Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Mój Niedzielny Mszalik
- Werner Schur - Piekło bez ognia
Małgorzata Roman-Zakrzewska - Lusia. Opowieści o przygodach dzielnych urwisów
Lusia jest ciekawa świata, rezolutna i szalenie spostrzegawcza. Lusia to uroczy urwis. Uwielbia malować (nawet swoje ubranie), ma własne zdanie i ujmującą pewność siebie. Jest wyrazista, pełna czułości i obdarzona niezwykłą wrażliwością. To charakterna dziewczynka, którą wyróżnia cięty język i nieodparty urok. Lusia uczy nas dystansu do spraw, które często nam, dorosłym, wydają się zbyt ważne. Pokazuje, jak kochać i patrzeć na świat z czułością dziecięcego serca.
Małgorzata Roman-Zakrzewska - Pimpcio
Z Pimpciem nie ma nudy. Pimpcio zwykle chce dobrze, ale wychodzi różnie. Pokój czerwony jak remiza strażacka, gaszenie pożaru, którego nie ma, rozjechana grządka sąsiada czy kąpiel w morelach – to tylko niektóre pomysły chłopaczka o postrzelonej fryzurze.
Max Czornyj - Cześć, tu Amundsen!
Cześć, tu Amundsen! Roald Amundsen. Są miejsca, dokąd większość ludzi nie wybrałaby się za żadne skarby. Jednymi z nich są bieguny Ziemi. Ja zrobiłem wszystko by się na nie dostać, a co więcej, by uczynić to jako pierwszy człowiek w historii. Nie byłem jedyny. W pewnym momencie moja rywalizacja z ekspedycją Roberta Scotta przyciągnęła uwagę całego świata. Jak myślicie, komu udało się wygrać?
Max Hastings - I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-1945
Jak II wojnę światową relacjonowałyby dzisiejsze media? Czy na podstawie wydarzeń sprzed lat da się stworzyć porywającą narrację, która sprawi, że czytelnik niemal przenosi się w czasie i ląduje w samym centrum wydarzeń? Ta książka to niezrównane połączenie lekkiego dziennikarskiego pióra i gigantycznej wiedzy historycznej.
Najlepsza jednotomowa historia II wojny światowej, jaką kiedykolwiek napisano – „Sunday Times”
Michał Kuź - Globalizm, lokalizm i nowe średniowiecze
Globalizm, lokalizm i nowe średniowiecze to książka o końcu moderny, który nie jest już postmodernistyczną grą resztkami. Tworzy bowiem nową jakość polityczną, społeczną i gospodarczą, o której można mówić w analogii do średniowiecza.
To autorska interpretacja procesów zmieniających nieodwracalnie rzeczywistość, ale zarazem przywodzących na myśl zjawiska zdawałoby się odległe i dawno minione. Książka stara się odpowiedzieć na pytanie, co staje się nową scholastyką i nową religią zachodnich społeczeństw, ale i spojrzeć szerzej, jak niedokończony projekt globalny rozpada się na regionalne imperia.
Miriam Grossman - Zagubieni w krainie trans
Doktor Miriam Grossman (…) dodaje otuchy tym, którzy są przerażeni, że ich ukochane dzieci padną ofiarą obłąkańczych ekscesów najnowszej i najgorszej ze współczesnych epidemii psychologicznych. W czasach charakteryzujących się haniebnym brakiem odwagi wśród pracowników medycznych (i ich odpowiedników w dziedzinie psychologii) Miriam Grossman ma odwagę mówić to, co należy mówić.
Dr Jordan B. Peterson
Oli London - Gender madness
Historia dramatycznych zmagań jednego człowieka z ideologią woke i jego walki w obronie dzieci.
Gender madness to poruszający zapis dramatycznej historii Oliego Londona, brytyjskiego wokalisty i influencera, który pod wpływem różnych ideologii rozpoczął proces zmiany płci. W jego trakcie przeszedł ponad 30 operacji plastycznych, próbując upodobnić się do koreańskiej gwiazdy pop. W swojej autobiografii London opisuje wieloletnią walkę z własnym ciałem.
Oriana Fallaci - Uwielbiani
Oriana Fallaci u progu dziennikarskiej sławy w swoim niepodrabialnym, bezkompromisowym stylu opisuje Hollywood lat 50.
Paweł Drabik - Woke. Nowe wcielenie marksizmu kulturowego
Woke: nowe wcielenie marksizmu kulturowego to kompleksowa analiza ideologii Woke. Autor książki, czerpiąc z bogatej bazy źródeł, ukazuje korzenie tej ideologii, wskazując na jej intelektualne i kulturowe źródła. Publikacja odsłania mechanizmy finansowania ruchu Woke, dokładnie ukazuje, jak zaangażowanie potężnych amerykańskich funduszy wpływa na kształtowanie opinii publicznej oraz promowanie określonych narracji, zwłaszcza tych związanych ze środowiskiem LGBTQ+, Black Lives Matter czy transaktywistów.
Paweł Wakuła - Jagiełło pod... prysznicem. Opowieści o władcach Polski
Jagiełło pod prysznicem to pełna humoru opowieść o polskich władcach, która zaciekawi nawet tych, którzy dotąd uważali, że historia jest nudna jak flaki z olejem.
Przekonają się, że prawdziwa historia Polski obfituje w wydarzenia, których nie wymyśliłby George Martin w Grze o tron, pełna jest zdrad, ucieczek, braterskich kłótni, przemyślnych forteli i krwawych bitew. Dowiedzą się, że nasi królowie i książęta byli ludźmi z krwi i kości, że zdarzali się wśród nich bohaterowie i tchórze, grzesznicy i święci, patrioci i zwyczajni zdrajcy.
Piotr Plebaniak - Oni albo my! Tom 2 Zachód kontra świat islamu
„Konfliktujące agendy” to klucz do zrozumienia logiki konfliktu o supremację nad światem, który toczy się przed naszymi oczami.
Dwa proste słowa, będące mottem tego tomu, tłumaczą cały beznadziejnie powikłany chaos koncepcyjny i informacyjny, który staramy się przeniknąć. Tłumaczą erupcje emocji, którymi zaprogramowali nas ci, którzy nie chcą, abyśmy widzieli rzeczy takimi, jakie są w swojej istocie.
Raymond Leo kard. Burke - Poszanowanie Ciała i Krwi Pańskiej. Kiedy należy odmówić udzielenia Komunii Świętej
Jego Eminencja ksiądz kardynał Raymond Leo Burke w jasny i zwięzły sposób przedstawia historię i znaczenie ugruntowanego nauczania Kościoła Katolickiego odnośnie do tego, kto jest godny przyjmowania Komunii Świętej, a kto nie. Odnosząc się do pism Ojców Kościoła, św. Jana Pawła II, licznych świętych, Katechizmu Kościoła Katolickiego i samego Pisma Świętego, kardynał Burke w przekonujący sposób ukazuje ciągłość „odwiecznego nauczania Kościoła”, o którym mówił Benedykt XVI.