
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Judy Mikovits - Pandemia kłamstw
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
Andrzej Anusz – Kościół obywatelski

Głównym przedmiotem zainteresowania Autora, a tym samym zagadnieniem sygnalizowanej publikacji jest próba odpowiedzi na pytanie: jaką rolę odegrał Kościół w formowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce w latach 1976-1981. W tym miejscu godzi się przypomnieć, że Kościół po protestach środowisk głownie inteligenckich przeciwko zmianom w Konstytucji oraz po wydarzeniach czerwca 1976 roku związanych głównie z protestem robotników coraz bardziej odchodził od swej typowo politycznej funkcji.
Andrzej Solak - Kresy w płomieniach

Książka opowiada o aktach przemocy politycznej i militarnej, które miały miejsce w 1. poł. XX w. na obszarze Kresów Wschodnich, rozumianych tutaj jako tereny II Rzeczypospolitej położone na wschód od tak zwanej linii Curzona.
Andrzej Witkowski – Ścieżki Grozy tom I

Prokuratura w czasach PRL była złowrogą instytucją. Jak człowiek, który jawnie deklarował wiarę w Boga oraz nie zamierzał zapisać się do partii, został prokuratorem i co mógł zdziałać, by przeciwdziałać siłom zła?
Anna Grażyna Kister – Wstyd. Krótka historia komunizmu w Polsce do 1945 r.

"Wiedza, nagromadzona w jej opracowaniu, ma moc rażącą, dla wielu czytelników przypomnienie kompromitujących faktów z dziejów komunizmu w Polsce może być szokiem, szczególnie na tle bardzo łagodnego traktowania partii postkomunistycznej w III RP. "
Anna Mularska - Święty wśród nas. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko

Fascynacja autorki osobą bł. ks. Jerzego Popiełuszki zaowocowała powstaniem oryginalnej i wyjątkowej biografii. Unikatową wartością wyróżniającą tę książkę jest wzbogacenie jej o refleksje do osobistego rozważenia przez czytelnika oparte na postaci charyzmatycznego kapłana, a także zamieszczenie jego homilii, które doskonale oddają obraz czasów życia męczennika oraz ukazują poglądy i przekonania błogosławionego.
Arthur Bliss Lane - Widziałem Polskę zdradzoną

Autor, pierwszy ambasador USA w powojennej Polsce, był naocznym świadkiem stopniowego zawłaszczania całego aparatu państwowego przez komunistów. Jego relacje utwierdza fakt, że z racji pełnionej funkcji miał częste osobiste kontakty z całą elitą polityczną tamtych czasów. Książka Widziałem Polskę zdradzoną przedstawia realną politykę administracji Stanów Zjednoczonych, która bardzo często ignorowała zalecenia swojego przedstawiciela w naszym kraju. Arthur Bliss Lane manifestując swój protest przeciwko sfałszowanym przez komunistów wyborom, zrezygnował z pełnienia funkcji ambasadora.
Barbara Magierowa, Antoni Kroh – Z polskiego na nasze, czyli prywatny leksykon współczesnej polszczyzny

Leksykon mowy potocznej, pisanej i mówionej, dokumentujący dzieje kultury polskiej od zakończenia drugiej wojny światowej do dziś, w układzie chronologicznym. Zbiór wyrażeń, wypowiedzi, komentarzy, frazesów, sloganów, zbitek pojęciowych, epitetów, napisów na murach i transparentach, lapsusów językowych. Zdaniem autorów polszczyzna potoczna to najsumienniejszy obserwator i kronikarz życia zbiorowego.
Bogumił Grott - Dylematy polskiego nacjonalizmu. Powrót do tradycji czy przebudowa polskiego ducha

Książka jest gruntownym przeglądem formacji nacjonalistycznych w Polsce przedwojennej, w czasie wojny i tuż po wojnie na szerokim tle porównawczym. Omawia poglądy polskich nacjonalistów na podstawowe zagadnienia polityczno-ustrojowe, geopolityczne, narodowościowe, cywilizacyjne, gospodarcze, społeczne, a nawet historiozoficzne.
Danuta Suchorowska - Rozbić więzienie UB! Akcje zbrojne AK i WiN 1945-1946

Książka przedstawia akcje zbrojne AK i WiN mające na celu uwolnienie więźniów politycznych przebywających w zakładach karnych w Kielcach, Radomiu i Krakowie w latach 1945-46.
Ryszard Terlecki pisał - ".. Opisy zyskują przez swoją wielostronność, gdy o odbiciu więzienia opowiadają zarówno członkowie atakującego oddziału, jak i czekający na uwolnienie więźniowie.
Georges Mink – Polska w sercu Europy

Po co naszym politykom historia?
Czy Polską nadal rządzą trumny Piłsudskiego i Dmowskiego?
Dlaczego Polacy upajają się historią?
Głos niepodległości

Najnowsza książka wydawnictwa Biały Kruk Głos niepodległości to wybór tekstów publicystycznych autorów związanych z podziemnym czasopismem „Głos”. To jedno z pierwszych pism opozycji demokratycznej w PRL powstało w 1977 r. i skupiło część działaczy Komitetu Obrony Robotników.
Grzegorz Baciński - Federacja Młodzieży Walczącej w Warszawie 1984-1990

Celem niniejszej pracy jest ukazanie genezy powstania Federacji Młodzieży Walczącej w połowie lat osiemdziesiątych w Warszawie, następnie zaś prześledzenie jej losów w stolicy aż do roku 1990, w którym to można uznać, że ostatecznie została zakończona jej działalność antysystemowa.