
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
- Feliksa Eger - Żydzi i masoni we wspólnej pracy
- Grzegorz Braun - 1000 lat Polski według Brauna. Tom 1
- Mój Niedzielny Mszalik
Ireneusz Lisiak - Sutanna w cieniu swastyki. Tom I

Ireneusz T. Lisiak w swojej najnowszej książce odsłania jedną z mniej znanych kart historii II wojny światowej: ukazuje martyrologię duchowieństwa polskiego, opisuje bezwzględną walkę Niemców z katolicyzmem w Polsce, a także przybliża sylwetki bohaterskich i niezłomnych księży.
Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył

Książka na temat relacji państw europejskich z Adolfem Hitlerem. Atutem tego tytułu jest przystępny układ tekstu, wzbogacony licznymi zdjęciami.
Antony C. Sutton - Roosevelt – człowiek Wall Street

Roosevelt – człowiek Wall Street to znacznie więcej niż fascynujące studium historyczne i polityczne. W przygniatającej swoim ciężarem pracy Suttona można doszukać się wielu współczesnych analogii. Wystarczy przez ten pryzmat przyjrzeć się ostatnim kryzysom bankowym i umocnieniu prywatnych instytucji finansowych za pomocą środków publicznych. Klasyczne już dzisiaj studium korupcji amerykańskich elit Suttona opublikowane zostało po raz pierwszy w 1975 r.
Grzegorz Kucharczyk - III Rzesza Niemiecka. Nowoczesność i nienawiść

Rzesza Niemiecka istniała tylko w okresie 1933–1945, ale bardzo mocno zapisała się w historii. Mocno i wyjątkowo niechlubnie. Gdy się ją wspomina, przychodzą na myśl druty kolczaste, niemieckie obozy zagłady, wojenna pożoga, grabież, ruiny. Do tego dochodzi pogarda dla tych, których zbrodnicza ideologia nazistowska określała jako „podludzi” i których należało likwidować w imię czystości rasy. Ta ideologia ani nie wzięła się znikąd, ani nie zrodziła się wraz z powstaniem III Rzeszy, ani nie zginęła do końca po klęsce wojennej Niemców – wyjaśnia to książka prof. Grzegorza Kucharczyka. Rodowody rasizmu oraz nazizmu są znacznie wcześniejsze niż 1933 r. i obejmują nie tylko niemieckie terytoria. Nigdzie jednak te zbrodnicze koncepcje nie znalazły tak podatnego gruntu do rozwoju jak na gruzach II Rzeszy, czyli Cesarstwa Niemieckiego istniejącego w latach 1871–1918. Co sprzyjało zwycięstwu NSDAP i Hitlera, jakie postawy, jacy ludzie, jaka religia, jakie zachowania społeczne i jakie okoliczności międzynarodowe? To trzeba wiedzieć, jeśli nie chcemy, aby koszmary III Rzeszy odżyły w nowoczesnej formie.
Alina Petrowa-Wasilewicz – Uratować tysiąc światów

Ludzie mówili, że miała nieograniczoną ufność w opiekę Opatrzności. Z odwagą stawiała czoła kolejnym przeciwnościom. I nigdy nie straciła nadziei.
Alina Petrowa-Wasilewicz w swojej najnowszej książce ożywia dawno miniony świat. Przywołuje historię siostry Matyldy, która podczas niemieckiej okupacji ratowała tysiące zagrożonych światów.
Cornelius Ryan - Ostatnia bitwa. Historia bitwy o Berlin 1945

Historia zdobycia Berlina widziana oczami zwykłych ludzi, żołnierzy i cywilów, targanych rozpaczą i zawiedzionymi marzeniami. Nikt nigdy nie pisał o wojnie tak jak Ryan. „Bitwa o Berlin… rozpoczęła się punkt czwarta rano w poniedziałek 16 kwietnia 1945 roku… W tej właśnie chwili niecałe trzydzieści osiem mil od stolicy Niemiec na nocnym niebie nad wezbraną Odrą rozbłysły czerwone rakiety, wywołując – jak za ściągnięciem spustu – zapierającą dech nawałę ogniową i natarcie Rosjan…"
Ewa Kurek - Europe 1939-1945. Who supported Hitler and who fought against him

A book describing the relations of European countries with Adolf Hitler in 1939-1945.
Książka w języku angielskim/English version
II wojna światowa - ukrywane strony, strategie przetrwania

Materiały z konferencji historycznej w Centrum Edukacyjnym Powiśle, Warszawa, 14 września AD 2019. Red. Rafał Mossakowski.
II wojna światowa cz. 2 - Pearl Harbor po 78 latach, strategie "kolaborantów" i "patriotów"

Materiały z konferencji historycznej w CEP Powiśle, Warszawa, 7 grudnia AD 2019. Red. Rafał Mossakowski.
II Wojna Światowa cz. 3 Jałta po 75 latach, strategie "sojuszników" i "wrogów"

Książka z Cyklu „Jedynie Prawda Jest Ciekawa", zawiera zapis referatów wygłoszonych podczas Konferencji Historycznej pt.: „II Wojna Światowa - część 3. Jałta po 75 latach, strategie „sojuszników” i „wrogów” wraz z aneksami oraz posłowiem Rafała Mossakowskiego.Organizatorzy: Centrum Edukacyjne Powiśle i Stowarzyszenie im. Bpa Kajetana Sołtyka w Warszawie.Autorzy tekstów z Konferencji: Grzegorz Braun, prof. Adam Wielomski, dr Jakub Woziński, Antonis Smetona, Sebastian Pitoń, Arkadiusz Miksa, Arkadiusz Karbowiak, Michał Górski oraz autorzy aneksów dołączonych do książki: gen. płk Heinz Guderian, gen. Franz Hadler, gen. Adolf Galland.
Jacek E. Wilczur - Ścigałem Iwana "Groźnego" Demianiuka

Drugie wydanie książki "Ścigałem Iwana "Groźnego" Demianiuka", poprawione i rozszerzone, ukazuje się w przeddzień zapowiedzianego, drugiego procesu w Monachium. Świadkowie i zgromadzone materiały źródłowe wskazują, że esesman Iwan Demianiuk był strażnikiem w obozach zagłady, obsługiwał komory gazowe w Treblince i Sobiborze i jest współodpowiedzialny za zagładę ok. 700 tys. Żydów i Polaków.
James Lucas - Niemieckie siły specjalne II wojny światowej

Niemieckie siły specjalne w latach II wojny światowej nie osiągnęły potencjału dorównującego temu, który stał się udziałem alianckich spadochroniarzy, komandosów i rangersów czy też jednostek SAS (Special Air Service). Wewnętrzne konflikty i konserwatyzm niemieckiego dowództwa naczelnego hamowały ich rozwój. Jednostki te były jednak aktywne od samego początku wojny, kiedy ich upozorowane ataki, m.in. na radiostację w Gliwicach, dostarczyły pretekstu do jej rozpoczęcia, aż po ostatnią fazę konfliktu, kiedy miały niebagatelny udział w próbach uchronienia Rzeszy przed klęską. Zapisały się też brawurowymi akcjami – takimi jak choćby uwolnienie Mussoliniego.
Ta książka to najpełniejsze skierowane do szerokiego kręgu czytelników opracowanie na temat niemieckich sił specjalnych z okresu II wojny światowej.