
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Victor Thorn - Hillary i Bill Clintonowie. Tomy I-III (-20%)

Na początku sierpnia 2016 r. Victor Thorn, autor książek o małżeństwie Clintonów, został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Czy seryjny samobójca dotarł za ocean tego nie wiemy, ale w tym momencie tom trzeci, który nosił tytuł Morderstwa nabiera całkiem nowego znaczenia...
Erik von Kuehnelt-Leddihn - Ślepy tor. Ideologia i polityka lewicy 1789-1984

Największy bestseller historii politycznej, jedna z najważniejszych książek XX w, autorstwa wybitnego historyka i politologa. Rewelacyjna książka odkrywająca nieznane, a ważne fakty historii ostatnich dwustu lat, opisująca źródła i charakter lewicowego totalitaryzmu. Od rewolucji francuskiej, poprzez marksistowski komunizm i hitlerowski narodowy socjalizm, autor bada przyczyny, które sprawiają, że budowanie raju na Ziemi zamienia się w piekło. Kilkaset stron barwnej i emocjonującej niczym powieść kryminalna historii, w której czytelnik znajdzie m. in. odpowiedź na pytanie, dlaczego wzniosłe idee wolności, równości i braterstwa stały się przyczyną zniewalania, poniżania i nienawiści.
Philippe de Villiers – Kiedy opadły maski

Książka Philippe de Villiers to śledztwo historyczno-polityczne na temat prawdziwych fundamentów Unii Europejskiej, które czyta się jak thriller.
Asfa-Wossen Asserate - Hajle Syllasje. Ostatni cesarz Etiopii

Hajle Syllasje. Ostatni cesarz Etiopii to pierwsza dostępna na polskim rynku biografia ostatniego cesarza Etiopii Hajle Syllasje I, który rządził państwem od 1916 do 1974 roku (najpierw jako regent, później, od 1930 roku jako cesarz). Władca tego jedynego nieskolonizowanego, a przy tym chrześcijańskiego państwa afrykańskiego był postacią wielce intrygującą, o niezmiernie ciekawej biografii, naznaczonej i wielkością, i tragedią, niestety w Polsce na ogół znaną tylko z książki Ryszarda Kapuścińskiego „Cesarz”.
Edgar Julius Jung - Władztwo miernot. Jego rozpad i zastąpienie przez Nowe Imperium

Słynne dzieło czołowego niemieckiego myśliciela konserwatywnego okresu Republiki Weimarskiej, intelektualnego przywódcy opozycji na początku rządów Hitlera, zamordowanego w czasie nocy długich noży.
Peter Raina - Biała Róża. Ktoś musi się złu przeciwstawić AUTOGRAF

Niemiecka antyhitlerowska organizacja „Biała Róża” jest mało znana polskiemu czytelnikowi. Ta grupa młodych ludzi o zdecydowanie chrześcijańskim światopoglądzie postanowiła wypowiedzieć wojnę złu. Nie byli w stanie walczyć zbrojnie. Wybrali drogę biernego oporu. Ich metodą walki były ulotki, które tworzyli, drukowali i rozpowszechniali z narażeniem życia. Kierowali je przede wszystkim do niemieckiej inteligencji, zwracając w nich uwagę na kłamstwa i brutalność panującego systemu – wzywali ją do biernego oporu. Zostali aresztowani przez gestapo i oskarżeni o zdradę stanu. Sąd Ludowy skazał ich na karę śmierci przez dekapitację – ścięcie głowy gilotyną. Wyroki zostały niezwłocznie wykonane. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja Petera Rainy przybliży polskim czytelnikom ten mały wycinek historii stworzony przez kilkoro odważnych młodych ludzi.
Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka

Jakie interesy kierują polityką Wielkiej Brytanii? Dlaczego angielscy kapitaliści nie zawsze są sprzymierzeńcami rządu londyńskiego? Dlaczego każdy rząd na Downing Street musi się liczyć z London City? Jak dużą rolę w polityce angielskiej odgrywa masoneria? Czy relacje ze Stanami Zjednoczonymi mają charakter współzawodnictwa czy współpracy? Jak imperium brytyjskie wykorzystywało dla własnych interesów kolejno Polskę, Rosję, Prusy, Cesarstwo Niemieckie i jak potrafiło skłócać inne narody dla własnych korzyści? O wszystkich tych kwestiach pisał niemal 100 lat temu Roman Dmowski. Jak się okazuje, mimo upływu niemal millenium od napisania analizy, nic nie straciła ze swej spostrzegawczości i trafności oceny.
Victor Thorn - Hillary i Bill Clintonowie. Tom II - Narkotyki

Ta książka opowiada jednak nie tylko o Clintonach. To, co robią Hillary i Bill – ich oszustwa, zdrady, malwersacje, ukryte interesy i kłamstwa, są ilustracją tego, w jaki sposób degeneruje się system demokratyczny. Możliwość zajrzenia za zasłonę władzy pozwala czytelnikowi zrozumieć, że tak zwani reprezentanci ludu faktycznie reprezentują tylko siebie i swoje, czasem brudne i ciemne, interesy.
Victor Thorn - Hillary i Bill Clintonowie Tom III - Morderstwa

Ta książka opowiada jednak nie tylko o Clintonach. To, co robią Hillary i Bill – ich oszustwa, zdrady, malwersacje, ukryte interesy i kłamstwa, są ilustracją tego, w jaki sposób degeneruje się system demokratyczny. Możliwość zajrzenia za zasłonę władzy pozwala czytelnikowi zrozumieć, że tak zwani reprezentanci ludu faktycznie reprezentują tylko siebie i swoje, czasem brudne i ciemne, interesy.
James Donovan - Szpiedzy na moście

Pasjonująca historia uczestnika zimnowojennej wymiany szpiegów, tematu filmu Stevena Spielberga Most Szpiegów.
Jakub Polit - Smutny kontynent. Epizody z dziejów Azji Wschodniej w XX w.

Azja Wschodnia, kolebka prastarych cywilizacji, weszła w wiek XX jako region słaby i od lat poniewierany przez obce mocarstwa. Dziś jest ojczyzną nie tylko ekonomicznych potęg, budzących fascynację, ale niekiedy i strach świata. Nim się to stało, jego ludność doświadczyła jednak katuszy będących owocem żądzy władzy, ale i obłędnych ideologii. Te ostatnie, zwykle przeszczepione z zewnątrz, potrafiły jednak mocno zapuścić korzenie. Niektóre straszą do dziś.
Emile Joseph Dillon – Konferencja pokojowa w Paryżu 1919

Książka Emile’a Josepha Dillona (1854-1933) – cenionego dziennikarza i publicysty politycznego – ukazuje przebieg, kulisy i skutki paryskiej konferencji pokojowej w 1919 r. To wielowymiarowa analiza idei, motywacji i działań uczestników obrad – tych, którzy rościli sobie prawo, by wówczas rozdawać karty i tych, o których losie chciały decydować zwycięskie mocarstwa.