
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2023 AUTOGRAF
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
Kazimierz Michał Ujazdowski - Batalia o instytucje

Książka o polskiej polityce, ustroju państwa, pamięci historycznej i tożsamości narodowej, analizowanych z pozycji konserwatywnych. Autor nawiązuje do tradycji polskiego konserwatyzmu, ale szuka dla niego nowoczesnej formuły, odpowiadającej wyzwaniom stojącym przed współczesną Polską.
KONSERWATYZM - Najlepsze teksty polskiej prawicy

Zbiór artykułów autorów, którzy szczególny akcent kładli i kładą na konserwatyzm. Bez zbędnej przesady można stwierdzić, ze w okresie pierwszego pięciolecia "Najwyższego Czasu!” pojawiły się w nim teksty wszystkich najważniejszych autorów polskiej prawicy. Opisując zjawiska, próbując znaleźć dla nich wyjaśnienia, stworzyli swego rodzaju prawicowy elementarz, czy może raczej prawicowż siatkę pojęciową, która do dziś zachowuje aktualność.
Krzysztof Budziakowski – My, polani i inne szkice

Troska o przyszłość kraju przebija z każdej strony tej publikacji. Tym, którym wydaje się, że jest to przejaw nadmiernego kasandryzmu, przypomnijmy, że żadnemu posłowi i senatorowi głosującemu za przyjęciem Konstytucji 3 maja nie przychodziło do głowy, że Rzeczpospolita Obojga Narodów nie dotrwa nawet do piątej rocznicy jej uchwalenia. Podobnie, gdy prezydent Ignacy Mościcki w sierpniu 1938 roku przyjmował podarek od Hermanna Göringa (luksusowy samochód marki Mercedes Benz przeznaczony do polowań), na pewno przez myśl mu nie przeszło, że niemal dokładnie rok później lotnictwo dowodzone przez darczyńcę będzie bezlitośnie bombardować jego ojczyznę.
Łukasz Adamski - Wojna światów w popkulturze

Katolicyzm i popkultura. Połączenie raczej zaskakujące, bo przywykliśmy do specjalizacji: teologowie piszą o religii, a pisma popularne i telewizja promują popkulturę. Znalazł się jednak ktoś, kto czuje i jedno, i drugie, a na dodatek osobiście dobrze poznał Amerykę. O niej jest więc głównie ta książka, i słusznie, bo popkultura stamtąd płynie. Tam jest też ona najbardziej wyrazista i zróżnicowana. W jej języku mówią i bluźnierczy propagatorzy aborcji, i konserwatyści; upadli moralnie i nawróceni. Jest o czym ciekawie pisać i o czym czytać.
Marek Jan Chodakiewicz – O prawicy i lewicy

Marek Chodakiewicz w niepowtarzalny sposób wyjaśnia pochodzenie oraz dzisiejsze usytuowanie pojęć lewicy i prawicy. Wbrew teoriom o końcu historii idei - żyją one bardziej niż kiedykolwiek. Pozycja jest wznowieniem klasycznej pozycji, "encyklopedii kulturowej" uznanego autora z 1996 roku.
Michael Huemer – Problem władzy politycznej

Michael Huemer jest profesorem filozofii Uniwersytetu Colorado Boulder. Jest autorem ponad sześćdziesięciu artykułów naukowych i sześciu książek. W swoich pracach porusza szczególnie zagadnienia związane z etyką, epistemologią i filozofią polityczną. Huemer jest zwolennikiem intuicjonizmu etycznego – przekonuje, że powinniśmy móc wyprowadzić swoje przekonania moralne z prostych intuicji etycznych wspólnych dla większości ludzi, których znamy.
Michael Voris – Kościół walczący

Ile dusz katolickich zginęło w ciągu ostatnich 50 lat? Ilu ludzi odeszło od wiary katolickiej? I dlaczego prawie nikt w Kościele nie mówi nic na ten temat? Katolicy nie rozumieją już, kim są, jaka jest ich rola ani jaka ma być ich relacja z Bogiem.
Michał Jaskólski - Kaduceus polski. Myśl polityczna konserwatystów krakowskich 1866-1934

Kaduceus polski - 95. pozycja w serii Biblioteka Myśli Politycznej - to książka o fenomenie konserwatyzmu krakowskiego, jednego z najważniejszych zjawisk w dziejach polskiej myśli politycznej. O jego znaczeniu przesądziła dojrzałość intelektualna rozważań czołowych myślicieli nurtu: Józefa Szujskiego, Stanisława Koźmiana, Michała Bobrzyńskiego, Władysława Leopolda Jaworskiego, czy Stanisława Estreichera.
Paweł Armada – Humanizm jako realizm

U progu XX stulecia świat kroczył ścieżką postępu naukowo-technicznego i duchowej emancypacji. Wizjonerzy, rewolucjoniści i reformatorzy na różne sposoby głosili wiarę w to, że ludzkość – dzięki poznaniu sekretów przyrody, obaleniu religijnych przesądów i realizacji śmiałych projektów politycznych czy nawet artystycznych – już wkrótce zjednoczy się ponad podziałami, by cieszyć się wiecznym pokojem i nieznaną dotąd swobodą egzystencji. Paul Elmer More i Irving Babbitt wystąpili z krytyką wiodących tendencji epoki.
praca zbiorowa - Nacjonalizm a katolicyzm

Zebrane w tej książce artykuły kilkunastu europejskich naukowców i publicystów rozważają stosunek nacjonalizmu do katolicyzmu i do chrystianizmu.
Pierwsze wydanie tego zbioru ukazało się w 1927 roku.
Rafał A. Ziemkiewicz – Myśli nowoczesnego endeka

Nigdy jeszcze polska polityka nie była tak destrukcyjna, a zarazem tak jałowa. A wraz z polityką – debata publiczna.
Rafał Olszowski – Edmund Burke Trwałość i zmiana

Książka o działalności i myśli jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych myślicieli politycznych XVIII wieku, słynnego krytyka rewolucji francuskiej, uczestnika wielu innych istotnych sporów politycznych i intelektualnych jego czasów (np. o ideach oświeceniowych, polityce angielskiej wobec kolonii amerykańskich, Irlandii i Indii, roli partii politycznych, relacji czynników trwałości i zmiany w życiu politycznych i społecznym), do dziś inspirującego autorów nie tylko z kręgów konserwatywnych.