z podziemnym czasopismem „Głos”. To jedno z pierwszych pism opozycji demokratycznej w PRL powstało w 1977 r. i skupiło część działaczy Komitetu Obrony Robotników.
Grzegorz Baciński - Federacja Młodzieży Walczącej w Warszawie 1984-1990

Celem niniejszej pracy jest ukazanie genezy powstania Federacji Młodzieży Walczącej w połowie lat osiemdziesiątych w Warszawie, następnie zaś prześledzenie jej losów w stolicy aż do roku 1990, w którym to można uznać, że ostatecznie została zakończona jej działalność antysystemowa.
Grzegorz Braun – System Od Lenina do Putina

Grzegorz Braun, w pasjonującej rozmowie z Rafałem Otoką-Frąckiewiczem, brutalnie niszczy mity nagromadzone wokół najważniejszych wydarzeń historycznych ostatnich stu lat. Nie pozostawia żadnych złudzeń, co do faktu, że transformacja marksizmu nadal trwa w najlepsze a historia świata nie dobiegła jeszcze swojego szczęśliwego końca.
Grzegorz Majchrzak - "Solidarność" na celowniku

Te fragmenty naszej nieodległej historii zasługują na przypomnienie i opisanie. Stanowią one również odpowiedź na zadawane przez niektórych pytanie, czy warto grzebać w esbeckich dokumentach.