
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2023 AUTOGRAF
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
Stanisław Swianiewicz - Zagadnienia gospodarcze państw totalitarnych

Wybór pism cieszącego się międzynarodową renomą badacza systemów totalitarnych, współtwórcy polskiej sowietologii. Ukazuje on m.in. zagadnienia programu agrarnego Lenina i jego stosunku do kapitalizmu, sowieckiego kapitalizmu państwowego, przyczyn niepowodzeń industrializacji w Związku Sowieckim, ideologicznych aspektów sowieckiej polityki przemysłowej, doktryny ekonomicznej narodowego socjalizmu, ekonomicznych aspektów zbrojeń III Rzeszy, gospodarczych podłoży totalizmu oraz problemów gospodarczych PRL i ich związków z sytuacją gospodarki sowieckiej. Tom opatrzony wstępem prof. Marka Kornata.
Stefania Laudyn-Chrzanowska - Sprawa światowa. Żydzi - Polska - Ludzkość

Stefania Laudyn-Chrzanowska to kolejna postać wymazana całkowicie z pamięci powojennych pokoleń Polaków. Książki autorki wciągnięte były na cenzorski indeks PRL (w 1951 roku), a “Sprawa światowa” bojkotowana przez licznych księgarzy w USA. Trzeba bowiem wiedzieć, że dzieło, które trzymacie Państwo w rękach, było jedną z nielicznych prac ideologicznych na temat stosunków polsko-żydowskich — a na pewno jedyną, napisaną ręką kobiety i przetłumaczoną na język angielski.
Szymon Pilarz - Camino Portugués. Przewodnik dla pielgrzymów

Najdokładniejszy i najbardziej kompletny polski przewodnik po Camino Portugués!
Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia najchętniej wybieranej przez Polaków drogi do Santiago de Compostela, uwzględniając różne warianty trasy.
Dodatkowo zawiera opis trasy z Fatimy do Tomaru, dzięki czemu wędrowanie można rozpocząć od miasta objawień maryjnych. W przewodniku znajduje się również opis szlaku z Santiago do Fisterry i Muxíi.
Szymon Rodrigues SJ - Opowieść o początkach Towarzystwa Jezusowego. Krótka i wierna relacja

Opowieść… jest jak odnaleziona po latach, stara, rodzinna fotografia. Tym cenniejsza, że niepublikowana do tej pory w Polsce i tym ciekawsza, że autorstwa Szymona Rodriguesa (1510–1579) – urodzonego w Portugalii, jednego z dziesięciu pierwszych jezuitów, oryginała, o niezwykle barwnej osobowości, szczerze oddanego współzałożonemu przez siebie Towarzystwu, a jednocześnie – swoim sprzeciwem, nieposłuszeństwem i ekscesami – wielokrotnie przysparzającego temuż Towarzystwu zmartwień i kłopotów.
Św. Ignacy Loyola - Ćwiczenia duchowne

Pięknie wydany klasyczny tekst Ćwiczeń, zatwierdzony przez wszystkich papieży od XVI wieku po dziś jako najlepszy sposób odprawiania rekolekcji. Książeczka służąca zarówno dającym rekolekcje jak i wszystkim, którzy już je odbyli i pragną podtrzymać w sobie ich owoce.
Św. Ignacy Loyola - Pisma

„Pisma” św. Ignacego Loyoli (1491–1556), przygotowane pod redakcją Wacława Królikowskiego SJ z okazji Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego (20 maja 2021 – 31 lipca 2022 roku), to pierwsze w historii polskie wydanie w jednym tomie wszystkich pism Założyciela Towarzystwa Jezusowego.
Św. Tomasz More - O przyjmowaniu Najświętszego Ciała Naszego Pana

Ten niezwykły klejnot katolickiej duchowości i pobożności powstał, kiedy Tomasz Moore przebywał w więzieniu w londyńskiej Tower (w 1535 r. poniósł śmierć męczeńską, odmawiając przysięgi na wierność władcy Henryka VIII, który sprzeniewierzył się Prawu Bożemu).
Tadeusz Dubicki - Tajne służby Rzeczypospolitej w latach 1918-1939

Zbiór tekstów dotychczas rozproszonych w różnych wydawnictwach i periodykach, a także do tej pory niepublikowanych. Artykuły dotyczą działalności polskiego wywiadu w latach 1918–1939.
Tadeusz Gluziński - Bezdomny jedynak

Fundacja im. Karola Huberta Rostworowskiego zainaugurowała Bibliotekę Powieści Narodowej. Pierwszą pozycją jest powieść Tadeusza Gluzińskiego Bezdomny jedynak, która opisuje barwne losy byłego żołnierza KOPu, przedstawia również realia międzywojennej Warszawy.
Thomas Sowell - Intelektualiści mądrzy i niemądrzy

Intelektualiści mądrzy i niemądrzy to napisany w sposób prosty i interesujący, głęboki traktat pokazujący, że nie trzeba być mędrcem i nie wystarczy mieć racje, by zostać autorytetem moralnym, cytowanym, rozchwytywanym i pokazywanym w mediach, jako drogowskaz wiedzy i cnoty.
Tomasz Błaut - Media nienawiści

Książka Media nienawiści. Anatomia psychozy anty-Trumpowej powstała, żeby przybliżyć polskiemu odbiorcy prawdziwy obraz tego, co zaszło w 2020 roku. Negatywne emocje kreowane w stosunku do Donalda Trumpa – niezależnie od ich zasadności – doprowadziły do sytuacji, w której każda pojawiająca się informacja była interpretowana na jego niekorzyść, nawet jeśli było to sprzeczne z rzeczywistością. Media głównego nurtu, wskutek napędzanego przez siebie amoku, wpadły w egzystencjalny potrzask uniemożliwiający im dobrowolne przyznanie się do błędu w szeregu powiązanych ze sobą kwestii. Konsekwencje tego braku obiektywności obecnie prowadzą Polskę ku przepaści, Europa znajduje się na skraju nieodwracalnej transformacji, zaś kształt geopolityczny świata ulega diametralnej zmianie.
Tony Buzan - Podręcznik szybkiego czytania

Prędkość czytania można podwoić, a nawet potroić! Czy wiesz, że przeciętny człowiek czyta tylko 200 słów na minutę, podczas gdy w zasięgu możliwości części z nas jest aż 5-krotnie szybsze tempo?