Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
Wacław Makowski - My i Wy
Tom ukazujący najważniejsze książki i artykuły czołowego myśliciela politycznego II RP, wybitnego teoretyka zagadnień konstytucyjnych, cenionego publicystę ideowo-politycznego, rozwijającego refleksję konserwatywną w ramach obozu sanacyjnego, praktyka uzasadniającego w tekstach swe posunięcia w roli ministra sprawiedliwości i marszałka Sejmu.
Zygmunt Golian - O moderantach, doczesnej władzy papieża i patriotyzmie chrześcijańskim. Wybór pism
Wybór pism jednego z najsłynniejszych polskich duchownych XIX wieku, krytyka moderantyzmu i liberalizmu oraz przenikniętego ich duchem dziennikarstwa, ostrego polemisty krakowskich stańczyków, autora zawartych w tym tomie głośnych rozpraw pisanych w obronie władzy doczesnej papieży i Państwa Kościelnego, zagrożonego przez procesy zjednoczeniowe we Włoszech.
Franciszek Kasparek - O postępie i wolności
Wybór pism konserwatywnego myśliciela, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego, publikującego m.in. na łamach stańczykowskiego „Przeglądu Polskiego”.
Wiele obserwacji Kasparka okazuje się zaskakująco aktualnych, gdyż idee polityczne zmieniły się znacznie mniej niż formy, w których są wcielane w życie.
Fryderyk Skarbek - Gospodarstwo narodowe. Wybór pism
Wybór pism myśliciela uważanego za jednego z polskich prekursorów liberalizmu gospodarczego, porównywanego niekiedy w tym względzie do Adama Smitha, zajmującego się również szeroko ujętą problematyką polityczną i społeczną, piszącego także o historii Polski. Tom zawiera najważniejsze prace Skarbka z każdego z tych głównych nurtów jego twórczości intelektualnej, mającej duży wpływ na naszą myśl w XIX wieku.
Jan Bobrzyński – Zwierciadło gasnącego świata. Pamiętnik z ćwierćwiecza na służbie Ojczyzny
Wspomnienia działacza gospodarczego, publicysty i polityka konserwatywnego, syna Michała Bobrzyńskiego. Przedstawiają one mechanizmy i kulisy życia gospodarczego i politycznego II RP. To opowieść o ambitnych zamierzeniach, wielkich planach, ale również o intrygach i personalnych rozgrywkach.
Józef Bohdan Oczapowski - Władza i państwo
Wybór pism związanego ze środowiskami konserwatywnymi prawnika, który rozważał m.in. zagadnienia władzy politycznej, konstytucji i ustroju państwa. Analizował on popularne w XIX wieku teorie i ideologie prawne i polityczne, stanowiące ważny element ewolucji myślenia o państwie, polityce i prawie, przynoszącej zdaniem jej konserwatywnych krytyków niebezpieczne skutki.
Józef Ordęga - O narodowości, moralności i powstaniu. Wybór pism
Wybór pism jednego z czołowych przedstawicieli lewicowego nurtu myśli politycznej Wielkiej Emigracji, autora tekstów na temat m.in. związków między socjalizmem a katolicyzmem, postępu, istoty polskiej narodowości oraz celów przyszłego powstania i niepodległości Polski.
Józef Supiński - Szkoła polska gospodarki społecznej. Wybór pism
Wybór tekstów czołowego liberalnego myśliciela polskiego XIX wieku, rozważającego kwestie związane z ideami fundującymi porządek społeczny i polityczny oraz praktyczne sposoby organizacji społeczeństwa, w tym rolę podatków, handlu, szkolnictwa, wymiaru sprawiedliwości.
Wojciech Dzieduszycki - Dokąd nam iść wypada? / Mesjanizm polski a prawda dziejów
"Dokąd nam iść wypada" to niezwykłe w polskiej tradycji dzieło, zawierające wszechstronną analizę głównych prądów ideowych epoki i trafnie przewiduje dalszy rozwój niektórych z nich, zwłaszcza komunizmu. Nie jest to wszakże wyraz profetyzmu autora, ale przejaw dużej klasy jego myślenia, wspartego na wielkiej wiedzy – zwłaszcza znajomości historii, z której potrafił znakomicie skorzystać. Równie ważna jest praca „Mesjanizm polski a prawda dziejów”, w której Dzieduszycki podjął namysł nad rodzimą tradycją, konfrontując ją z głównymi wątkami myśli niemieckiej, francuskiej i angielskiej.