
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego 2
- Judy Mikovits - Pandemia kłamstw
W tym dziale znajdą Państwo nowości z ostatniego miesiąca. Są to zarówno książki, audiobooki oraz filmy i ebooki.
Sławomir Dawidowski – Francisco Franco Tom I + II

Fransisco Franco. Pragmatyczny autorytaryzm jest pierwszą monografią dotyczącą generała Franco napisaną przez polskiego autora.
O ile w poprzedniej epoce w języku polskim były dostępne prace skrajnie krytyczne względem generała Franco, to dzisiaj konkurują z nimi prace pochlebne. Większość z nich ogranicza się jednak do mniej lub bardziej precyzyjnego wyliczenia najważniejszych wydarzeń z życia Caudillo. Dla mnie były one jednak tylko pretekstem do podjęcia szerszej refleksji. Franco żył w epoce, w której zdobycie władzy i jej utrzymanie wiązało się z dużymi kosztami moralnymi. Długoletni okres jego rządów daje możliwość przyjrzenia się psychologii władzy oraz technice jej wykorzystania. Jego rządy ze względu na swoją specyfikę, co by o nich nie sądzić, były i są swego rodzaju fenomenem. Ich wyjątkowość przejawia się m.in. w stworzeniu autorytarnego systemu, który zapewnił mu 39 lat władzy absolutnej. Jej główną cechą był pragmatyzm i makiawelizm. Biblia i Książę to dwie podstawowe lektury, z którymi Franco nie rozstawał się nawet w czasie podróży.
Fragment Wstępu
Michael Morris – Królowa Nieba. Życie Maryi w dziełach mistrzów

Ten nadzwyczajny album zawiera znakomite reprodukcje mistrzowskich arcydzieł poświęconych Maryi oraz najlepsze teksty ojca Michaela Morrisa, wybitnego znawcy dziejów sztuki sakralnej. Ponad czterdzieści dzieł takich mistrzów, jak Fra Filippo Lippi, Tycjan, Rafael, Fra Angelico, Dürer, Memling, Blake i wielu innych, towarzyszy nam w podróży przez życie Najświętszej Maryi Panny, począwszy od spotkania jej rodziców, Joachima i Anny, aż po Jej Wniebowzięcie, Ukoronowanie i późniejsze objawienia.
Jerzy Jaśkowski - Białe plamy polskiej i nie tylko historii TOM III

Trzeci tom niepoprawnej politycznie historii w ujęciu doktora Jerzego Jaśkowskiego.
Mieczysław Samborski – Sprawcy ludobójstwa Polaków na Wołyniu w czasie II wojny światowej kpl. t. 1-2

Jest to dzieło fundamentalne, gdyż zebrało nie tylko dorobek historyczny dotychczas publikowany na ten temat w rozlicznych opracowaniach, lecz również opiera się na materiałach archiwalnych z Polski i Ukrainy nigdy dotąd nie publikowanych i nie będących w obiegu naukowym. Praca poprzez swą szczegółowość posiada wybitny walor poznawczy i naukowy, z uwagi na przeszło 3000 przypisów odwołujących się do zasobów archiwalnych. Oba tomy, liczące łącznie 1280 stron, to pasjonująca lektura.
Adam Bujak, Wiktor Cygan – Pamięć Warszawy Remembering Warsaw

Warszawa – dumna stolica naszego narodu nie miała łatwej historii, zwłaszcza w XX w. Równocześnie jednak Warszawa stała się symbolem niezłomnej polskiej niepodległości. Tu w 1918 r. siedzibę znalazły najwyższe polskie władze. Stąd grzmiały w 1939 r. słowa, że polski honor jest bezcenny, a mieszkańcy naszej stolicy powstali w 1944 r. przeciw okupantom, nie mogąc dłużej znieść zniewolenia. Zemsta wroga była okrutna – Niemcy mordowali zarówno polskich żołnierzy, jak i ludność cywilną, a miasto zamienili w morze gruzów.
Adam Józef Borkiewicz – Dzieje 1-go Pułku Piechoty Legjonów. Tom 2

