
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii AUTOGRAF
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
Święty Krzysztof Modlitewnik

Święty Krzysztof (zm. ok. 250) był męczennikiem pochodzącym z Azji Mniejszej. Ubiczowano go, wrzucono do ognia, a na koniec przeszyto strzałami i ścięto. Według legendy odznaczał się niezwykłą siłą. Za to, że pierwotnie służył szatanowi, wyznaczono mu pokutę przenoszenia na barkach wędrowców pielgrzymujących ze Wschodu do Ziemi Świętej.
o. Peter Rookey OSM – Biblijny Różaniec Matki Bożej Bolesnej

Różaniec Matki Bożej Bolesnej, zwany również Różańcem do Siedmiu Boleści MB, zrodził się w XIV w. w zakonie serwitów, których szczególnym charyzmatem jest nabożeństwo do MB Bolesnej.
Droga zawierzenia z Prymasem Stefanem Wyszyńskim

Oprócz zbioru ulubionych modlitw Prymasa Tysiąclecia – tych tradycyjnych i tych, których sam był autorem – książeczka zawiera też jego krótki życiorys.
Pius XII – Divino Aflante Spiritu

Życie naukowe postępuje wciąż naprzód i coraz to nowa problematyka zjawia się w jego polu widzenia. Zmieniły się czasy, niosąc za sobą zmianę kierunków, haseł czy tendencji. Za pontyfikatu Piusa XII biblistyka katolicka nie potrzebowała, jak obecnie, bronić „okopów Trójcy Świętej”; mogła natomiast z całym spokojem, w sposób bardziej pozytywny niż polemiczny, oddawać się zgłębianiu Słowa Bożego zawartego w Piśmie świętym.
Pius XII – Doctor Mellifluus

Sądzimy, że skoro dziś w duszach większości ludzi miłość względem Boga albo stopniowo wygasa, albo nierzadko już całkowicie została stłumiona, te właśnie pisma Doktora Miodopłynnego należy z najwyższą uwagą rozpamiętywać. Z zawartych w nich bowiem myśli może w życie jednostek i społeczeństw wstąpić nowa, z nieba płynąca siła, która pokieruje obyczajami i przetworzy je zgodnie z chrześcijańskimi nakazami.
Ks. Dolindo Ruotolo - Jezus do serca kapłana

Myśli ks. Dolindo zaczerpnięte są z obrazków oraz listów, jakie Autor pisał do kilku księży. Wchodzą one w skład pozycji Krople balsamu i krople miłości - przeznaczonego dla osób z najróżniejszych kręgów, które zwracały się do księdza po rady. Jest wśród nich wielu kapłanów, którzy prosili o światło lub poradę.
Ks. Dolindo Ruotolo – Jezus do serca siostry

Myśli ks. Dolindo zaczerpnięte są z obrazków oraz listów, jakie Autor pisał do kilku sióstr zakonnych. Wchodzą one w skład pozycji Krople balsamu i krople miłości - przeznaczonego dla osób z najróżniejszych kręgów, które zwracały się do księdza po rady. Pośród tego grona osób wyłania się postać siostry Giussepiny, karmelitanki beatyfikowanej w 2008 roku.
Leon XII - Quo graviora (O wolnomularstwie)

Osobliwością traktującej o wolnomularstwie encykliki "Quo graviora", opublikowanej 13 marca 1826 roku przez Leona XII, jest to, że powtarza ona pełny tekst dokumentów, wydanych przez poprzednich papieży: przede wszystkim list Klemensa XII (1738), Benedykta XIV (1751) oraz Piusa VII (1821). Tak więc począwszy od 1738 roku, czyli sto lat wcześniej, papieże ujawniali sekretne stowarzyszenia i będą to kontynuować także po śmierci Leona XII.
Leon XIII – Divinum illud

"Zachowując więc nienaruszonym i właściwie okazując religijny kult należny Trójcy Przenajświętszej, który trzeba coraz bardziej utrwalać wśród ludu chrześcijańskiego, koncentrujemy teraz nasze rozważania na mocy Ducha Świętego."
Marguerite A. Peeters – Nowa etyka w dobie globalizacji

Mylenie kerygmatu chrześcijańskiego z etyką globalną niesie ze sobą podwójne niebezpieczeństwo. Po pierwsze, nowe pojęcia często pojawiają się tam, gdzie powinna być prowadzona ewangelizacja. Chrześcijanie głoszą prawa człowieka, zrównoważony rozwój i Milenijne Cele Rozwoju zamiast głosić Ewangelię.
Największy cud Ojca Pio

Postać Ojca Pio przyciągała do San Giovanni Rotondo potężne tłumy ludzi. W 1948 r. znalazł się wśród nich student Uniwersytetu Angelicum w Rzymie, ks. Karol Wojtyła. Ojciec Pio stał się słynny z powodu stygmatów. Jednak to nie stygmaty były największym cudem w życiu tego zakonnika...
Pius XII - Sacra virginitas (O świętym dziewictwie)

"Święte dziewictwo i doskonała czystość, poświęcone służbie Bożej, zaliczają się bez wątpienia do najcenniejszych skarbów, które Założyciel Kościoła pozostawił jako dziedzictwo dla utworzonej przez siebie społeczności."