
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Hilary Meciszewski – Listy galicyjskie

Tom pism czołowego krakowskiego publicysty pierwszej połowy XIX wieku, zawierający jego krytykę polityki Austrii, Prus i Rosji wobec Polaków – zwłaszcza wobec powstałego na mocy decyzji kongresu wiedeńskiego Wolnego Miasta Krakowa – będącą zarazem ważnym głosem w dyskusjach o zasadach politycznych królujących w Europie w okresie, gdy o jej obliczu decydował dyktat Świętego Przymierza.
Irving Babbitt - Demokracja i przywództwo

To imponująca rozmachem, inspirująca opowieść o głównych prądach politycznych Zachodu – ich źródłach, ewolucji oraz związkach z religią, kulturą i filozofią. Babbitt zestawia je również z tradycjami Wschodu. Ukazane przez niego niebezpieczne tendencje nowożytnej polityki, w tym demokratycznej, w wielu aspektach wciąż są aktualne, a nawet się nasiliły. Jego analiza wyposaża czytelników w instrumenty intelektualne przydatne do tego, aby te procesy zrozumieć i stawić im czoła.
Jacek Kloczkowski (opr.) - Polska czyli anarchia? Polscy myśliciele o władzy politycznej

Wybór tekstów klasyków polskiej myśli – m.in. Piotra Skargi, Stanisława Staszica, Michała Bobrzyńskiego, kard. Stefana Wyszyńskiego, Ignacego Czumy, Zygmunta Balickiego, Pawła Popiela, Bronisława Trentowskiego, Edwarda Abramowskiego, Jana Ostroroga – rozważających różne aspekty władzy politycznej. Ich analizy i koncepcje ukazują kluczowy w polskiej tradycji politycznej dylemat: jak pogodzić pragnienie zapewnienia możliwie największej wolności jednostkom z potrzebą silnych, skutecznych rządów. Pozwalają również zrozumieć, dlaczego w dziejach Polski próby znalezienia równowagi między tymi dążeniami kończyły się często niepowodzeniem.
Jacek Kloczkowski (red.) - Geopolityka i zasady

Inspirowane myślą Adolfa Bocheńskiego studia współczesnych politologów, historyków i publicystów poświęcone polskiej myśli geopolitycznej i konserwatyzmowi – ich założeniom ideowym i kluczowym dylematom w XX wieku.
Jacek Kloczkowski (red.) - Polska Solidarności. Kontrowersje, oblicza, interpretacje

Książka o ideowym i politycznym obliczu zrywu solidarnościowego lat 1980-1981, o ewolucji ruchu w latach 80. i jego odpowiedzialności za sukcesy i porażki III RP, o politycznym wymiarze sporu o dziedzictwo „S” po 1989 r., o kontrowersjach wokół naukowych i publicystycznych interpretacji Solidarności oraz o jej miejscu w polskiej historii i tradycji intelektualnej.
Jacek Kloczkowski (red.) - Z dziejów polskiego patriotyzmu

Wybór tekstów polskich myślicieli z XIX i 1. poł. XX w. Wśród autorów: Zygmunt Krasiński, Józef Szujski, Paweł Popiel, Roman Dmowski, Jan Ludwik Popławski, Zygmunt Balicki, Tadeusz Romanowicz, kardynał Stefan Wyszyński, o. Józef Bocheński, o. Jacek Woroniecki, Bolesław Limanowski, Stanisław Brzozowski, Stanisław Grabski i inni... Fragmenty ich książek i artykułów są opatrzone biogramami.
Jan Bobrzyński – Zwierciadło gasnącego świata. Pamiętnik z ćwierćwiecza na służbie Ojczyzny

Wspomnienia działacza gospodarczego, publicysty i polityka konserwatywnego, syna Michała Bobrzyńskiego. Przedstawiają one mechanizmy i kulisy życia gospodarczego i politycznego II RP. To opowieść o ambitnych zamierzeniach, wielkich planach, ale również o intrygach i personalnych rozgrywkach.
Janusz Ekes - Złota demokracja

Autor kreśli barwny obraz politycznych rozgrywek, analizując złożone mechanizmy nimi rządzące – m.in. dworskie intrygi, misterne negocjacje dyplomatyczne, zawiązywanie i zrywanie sojuszów, ambicje poszczególnych polityków decydujące dla losów narodów i państw, interesy gospodarcze, motywacje ideowe i religijne. Obala przy tym wiele stereotypów utrwalonych w dominującym w literaturze i świadomości historycznej Polaków obrazie I Rzeczypospolitej.
Jarosław Szarek, Filip Musiał - PRL - normalny kraj

Siedemnasty tom z serii "Z archiwów bezpieki - nieznane karty PRL " zatytułowaliśmy PRL - "normalny " kraj, bowiem do dziś tak właśnie Polska "ludowa " jest często traktowana. W powszechnej świadomości PRL ma się całkiem dobrze, zwłaszcza że w ostatnich latach nie tylko nie podjęto próby ostatecznego zerwania z jej spuścizną, ale coraz wyraźniej zaczęto się do niej odwoływać.
Joachim Bartoszewicz - Zagadnienia polityki polskiej

W tomie zostały zebrane najważniejsze teksty czołowego myśliciela endeckiego schyłku okresu zaborów i II RP
Julian Klaczko - Wędrówki włoskie

W tomie Wędrówki włoskie zebrane są cztery dzieła Juliana Klaczki: Św. Franciszek z Asyżu i gotycyzm włoski, Listy włoskie, Wieczory florenckie oraz Rzym i Odrodzenie. Juliusz II.
Jest to fascynująca, erudycyjna podróż przez dzieje włoskiej kultury i polityki - od średniowiecza po wiek XIX. Autor z wybitnym znawstwem interpretuje twórczość Dantego, Michała Anioła, Rafaela, Bramantego i wielu innych mistrzów. Z niezwykłą finezją przedstawia postacie największych ówczesnych włoskich artystów, mężów stanu i ludzi Kościoła. Ukazuje również drogę, jaką Włochy przeszły ku jedności, jak ewoluowała ich kultura i jak zmieniała się polityka - a także, jaki wpływ te procesy miały na całą Europę.
Kazimierz Korab – Polityka. Zmierzch czy odrodzenie?

„Intencja napisania tej książki była prosta i oczywista. Po największym w dziejach sponiewieraniu polityki przez dwudziestowieczne systemy totalitarne pragnę bronić jej wielkości, godności i czystości."