
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
W tym dziale znajdą Państwo nowości z ostatniego miesiąca. Są to zarówno książki, audiobooki oraz filmy i ebooki.
Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna

Czy podzielimy los naszych sąsiadów? Czy Rosja dokona ataku nuklearnego na Polskę? Czy tragedia Ukrainy ma drugie dno i co w historii o Polin oraz Niebiańskiej Jerozolimie jest prawdą? Czy polityka rządu prowadzi nas do punktu, w którym nie chcielibyśmy się znaleźć – czy przeciwnie? Co planują Amerykanie i jaką grę prowadzą Niemcy? Co nas czeka?
Oto solidna dawka dyskomfortu – dla dobra Polski i milionów Polaków…
Książka dostępna "od ręki" w księgarni stacjonarnej na Dymińskiej 4.
Józef Mackiewicz, Barbara Toporska - Wielka Niewiadoma. Listy do i od różnych osób TOM 35

Kolejny tom, 35 Dzieł, to listy do i od różnych osób obejmuje lata 1938-1970. Wśród korespondentów mamy: F. A. Ossendowskiego, Karola Zbyszewskiego, Kazimierza Wierzyńskiego, czy gen. Władysława Andersa i Czesława Miłosza oraz wielu innych. Na końcu tomu znajduje się zapis odczytu Mackiewicza zatytułowany Wielka niewiadoma poświęcony jego rozumieniu literatury.
Józef Mackiewicz, Barbara Toporska Michał K. Pawlikowski - Listy TOM 34

Opublikowana korespondencja dwóch przyjaciół obejmuje lata 1951-1971, czyli do śmierci Michała Pawlikowskiego. Z listów dowiadujemy się wielu cennych informacji o życiu i poglądach Józefa Mackiewicza, który w wielu miejscach informuje przyjaciela o swoich przygodach wydawniczych, problemach z tym związanych oraz kłopotach finansowych komentując również w wielu miejscach sytuację polityczną w Polsce i na świecie.
Pisane piękną polszczyzną listy zawierają przypisy pozwalające na zrozumienie kontekstu wydarzeń, na końcu znajduje się bardzo obszerny indeks nazwisk.
G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu

Jeśli nie znasz nawet pobieżnie filozofii, nie pamiętasz lub gubisz się w historii średniowiecza, a terminy Akwinata, scholastyk, czy Doktor Anielski, określające św. Tomasza z Akwinu są ci całkowicie obce, to ta książka… jest właśnie dla Ciebie!
Żeby poznać życie i myśl tego wielkiego umysłu, ale jakże skromnego człowieka, nie są potrzebne studia filozoficzne, znajomość epoki średniowiecza, czy nawet łaska wiary. Autor tej książki, znany angielski pisarz G.K. Chesterton, przybliża w charakterystyczny dla siebie sposób współczesnym czytelnikom nie tylko życiorys i dorobek intelektualny bohatera tej pracy, ale kreśli obraz średniowiecznej kultury intelektualnej, która jak żadna inna poddana jest wielu nazbyt uproszczonym przesądom, żeby nie napisać celowym przeinaczeniom. W efekcie każdy, bez względu na wiek, stosunek do wiary czy filozofii, ma szansę na zawarcie znajomości ze św. Tomaszem. Jakie zaś dalsze kroki poczyni z tą znajomością, to już jest każdego czytelnika indywidualna decyzja…
Feliks Koneczny - Prawa dziejowe + Święci w dziejach narodu polskiego

Komplet dwóch wznowionych prac prof. Feliksa Konecznego przez Wydawnictwo PROHIBITA w pięknych wydaniach w oprawie twardej to wspaniała uczta intelektualna i piękna seria książek, które będą pięknie prezentować się w każdej domowej bibliotece.
Sławomir Cenckiewicz - Agentura AUTOGRAF

„To nie jest jeszcze jedna książka o agentach! To opowieść o konsekwencjach ich dawnych uwikłań i roli jaką odegrali w budowie postkomunizmu. To także próba odpowiedzi na fundamentalne pytania: kto nie pozwolił im się przyznać i dlaczego antykomunizm jest w Polsce sierotą?”.
Sławomir Cenckiewicz
Asfa-Wossen Asserate - Hajle Syllasje. Ostatni cesarz Etiopii

Hajle Syllasje. Ostatni cesarz Etiopii to pierwsza dostępna na polskim rynku biografia ostatniego cesarza Etiopii Hajle Syllasje I, który rządził państwem od 1916 do 1974 roku (najpierw jako regent, później, od 1930 roku jako cesarz). Władca tego jedynego nieskolonizowanego, a przy tym chrześcijańskiego państwa afrykańskiego był postacią wielce intrygującą, o niezmiernie ciekawej biografii, naznaczonej i wielkością, i tragedią, niestety w Polsce na ogół znaną tylko z książki Ryszarda Kapuścińskiego „Cesarz”.
Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła

Najnowsza książka Stanisława Krajskiego poświęcona kryzysowi w Kościele polskim.
Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF

Lektura pism Nietzschego i Heideggera doprowadziła mnie do poglądu, że na przełomie XIX i XX wieku w filozofii niemieckiej doszło do rewolucji intelektualnej, której celem było zaprzeczenie, zdeptanie i starcie w proch wszystkich pojęć filozoficznych świata zachodniego, o którym bez wahania mogę rzec, że jest to mój świat, a zapewne także i Czytelników tej książki.
Fragment Wstępu
Vladimir Volkoff - Krótka historia dezinformacji. Od konia trojańskiego do internetu

W swojej klasycznej już książce Vladimir Volkoff, autor między innymi bestsellerowego Montażu, opisuje dzieje technik dezinformacyjnych od czasów antycznych do współczesnych. Prezentując najważniejsze schematy, pojęcia i sztuczki stosowane przez dezinformatorów, pokazuje, w jaki sposób można się przed nimi ochronić. Ta książka dostarcza wiedzy, która jest bronią, a w otaczającym nas świecie broń ta jest niezbędna, aby zachować wolność.
Piotr Plebaniak - Siły psychohistorii. Zrozumieć wczoraj, by zawładnąć jutrem

Kontynuacja bestsellera 36 forteli oraz wybitnego przekładu Sztuki wojny.
Wstęp Roberta Gwiazdowskiego i dziesiątki przykładów, wskazówek i konkretnych porad: w ponad sześćdziesięciu esejach pokazujących jak ukryte mechanizmy zdarzeń kierują naszymi poczynaniami:
- jak rozumieć historię i geopolitykę
- jak wygrywać konflikty i dostrzegać ukryte prawidłowości świata wokół nas.
Daron Acemoglu, James A. Robinson – Wąski korytarz państwa, społeczeństwa i losy wolności

Dlaczego w jednych krajach wolność kwitnie, a inne wpadają w otchłań anarchii lub despotyzmu? Na to pytanie starają się odpowiedzieć w swojej najnowszej, monumentalnej książce Daron Acemoglu i James A. Robinson, autorzy międzynarodowego bestsellera Dlaczego narody przegrywają. Wychodzą z założenia, że wolność nie jest „naturalnym” porządkiem rzeczy ani trwałym stanem.