Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Abp Marcel Lefebvre (1905-1991) był najbardziej znanym biskupem
walczącym o zachowanie integralności wiary i tradycyjnego modelu Kościoła w XX wieku. Główną misją jego życia było stworzenie na i po Soborze ruchu tradycjonalistycznego, założenie seminarium oraz Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, a także późniejsze, dramatyczne decyzje, akty i wystąpienia, co doprowadziło go do konfliktu z papieżami i katolicką hierarchią, niechętną do zgody na - jak to nazywał Arcybiskup - "eksperyment Tradycji". Zaowocowało to z jego strony dokonanymi, jak to zawsze pojmował, w duchu posłuszeństwa Bogu i Kościołowi święceniami biskupimi z 1988 roku, co papież Jan Paweł II uznał za zasługujące na ekskomunikę, zaś jego następca, w 2007 roku, pośrednio odwołał. Można zatem założyć, a jest to też zdanie wielu, których drogi z Arcybiskupem się rozeszły, iż nie byłoby dziś Tradycyjnej Mszy Świętej bez heroicznej walki abpa Marcela Lefebvre’a o uratowanie tej Mszy.
Aby Kościół trwał. Abp Lefebvre w obronie Kościoła i papiestwa. Dokumenty z lat 1971–1990
Książka stanowi zbiór dokumentacji związanej z istnieniem Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, obejmującej lata 1971–1990. Dokumenty — przemówienia, wywiady, listy, interwencje itp. — zostały podzielone na osiem części: I. Powstanie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X; II. Decyzja o likwidacji Bractwa, III. Suspensa a divinis; IV. Końcowe lata pontyfikatu Pawła VI; V. Początkowe lata pontyfikatu Jana Pawła II; VI. Współdziałanie z biskupem de Castro Mayerem; VII. Konsekracje biskupie; VIII. Po konsekracjach biskupich.
Abp Marcel Lefebvre - Kapłańska świętość
Dzięki tej książce czytelnik lepiej pozna i bardziej pokocha kapłaństwo, które odgrywa tak wielką rolę w życiu Kościoła, w życiu wszystkich wiernych.
Abp Marcel Lefebvre - Kościół przesiąknięty modernizmem
W czasie, gdy ludzie zatykali sobie uszy na prawdę, by zwrócić się w stronę kłamstwa, abp Lefebvre z niestrudzoną cierpliwością i troską głosił słowo Boże, odpierał zarzuty oraz napominał. Jego kazania, Jego odczyty religijne przeznaczone dla księży i seminarzystów, Jego publiczne wykłady głoszone chrześcijańskiemu ludowi pozwalają nam Go poznać jako doktora wiary, jako prawdziwego teologa, który z najwznioślejszych zasad umiał wyciągnąć praktyczne wnioski dla naszych czasów oraz dawał stosowne i żywotne wskazówki dla życia nadprzyrodzonego.
Abp Marcel Lefebvre - Krótka historia mojego długiego życia
Podczas wizyty abp. Marcela Lefebvre'a w opactwie Saint Michel (Domu Generalnym Sióstr Bractwa Św. Piusa X we Francji), dokąd często lubił przyjeżdżać na kilkudniowy odpoczynek, siostry wykorzystały sposobność, by poprosić go o wygłoszenie kilku wykładów. Jak dobry ojciec, wyczuwający ukryte pragnienia swych dzieci, Arcybiskup opowiedział im podczas kilku konferencji krótką historię swojego życia.
Abp Marcel Lefebvre - Oskarżam Sobór!
[...] „duch”, który opanował sobór i zainspirował tak wiele niejasnych, dwuznacznych, a nawet otwarcie błędnych tekstów, nie miał nic wspólnego z Duchem Świętym; był to raczej duch współczesnego świata, duch liberalizmu Teilharda de Chardina, duch modernizmu, sprzeciwiający się królestwu naszego Pana Jezusa Chrystusa.[...]
Abp Marcel Lefebvre - Podróż duchowa
Ostatnia książka Arcybiskupa mówi o świętości w sposób prosty, lecz bardzo głęboki. Autor opiera się na pismach św. Tomasza z Akwinu, zwłaszcza na Sumie teologicznej, bowiem „dusze odnaleźć mogą u św. Tomasza nie tylko światło wiary, ale również źródło świętości”. Praca, przeznaczona pierwotnie dla kapłanów i seminarzystów, cieszy się dużym powodzeniem także wśród świeckich. Przyjmijmy zatem to mądre i rzeczowe zaproszenie do „całkowitego ofiarowania się Bogu przez Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, a więc do przygotowania do błogosławionego życia w łonie Trójcy Przenajświętszej”.
Abp Marcel Lefebvre - Życie duchowe
Książka, którą czytelnik otrzymuje do rąk jest, w pewnym sensie, kompendium życia wewnętrznego. Składa się ona z wypowiedzi abpa Lefebvre'a: kazań, konferencji duchowych, nauk rekolekcyjnych, ułożonych tak, że tekst czyta się w sposób ciągły. Znajdujemy w niej niemal wszystko, co powiedział i napisał o życiu duchowym.