Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Mój Niedzielny Mszalik
- Werner Schur - Piekło bez ognia
W tym dziale oferujemy książki napisane przez papieża Benedykta XVI, w tym również napisane wcześniej jeszcze przez kardynała Josepha Ratzingera. Książki papieża to głęboka myśl teologiczna, wielka miłość do Chrystusa i Kościoła, a także - szczególnie w książce-wywiadzie - niezwykłe świadectwo człowieka wiary i jego spojrzenie na świat współczesny i jego problemy.
Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
Nowe, piękne i poszerzone wydanie książki ks. Grzegorza Śniadocha o mszy świętej wszechczasów.
Czy w kościele pierwotnym kapłan był skierowany twarzą do ludu?
Czy Msza „trydencka” powstała w XVI wieku?
Czy została ona zakazana po Soborze Watykańskim II?
Czy katolik może i powinien w niej uczestniczyć?
Dlaczego jest po łacinie?
Dlaczego jest tak inna od współczesnej i tak bardzo zwalczana?
Joseph Ratzinger (Benedykt XVI) – Duch liturgii
Książka Duch liturgii została przyjęta w świecie jako zarys odbudowy liturgii katolickiej i zaproszenie do szkoły modlitwy. Nie jest to więc książka tylko dla specjalistów; teologów czy liturgistów.
Rod Dreher – Opcja Benedykta. Jak przetrwać czas neopogaństwa
Opcja Benedykta nie jest niczym innym, jak tylko opowiedzeniem się za tym, aby Kościół był taki, jaki miał być od samego początku, jest to wybór, przed którym stają wszyscy wierzący chrześcijanie w obecnych postchrześcijańskich, neopogańskich czasach: czy nasze życie będzie nadal wyglądało tak, jakbyśmy żyli w normalnych czasach, czy też przyjmiemy, że jesteśmy wygnańcami w Babilonie i wejdziemy na drogę życia, która umożliwi nam zachowanie naszej wiary.
Benedykt XVI - Co to jest chrześcijaństwo? Testament duchowy
To bardzo osobista książka Benedykta XVI, który u kresu życia zaczął porządkować liczne swoje wypowiedzi i pisma z czasu, kiedy był już papieżem emerytem. Czytelnik znajdzie tu, oprócz szeregu niepublikowanych jeszcze tekstów papieża Benedykta, również te znane, jednak poszerzone i duchowo pogłębione przez samego autora. Stanowią one jego prawdziwy testament duchowy.
Ks. Waldemar Chrostowski (opr.) - Żydzi i judaizm w nauczaniu Benedykta XVI (2005-2013)
Ks. prof. Waldemar Chrostowski zebrał wszystkie oficjalne wypowiedzi Benedykta XVI na temat Żydów i judaizmu z okresu jego pontyfikatu, czyli lat 2005-2013.
Abp Georg Gänswein, Saverio Gaeta - Tylko Prawda. Moje życie u boku Benedykta XVI
Arcybiskup Georg Gänswein przez wiele lat był blisko Benedykta XVI: najpierw jako bliski współpracownik w Kongregacji Nauki Wiary, potem jako jego osobisty sekretarz w czasie pontyfikatu zakończonego zaskakującą abdykacją, wreszcie jako prefekt Domu Papieskiego, gdzie był świadkiem ostatnich lat życia papieża emeryta i udzielił mu sakramentu namaszczenia chorych.
Benedykt XVI - Moja wiara
Jaka jest wiara papieża Benedykta XVI?
Jakie prorocze intuicje towarzyszyły mu na drodze kapłańskiej służby?
Jak wypatrywać Bożego światła w mrokach dzisiejszych czasów?
Benedykt XVI – Świadkowie Pana. Twórcy pierwotnego Kościoła
Najważniejszą rzeczą jest postawienie w centrum własnego życia Jezusa Chrystusa, tak by naszą tożsamość określało zasadniczo spotkanie, więź z Chrystusem i z Jego słowem.
Benedykt XVI – Tajemnica wcielenia
Pragniemy, aby ta radość nas dotknęła: istnieje prawda. Istnieje czyste dobro. Istnieje czyste światło. Bóg jest dobry i On jest najwyższą mocą ponad wszystkimi mocami. Z tego powinniśmy się po prostu tej nocy radować razem z aniołami i pasterzami.
Benedykt XVI, Angela Ambrogetti – Rozmowy między Niebem a Ziemią
Książka zawiera kompletne zapisy rozmów papieża Benedykta XVI z przedstawicielami mediów podczas podniebnych podróży samolotem. Słowa Ojca Świętego są bezcennym drogowskazem oraz światłem wśród mroków współczesności, wyrażając jego pragnienie przybliżenia światu jedynej prawdy, która odmieniła dzieje świata: Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie.
Bernard Tissier de Mallerais – Portret filozoficzny Josepha Ratzingera
Myśl i dorobek Benedykta XVI nie przestają budzić zainteresowania badaczy, a klasyfikacja światopoglądu ks. prof. Josepha Ratzingera nadal wzbudza dyskusje.
Pionierskie studium (2012 r.) francuskiego tomisty dokonuje syntezy filozoficznych korzeni teologii Josepha Ratzingera kładąc nacisk na współczesną percepcję relacji między wiarą a rozumem oczami bawarskiego teologa.
Giulio Meotti - Ostatni papież Zachodu?
Ponad piętnaście lat po wyborze na tron Papieski Benedykt XVI jawi nam się jako „ostatni papież”, o którym pisał Fryderyk Nietzsche. Przynajmniej na Zachodzie. Okazuje się, że ten papież wszystko przewidział: rewolucję 1968 roku, głęboki kryzys w Kościele, dyktaturę relatywizmu, pożegnanie Europy z katolicyzmem bez łez i nostalgii, islamski fanatyzm, neomarksizm Kościoła ludowego, apokaliptyczne ekologizmy, nowy świat Narodów Zjednoczonych, paradoks Zachodu, który osiąga apogeum niepewności kulturowej u szczytu swojej materialnej potęgi, nadejście Europy posteuropejskiej... Jego obecność w tym świecie jako papieża była nie do zniesienia.