
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja AUTOGRAF
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski. Tom 6. Potop i ogień
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Joanna Wieliczka-Szarkowa – Rotmistrz Witold Pilecki
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Teodor Jeske-Choiński - Demon odrodzenia. Powieść historyczna z czasów włoskiego renesansu
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Wojciech Sumliński - Aneks
Red. Karol Chylak, Marek Michalik – Łódzka KPN od PRL do niepodległości

Książka o łódzkiej KPN, jej działaczach, akcjach i prześladowaniach.
red. Mirosław Lewandowski – Rewolucja bez rewolucji Leszka Moczulskiego z perspektywy 40 lat

Piąty tom z serii “Kamienie” poświęcony jest w całości jednemu tekstowi programowemu. Obok treści “Rewolucji bez rewolucji” mamy tu 6 analiz, których autorami są: dr Wojciech Błasiak, dr hab. Aleksander Hall, dr hab. Krzysztof Łabędź, dr Bohdan Urbankowski, prof. dr hab. Jerzy Wiatr (rozmowa), dr Maciej Zakrzewski. Autorem okładki jest Mariusz Front. Redaktorem tomu i autorem posłowia jest Mirosław Lewandowski.
Red. Piotr Cichoracki, Krzysztof Łagojda – Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej - Ludzie stamtąd

Tematyka Kresów Wschodnich, zarówno w okresie II Rzeczypospolitej, jak i podczas sowieckiej, a następnie niemieckiej okupacji, wciąż nie przestaje budzić emocji i zachęcać do prowadzenia badań naukowych.
Regina Smoter Grzeszkiewicz – II Inspektorat Zamojski Armii Krajowej

Wolnej Polski nie doczekał ani on, ani jego najbliższy współpracownik – Stanisław Bizior. Marian Pilarski został skazany na czterokrotną karę śmierci, Stanisław Bizior – na karę śmierci. Obydwaj zostali rozstrzelani 4 marca 1952 roku o godz. 5.30. Po odnalezieniu, ich ciała spoczęły w Krypcie Bohaterów w bazylice św. Antoniego w Radecznicy.
Ryszard Terlecki – Solidarność 1980-1989 Polska droga do wolności

Lata osiemdziesiąte XX wieku to najważniejsza dekada w dziejach współczesnej Polski. To właśnie wtedy doszło do wielkiego zrywu Polaków i powstania ruchu, który po wielu latach trudnych doświadczeń doprowadził do kresu Polski Ludowej, komunistycznej pól-kolonii Związku Sowieckiego, i odrodzenia wolnej Rzeczpospolitej. Ta książka ukazuje tę niezwykłą polską drogę do wolności, która stała się początkiem upadku komunistycznego bloku w Europie.
Stanisław Żurek - Ludobójstwo nacjonalistów ukraińskich dokonane na Polakach w Polsce południowo-wschodniej w latach 1939-1948

Jest to pionierska, bogato udokumentowana praca, która jest wymownym oskarżeniem zbrodni, dotychczas nie ukaranych i nie potępionych przez polskie władze i opinię światową.
Śpiewnik obozowy. Obóz Grodków 1982

Jest to wierna kopia śpiewnika (reprint), jaki internowani w czasie stanu wojennego powielali przy użyciu kawałków PCV wyciętych w podłodze celi. Książeczka zawiera wybór 25 piosenek z ówczesnego repertuaru obozowego. Zbiór ten pochodzi z więzienia w Grodkowie (październik 1982 r.), gdzie od sierpnia 1982 r. przebywali internowani także z kilku innych likwidowanych obozów śląskich (Opole, Kamienna Góra, Nysa, Głogów).
Tadeusz Wyrwa - Posłannictwo historii czasu pogardy i zakłamania

Książka dotycząca opisywania historii i jej kształtowania przez naukowców i polityków. Autor przypomina jak w powojennej Polsce zakłamywano historię naszego kraju. Stara się przedstawić nowe sposoby na opis naszych dziejów, liczy na to, że w niedalekiej przyszłości ukształtuje się społeczeństwo, dla którego poznawanie historii będzie osobistą powinnością.
Tarnogórska „Solidarność” 1980–1990

W latach „karnawału »Solidarności«” – od schyłku lata 1980 r. do 13 grudnia 1981 r. – w Tarnowskich Górach działały silne i liczne struktury Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. To w jednym z tarnogórskich zakładów przemysłowych („Fazos”) 21 sierpnia 1980 r. wybuchł pierwszy w województwie katowickim duży strajk, którego uczestnicy solidaryzowali się z postulatami politycznymi podniesionymi podczas strajku w Stoczni Gdańskiej.
Teresa Kowalik, Przemysław Słowiński - Wielkie ucieczki Polaków

Poniewierani, osaczani, tropieni. Uwięzieni a niepokonani. Bohaterów łączy polski gen wolności. Przedzierali się przez ostępy Syberii i piaski irackich pustyń. Ukrywali się w bagażnikach samochodów dyplomatycznych i zamarzali pod podwoziem TIR-a, by dotrzeć do miejsca, gdzie mogliby oddychać swobodnie.
Tomasz Kozłowski, Grzegorz Majchrzak - Kryptonim 333. Internowanie Lecha Wałęsy w raportach funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu

Napisana na podstawie materiałów IPN książka odsłania kulisy internowania przywódcy Solidarności i weryfikuje narosłe wokół tego wydarzenia legendy, plotki, przekłamania. Wgląd w zapiski towarzyszących przewodniczącemu na co dzień borowców to wyjątkowa okazja, by poznać nieznane, czasami sensacyjne informacje o Lechu Wałęsie, a także paru innych legendarnych postaciach polskiego podziemia, jak Anna Walentynowicz, Jacek Kuroń czy Tadeusz Mazowieckim.
Tomasz Marszałkowski - Protesty i starcia uliczne w Krakowie 1980-1989

Protesty uliczne jako forma sprzeciwu wobec władzy pojawiają się w sytuacjach uznawanych przez ich uczestników jako krytyczne. Taka forma oporu oznacza, że pomiędzy obywatelami a władzą zerwany zostaje kontakt.