
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Stanisław Kasznica - Piastowy szlak

Nowe wydanie wydanej po raz pierwszy w 1941 roku pracy programowej działacza Obozu Wielkiej Polski i ONR, żołnierza NSZ i ich ostatniego komendanta, zamordowanego po wojnie przez komunistów. Przedstawił w niej koncepcję nowego ustroju państwa polskiego, rozważając zarazem jego ideologiczne podstawy.
Św. Juda Tadeusz Apostoł. Patron w rzeczach najtrudniejszych i beznadziejnych

Od najdawniejszych czasów uchodził św. Juda Tadeusz za patrona w sprawach beznadziejnych, a doświadczenie okazało tysiące razy, że nabożeństwo do tego świętego i jego wstawiennictwo znalazło u Boga cudowne wysłuchanie nawet w takich okolicznościach, gdy już według ludzkiej rachuby żadnej nie było nadziei.
Tadeusz Dubicki - Tajne służby Rzeczypospolitej w latach 1939-1945

Publikacje zawarte w tomie ułożone zostały tematycznie. Blok pierwszy otwierają teksty dotyczące przeglądu kadr, którymi dysponowano na wychodźstwie wojennym i organizowania struktur polskiego wywiadu działającego na obczyźnie; kolejny zawiera artykuły omawiające wybrane „afery”, a całość zwieńcza materiał prezentujący osiągnięcia polskiego wywiadu w czasie II wojny światowej.
Teodor Jeske-Choiński - Gasnące słońce

Teodor Jeske-Choiński po mistrzowsku kreśli obraz starożytnego Rzymu za panowania cesarza Marka Aureliusza i Lucjusza Werusa. Rzymu, którego świetność widoczna jest już tylko w architekturze pustych świątyń, w monumentalności pomników i w opowieściach o czynach przodków.
W tych niespokojnych czasach, targanych namiętnościami dorobkiewiczów i hedonizmem patrycjuszy, buntami barbarzyńców, plagami głodu i dżumy, przyszło żyć Publiuszowi Kwintyliuszowi Warusowi, patrycjuszowi “Drewnianego Rzymu”, dla którego jedyną powinnością jest służba ojczyźnie. Przyszło również żyć Mucji Kornelii, która, tak jak Publiusz, z nie przystaje do swych czasów… Bohaterowie ci nie zdają sobie sprawy, na jak wielką próbę zostanie wystawiona rodząca się między nimi miłość.
Teresa Kowalik, Przemysław Słowiński - Zwierzęta na wojnie

Niezwykłe historie bojowych słoni, koni, psów, gołębi, nietoperzy i delfinów wspomagających wielkie armie świata.
Tomasz Pawłowski - Przedwojenny Żoliborz. Nieznane fotografie

Spacerując po Żoliborzu, nieustannie odkrywamy go na nowo. Chociaż wielokrotnie przemierzamy te same uliczki i place, wciąż znajdujemy coraz to nowe miejsca, do których chcemy wracać. Żoliborz w okresie międzywojennym to nie tylko nowoczesne bloki, budynki wielorodzinne i wille, ale też magiczne zakątki: uliczki, parki, kościoły, place. Uwiecznione na kliszy fotograficznej zachowały się w pamięci wielu osób i stanowią świadectwo przeszłości tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się dzielnicy.
Waldemar Cichoń - Cukierku, ty łobuzie!

"Cukierku, ty łobuzie!" to pierwsza część przezabawnych opowieści o perypetiach kota Cukierka i jego rodziny. Od 2017 roku lektura w klasach I-III szkoły podstawowej.
Zawsze Wierni nr 228

Temat przewodni: Natura życia wewnętrznego