Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
W tym dziale znajdą Państwo nowości z ostatniego miesiąca. Są to zarówno książki, audiobooki oraz filmy i ebooki.
Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim EBOOK
Co się z nami dzieje? Dlaczego tak łatwo dajemy sobą manipulować, dajemy się okłamywać i wykorzystywać; działać wbrew własnym interesom osobistym i narodowym?
Po co i dlaczego tak łatwo sprzeniewierzamy się własnym wartościom, zmieniamy (porzucamy) nasze poglądy i postawy, godzimy się na utratę godności, ograniczenie wolności i niezależności? Z czego to wszystko się bierze?
Patrick Wood - Technokracja i transhumanizm. Bliźniaki z piekła rodem
Niniejsza książka szczegółowo przedstawia problem głębokiej transformacji, która obecnie ma miejsce oraz wyjaśnia, w jaki sposób te przemiany dotykają normalnych ludzi. W zakończeniu książki opisane są środki zaradcze – o dostępnych sposobach odrzucenia tych bliźniąt z piekła rodem, jakimi są technokracja i transhumanizm.
Marek Klecel - Sybir. Dzieje polskich zesłańców XVIII - XX w.
Znakomity znawca dziejów syberyjskich zesłańców oraz stosunków tam panujących, dr Marek Klecel, żywo i zajmująco opisuje losy wielu Polek, Polaków i całych polskich rodzin, od senatorów Rzeczypospolitej – biskupów Sołtyka i Załuskiego w 1767 r. począwszy, po losy braci Piłsudskich: Bronisława i Józefa. Są to historie przeważnie tragiczne, ale zarazem też bardzo budujące, ukazują bowiem wielkość i niezłomność polskiego ducha. Autor przytacza również przykłady karier naukowych niektórych sybiraków, a kończy swą bogatą opowieść z początkiem XX wieku.
Wojciech Reszczyński - Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego
Wojciech Reszczyński od lat jest admiratorem Feliksa Konecznego i jego dorobku myślowego. We własnej bogatej twórczości publicystycznej nieustannie odwołuje się do jego koncepcji i refleksji, konfrontuje teorie uczonego z bieżącymi wydarzeniami, dowodząc aktualności myśli Profesora. Ta książka to szeroki wybór rozważań Reszczyńskiego, błyskotliwie napisanych, właśnie na temat kondycji współczesnego człowieka i stojących przed nim zagrożeń. Autor podpowiada rozwiązania zaczerpnięte z nauk chrześcijańskich, a z Feliksa Konecznego w szczególności.
Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze PRZEDSPRZEDAŻ
Andrzej Zybertowicz, Katarzyna Zybertowicz - AI Eksploracja
Komputery osobiste, Internet i smartfony, początkowo traktowane jako ciekawostka, głęboko zmieniły nasze życie. Brakuje nam wyobraźni socjologicznej, przewidywania skutków społecznych wprowadzania nowych technologii. Sztuczna inteligencja może mieć znacznie silniejszy wpływ niż rozwinięte wcześniej technologie. Rozważania prof. Zybertowicza na ten temat są kontrowersyjne, ale warto je krytycznie przemyśleć.
Prof. Włodzisław Duch, UMK
Św. Anzelm z Canterbury - O wcieleniu. Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?
Książka zawiera trzy traktaty św. Anzelma z Canterbury: Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?, List o wcieleniu słowa oraz O dziewiczym poczęciu i o grzechu pierworodnym.
"Dlaczego Bóg stał się człowiekiem? podzieliłem na dwie księgi. Pierwsza z nich zawiera odpowiedzi wierzących na zarzuty niewierzących, odrzucających chrześcijańską wiarę, gdyż niewierzący sądzą, że sprzeciwia się ona rozumowi. Pominąwszy więc [czysto hipotetycznie] Chrystusa w odniesieniu do obydwu tych stanowisk, tak jakby nigdy nie istniało coś związanego z Nim, dowodzi się tam przy pomocy koniecznych argumentów, że jest niemożliwe, by jakikolwiek człowiek mógł zostać bez Niego zbawiony. W drugiej księdze natomiast podobnie, tak jakby nic nie było wiadomo o Chrystusie, pokazuje się przy pomocy nie mniej jasnego argumentu i prawdy natury ludzkiej, że została ona ustanowiona po to, by w jakiś sposób była szczęśliwa dzięki nieśmiertelności, i cały człowiek, to jest dusza i ciało, tego zażywał."
Św. Anzelm z Canterbury (ze wstępu do traktatu Dlaczego Bóg stał się człowiekiem?)
Bogumiła Klein - Ecce Patria
Pierwszy w historii naszej oficyny tomik poezji autorstwa Barbary Klein.
Bogumiła Klein urodziła się w Rumi, studia polonistyczne ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Drukowała m.in. w „Literach”, „Gwieździe Morza”, „Magazynie Wileńskim”. „Tygodniku Kulturalnym”, „Frondzie”, „Toposie”. Nagradzana na ogólnopolskich konkursach poetyckich, m.in. im. Jana Śpiewaka o nagrodę „Jesiennej Chryzantemy”, „Jestem, który Jestem”, „Wenie” w Krakowie, Leopolda Staffa. Wraz z Joanną Klein-Szalkowską współtworzyła grupę wokalno-poetycką Pro Bono. Debiutowała w wydawnictwie Oskar w Gdańsku tomikiem wierszy Jeśli jest jeszcze ktoś.
Bjorn Lonberg - Fałszywy alarm!
Nowa książka Bjørna Lomborga oferuje antidotum na często spotykaną dyskusję charakteryzującą w katastroficzny sposób wpływ ludzkości na światowy klimat, oparte na danych naukowych i skupione na potrzebach człowieka. Starannie opracowana, przekonująca, a przede wszystkim pełna rozsądku i pragmatyczna.
– Jordan B. Peterson, autor 12 życiowych zasad
Bajki i powiastki z morałem
Zagadka,
którą rozwiążesz bez trudu
po przeczytaniu wszystkich bajek i powiastek,
które - specjalnie dla Ciebie -
napisali: Ignacy Krasicki,
Maria Konopnicka, Władysław Bełza,
Henryk Sienkiewicz, Stanisław Jachowicz,
Aleksander Fredro, Kazimierz Przerwa-Tetmajer
i wielu innych polskich poetów i pisarzy.
Flaga z godłem z 1919 roku
Rozmiar: 80 x 80 cm.
Władysław Konopczyński - Pierwszy rozbiór Polski
Praca napisana porywającym stylem, łączy w sobie klarowność narracji z warsztatową ścisłością. Ta książka jest niewątpliwie ważnym wydarzeniem dla polskiej refleksji nad Rzeczpospolitą i jej upadkiem.
"Nie obełgiwał siebie ani sumienia swego nie roztrząsał, ani nagród nie potrzebował Wielki Fryderyk. Czyż nie było rozkoszą napisać do braciszka po wciągnięciu Marii Teresy na własne podwórko: Teraz, mój drogi bracie, skończyliśmy z najpoważniejszą rzeczą. Połączy się trzy wyznania: greckie, katolickie i kalwińskie, spożyjemy bowiem jedną hostię - Polskę, i jeżeli nie zbawi to naszych dusz, to z pewnością będzie z wielką korzyścią dla naszych państw."