
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Grzegorz Eberhardt - Pisarz dla dorosłych. Opowieść o Józefie Mackiewiczu (-25%)
- Paweł Skutecki, Karol Kwiatkowski – COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Judy Mikovits - Pandemia kłamstw
Książki krakowskiego Ośrodka Myśli Politycznej to serie książkowe: „Biblioteka Myśli Politycznej”, „Polskie Tradycje Intelektualne”, „Biblioteka Klasyki Polskiej Myśli Politycznej”, „Z archiwów bezpieki. Nieznane karty PRL”, „Tradycja i Kultura”, „Z archiwów II wojny światowej”, „Studia i Analizy”, „Klasyka Myśli Filozoficznej” i „Kanon Współczesnej Filozofii”. Współpracujemy z wieloma polskimi i zagranicznymi instytucjami i ekspertami.
Zdzisław Krasnodębski - Zwycięzca po przejściach

Książka o współczesnych Niemczech, ich miejscu w Europie, polityce, kulturze i życiu intelektualnym. Jej autor analizuje powody i przejawy ewolucji politycznej największego państwa UE i ukazuje skutki tej przemiany, w tym te, które bezpośrednio dotykają Polski.
Zdzisław Krasnodębski - Zmiana klimatu

Zamieszczone w tym tomie artykuły opisują niektóre aspekty zmiany tej zewnętrznej konstelacji – klimatu politycznego i intelektualnego. Poruszają takie sprawy jak brak zgody co do tożsamości europejskiej, ewolucję niemieckiej pamięci, stosunek Polski i Polaków do Europy i do Stanów Zjednoczonych, wreszcie przywracanie polskiej pamięci o zagładzie Żydów i trudności, na jakie napotyka polsko-żydowski dialog.
Zdzisław Krasnodębski - Większego cudu nie będzie

Książka o ideowym i kulturowym obliczu współczesnej polityki i debaty publicznej. Autor ukazuje intelektualne mody i zjawiska, które w ostatnich latach zdominowały dyskusje akademickie, publicystykę i życie polityczne w Polsce, a także w UE i USA. Dokonuje ich krytycznej oceny i proponuje zakorzenione w tradycji konserwatywnej i republikańskiej alternatywy.
Zbigniew Stawrowski - Wokół idei wspólnoty

Wokół idei wspólnoty to książka o kluczowych pytaniach filozofii politycznej, na które próbowali odpowiedzieć najwięksi myśliciele w dziejach – Platon, Hobbes, Schmitt, Hegel i wielu innych – a które wciąż pozostają aktualne i nadal wpływają na naszą rzeczywistość, często znacznie bardziej niż skłonni bylibyśmy przyznać.
Wojciech Kunicki – Rewolucja i regres. Radykalizm wczesnej twórczości Ernsta Jungera

Wznowienie po ponad dwudziestu latach książki, będącej charakterystyką wczesnej twórczości Ernsta Jüngera, uzupełnionej o kilka dodatkowych tekstów poświęconych temu słynnemu pisarzowi, autorstwa jego czołowego badacza i tłumacza.
Wojciech Dzieduszycki – Wybór Pism

Wybór pism jednego z najciekawszych galicyjskich myślicieli konserwatywnych, związanego ze środowiskiem Podolaków.
Wojciech Dzieduszycki - Dokąd nam iść wypada? / Mesjanizm polski a prawda dziejów

"Dokąd nam iść wypada" to niezwykłe w polskiej tradycji dzieło, zawierające wszechstronną analizę głównych prądów ideowych epoki i trafnie przewiduje dalszy rozwój niektórych z nich, zwłaszcza komunizmu. Nie jest to wszakże wyraz profetyzmu autora, ale przejaw dużej klasy jego myślenia, wspartego na wielkiej wiedzy – zwłaszcza znajomości historii, z której potrafił znakomicie skorzystać. Równie ważna jest praca „Mesjanizm polski a prawda dziejów”, w której Dzieduszycki podjął namysł nad rodzimą tradycją, konfrontując ją z głównymi wątkami myśli niemieckiej, francuskiej i angielskiej.
Włodzimierz Spasowicz - Liberalizm i narodowość. Wybór pism

Wybór pism znanego myśliciela czasów zaborów, zwolennika ugody z Rosją, propagatora idei liberalnych, wybitnego krytyka literackiego, który w swoich dziełach rysował szeroką panoramę myśli europejskiej swoich czasów. W tomie zawarte są teksty poświęcone m.in. polityce polskiej w drugiej połowie XIX wieku (m.in. studium polityki Aleksandra Wielopolskiego), idei narodu i głównym prądom ideowym przełomu XIX i XX wieku.
Władysław Konopczyński – Dzieje parlamentaryzmu angielskiego

Parlamentaryzm angielski uchodzi za jedno z największych osiągnięć myśli i praktyki politycznej w Europie. Władysław Konopczyński przedstawia jego burzliwe dzieje, konfrontując stereotypowe opinie na jego temat z faktami, które niekoniecznie odpowiadają wyobrażeniom o tym, jak Anglicy rozwijali swe instytucje polityczne.
Władysław Konopczyński - Stanisław Konarski

Książka Władysława Konopczyńskiego o Stanisławie Konarskim to barwna opowieść o życiu znakomitego myśliciela i wielkiego reformatora, do dziś będącego symbolem starań o naprawę Rzeczypospolitej.
Władysław Konopczyński - Polska a Turcja

"Polska a Turcja 1683-1792" - misje dyplomatyczne, zakulisowe intrygi, akcje militarne – wydarzenia, które zaważyły na losach nie tylko Polski i Turcji, ale i całej Europy, w mistrzowskiej analizie prof. Władysława Konopczyńskiego (1880-1952), jednego z najwybitniejszych badaczy polskiej historii. Ukazuje on niesłusznie zapomniany – nawet przez wielu zawodowych historyków – fragment dziejów I RP, gdy część elit pogrążonej w kryzysie wewnętrznym i coraz bardziej ulegającej zewnętrznej presji Rzeczypospolitej uznała, że dla jej wzmocnienia a może wręcz ocalenia należy porozumieć się z dotychczasowym wielkim wrogiem.
Władysław Konopczyński - Polska a Szwecja

W naszej świadomości historycznej obraz stosunków polsko-szwedzkich zdominowany jest przez słynny „potop” lat 1655-1660. Patrzymy na nie głównie oczyma bohaterów klasycznej powieści Henryka Sienkiewicza. Tymczasem w kolejnych dekadach, aż do upadku Rzeczypospolitej, relacje polsko-szwedzkie były równie istotne i interesujące.