Oryginał dzieła pochodzi z 1923 był w jednym tomie. Ze względu na wygodę Czytelników, podzieliliśmy go na dwa tomy. Tom II zaczyna się opisem przygotowań, rozkazów i działań wojennych od czerwca 1920 roku, m.in. bitwą pod Równem, Bitwą nad Styrem oraz Bitwą Warszawską- opis wraz z manewrami, bojami i rozkazami tam wydanymi. Jest tu również część "Złota księga pułku", gdzie opisana jest lista poległych, rannych i zasłużonych na polu bitwy odznaczeniami Virtuti Militari oraz Krzyżem Walecznych.
Hipolit Korwin-Milewski – 70 lat wspomnień t. 1-2

Hipolit Milewski był kresowym ziemianinem, francuskim prawnikiem, wykształconym w Paryżu, działaczem społecznym w Wilnie, publicystą zwalczającym piórem wszystko co w jego mniemaniu wrogie było polskiemu stanowi posiadania na wschodzie. Był człowiekiem niezwykłej energii, szalenie dynamicznym, posłował do Dumy rosyjskiej, polemizował z Dmowskim na temat jego koncepcji narodu i z wielką niechęcią odnosił się do socjalistów. Pozbawiony majątku na Kresach osiadł w Poznaniu, gdzie odnalazł się znakomicie. Tam też znajduje się jego grób.
Jean Favier – Wojna stuletnia 1337-1453

Wojna stuletnia to historia najdłuższego i przełomowego konfliktu w dziejach średniowiecznej Europy, który był ostatnim aktem trzechsetletniej wojny rozpoczętej w czasach pięknej księżnej Eleonory Akwitańskiej. To regularnie wznawiane we Francji dzieło uchodzi za jedno z najwybitniejszych ujęć historii tej wojny, a właściwie serii wojen angielsko-francuskich o spadek po Kapetyngach, różniących się zarówno charakterem, jak i zasięgiem. Nie należy zapominać, że wojnie stuletniej, która była rozciągniętym w czasie zderzeniem dwóch potęg, towarzyszyły bunty we Flandrii, walki angielsko-szkockie, wojny o sukcesję w Bretanii i Kastylii, a także problemy z najemnikami, dla których wojaczka była jedynym źródłem zarobku.
Leon Zienkowicz – Stroje narodu polskiego

Stroje Ludowe Narodu Polskiego - z wiernym opisaniem jego obyczajów, zwyczajów, i sposobu bycia. Wydanie przetłumaczone na j. polski z j. starofrancuskiego o kulturze ludowej polskiej XIX wieku.
red. Piotr Plebaniak –Sun Zi i jego Sztuka wojny

W najgłębszym sensie wojna to konfrontacja dwóch ludzkich woli.
Dlatego zawarty w tej książce przekład traktatu Sztuka wojny, bezpośrednio z języka chińskiego, jest tylko punktem wyjścia, jedną z wielu wizji wojny.
Książka ta to unikalne kompendium wiedzy o skutecznym działaniu. To zbiór maksym, spostrzeżeń starożytnych mistrzów i praktyków wojny oraz impresji i analiz współczesnych ekspertów. Ich wizje płynące z przeróżnych wycinków ludzkiego życia układają się w jedna wspólną wizję konfliktów. Życie jest nieustanna walką, a w ostatecznym rozrachunku orężem dającym przetrwanie okazuje się nie miecz, lecz myśl. A w tak rozumianej wojnie percepcja jest wszystkim.
Samuel Taylor Coleridge – Biographia literaria

Biographia literaria (1817) Samuela Taylora Coleridge’a to zbiór szkiców o tematyce filozoficznej i krytycznoliterackiej, ujętych w ramy autobiografii intelektualnej. Dzieło powstało z połączenia dwóch tekstów, pierwotnie planowanych jako osobne książki.
Mieczysław Jałowiecki - Na skraju Imperium i inne wspomnienia

Wspomnienia Mieczysława Jałowieckiego czyta się jak pasjonującą powieść. To barwna, po sarmacku subiektywna wizja świata, jego realiów i obyczajowości, osobisty komentarz do wydarzeń historycznych.
Publikowany tom składa się z trzech części, wydanych pierwotnie (w latach 2000-2003) jako osobne książki; są to: Na skraju Imperium, Wolne Miasto oraz Requiem dla ziemiaństwa.