
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Maciej Patkowski - Chopin i Majorka. Gawędy, listy, wspomnienia

„Chopin i Majorka” – pod tym „turystycznym” tytułem kryje się nie tylko barwna gawęda i niemalże literacka opowieść Macieja Patkowskiego o wydarzeniach w Valldemossie na przełomie 1838 i 1839 roku. Jest to glosa do romansów i miłości Fryderyka Chopina z czasów, kiedy był on młody aż do jego wyjazdu z Majorki. To również bardzo osobiste wyznanie autora o tym, jak Chopin i jego muzyka stały się tematem, który do dzisiaj stanowi nieodłączną część jego życia, towarzyszy mu niemal każdego dnia i powoduje, że – mówiąc językiem młodych ludzi – jest „zakręcony” na punkcie Chopina.
Magna Polonia nr 32

Temat numeru: W obronie wartości - Bóg, Honor, Ojczyzna.
Marcin Kowalski - Wielkiej Polski moc to My! Młodzież Wszechpolska 1922-2022

„Marcin Kowalski uczynił pierwszy krok w kierunku przybliżenia współczesnym czytelnikom najnowszej historii Młodzieży Wszechpolskiej. Jest to element jego projektu naukowego, realizowanego w ramach rozprawy doktorskiej. Próbuje w niej odpowiedzieć na frapujące historyka pytanie: co się wydarzyło, że po 44 latach wymuszonej przez PRL przerwy w funkcjonowaniu w Polsce ruchu narodowego, a więc braku o nim wiedzy wśród powojennych generacji, pozbawieniu go ciągłości organizacyjnej i pokoleniowej, odrodził się on w Wolnej Polsce, stając się obecnie przedmiotem fascynacji sporej części polskiej młodzieży.”
Prof. zw. dr hab. Janusz Wrona
Michał Bałucki - W żydowskich rękach

Powieść z roku 1885 Michała Bałuckiego — pisarza, komediopisarza i publicysty okresu pozytywizmu — zawierająca wątki gospodarczych relacji polsko-żydowskich.
Milton Friedman - Kapitalizm i wolność

Klasyka wolnorynkowej myśli gospodarczej. W jaki sposób korzystać z dobrodziejstw posiadania rządu i jednocześnie unikać związanych z tym zagrożeń dla osobistej wolności człowieka. W tej klasycznej pozycji Milton Friedman formułuje całościowy obraz poglądów gospodarczych, które miały decydujący wpływ na to, jak dzisiaj wygląda nasza rzeczywistość rynkowa.
Paweł Wakuła, Zuzanna Orlińska, Grażyna Bąkiewicz - Wielka historia małych miast województwa łódzkiego

Andrzej Frycz Modrzewski tworzył w Brzezinach, Julian Tuwim kochał Inowłódz, Marcin Bielski spisywał Kronikę wszytkiego świata w Pajęcznie. Kazimierz Wielki odnalazł miłość życia w Opocznie, Kazimierzowi Jagiellończykowi Krzyżacy składali hołd w Piotrkowie Trybunalskim, Władysław Jagiełło wracał wielokrotnie do Przedborza.
Wielka historia działa się na oczach mieszkańców małych miast, a dziś dzięki opowieściom Grażyny Bąkiewicz, Zuzanny Orlińskiej i Pawła Wakuły może o nich przeczytać każde dziecko w Polsce. Bo na historię Polski składają się właśnie te mniej i bardziej doniosłe zdarzenia, które rozgrywały się w małych ojczyznach, bliskich każdemu z nas.
Piotr Łopuszański - Mikołaj Kopernik. Nowe oblicze geniusza

Pierwsza od wielu lat kompleksowa biografia wielkiego astronoma.
Przemysław Słowiński - Książę przygody. Biografia Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego

Opowieść o zakazanym w PRL pisarzu, którego książki rozeszły się w 80 milionach egzemplarzy.
Stanisław Kobyliński - Sprawa polska a kwestia żydowska

Tekst książki pochodzi z roku 1924. Autor zauważa, że Polska nigdy nie prowadziła niezależnej, samoistnej, konsekwentnej polityki wobec żydów — a żydzi prowadzili taką politykę wobec Polski od pierwszych faz swego napływu.
Stanisław Michalkiewicz, Jarosław Kornaś - Alfabet idei. Tom 1.

Niepoprawny politycznie Alfabet Idei ma na celu skonfrontować się z fałszywą propagandą. Momentami w sposób brutalny i bezpardonowy...
św. Piotr Damiani - Księga Gomory

Księga Gomory nie jest „krucjatą antygejowską” lecz jednym z przejawów prowadzonej przez świętego Piotra Damianiego, kardynała i doktora Kościoła, systematycznej i wytrwałej walki o czystość seksualną kleru. (…) Damiani uważał sodomię za grzech o wiele bardziej niebezpieczny dla Kościoła niż inne popełniane przez duchownych i świeckich katolików występki.
Teodor Jeske-Choiński - Poznaj Żyda!

Teodor Jeske-Choiński wspiął się na intelektualne wyżyny, aby pomóc Czytelnikowi poznać psychologię narodu żydowskiego, który jest – według autora – zastygły i stężały w swoim „wybraństwie”. Psychologia ta jest zupełnie odmienną od tej, którą zna przeciętny zjadacz polskiego chleba, podobnie jak separatyzm, dążenia i przeświadczenie o wyjątkowości własnego narodu i pogarda dla obcych.