W soboty, 14 i 21 grudnia
KSIĘGARNIA STACJONARNA
NA DYMIŃSKIEJ 4
czynna będzie w godz. 10-17.
ZAPRASZAMY!






- Wojciech Sumliński - Powrót do Jedwabnego
- Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski AUTOGRAF
- Bartosz Ćwir - W obronie wypraw krzyżowych AUTOGRAF
- Abp Jan Paweł Lenga - Trzeba ratować Kościół
- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy 2
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Paweł Lisicki, Tomasz D. Kolanek – Czas szaleństwa czy czas wiary?
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski tom 4. Trudny złoty wiek

- Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy + Kresy i bezkresy II
- Song Hongbing - Wojna o pieniądz 1-4 (komplet) (-20%)
- Klara Barbara Podgórska – Cztery pory roku z Hildegardą z Bingen
- Ewa Stadtmüller – Niech czuwają nad Tobą święci
- Dominika Stadnicka-Strzembosz – Listy do Betlejem czyli historie na Adwent i Boże Narodzenie
Abp Marcel Lefebvre (1905-1991) był najbardziej znanym biskupem
walczącym o zachowanie integralności wiary i tradycyjnego modelu Kościoła w XX wieku. Główną misją jego życia było stworzenie na i po Soborze ruchu tradycjonalistycznego, założenie seminarium oraz Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, a także późniejsze, dramatyczne decyzje, akty i wystąpienia, co doprowadziło go do konfliktu z papieżami i katolicką hierarchią, niechętną do zgody na - jak to nazywał Arcybiskup - "eksperyment Tradycji". Zaowocowało to z jego strony dokonanymi, jak to zawsze pojmował, w duchu posłuszeństwa Bogu i Kościołowi święceniami biskupimi z 1988 roku, co papież Jan Paweł II uznał za zasługujące na ekskomunikę, zaś jego następca, w 2007 roku, pośrednio odwołał. Można zatem założyć, a jest to też zdanie wielu, których drogi z Arcybiskupem się rozeszły, iż nie byłoby dziś Tradycyjnej Mszy Świętej bez heroicznej walki abpa Marcela Lefebvre’a o uratowanie tej Mszy.
Aby Kościół trwał. Abp Lefebvre w obronie Kościoła i papiestwa. Dokumenty z lat 1971–1990

Książka stanowi zbiór dokumentacji związanej z istnieniem Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, obejmującej lata 1971–1990. Dokumenty — przemówienia, wywiady, listy, interwencje itp. — zostały podzielone na osiem części: I. Powstanie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X; II. Decyzja o likwidacji Bractwa, III. Suspensa a divinis; IV. Końcowe lata pontyfikatu Pawła VI; V. Początkowe lata pontyfikatu Jana Pawła II; VI. Współdziałanie z biskupem de Castro Mayerem; VII. Konsekracje biskupie; VIII. Po konsekracjach biskupich.
Abp Marcel Lefebvre - Kościół przesiąknięty modernizmem

W czasie, gdy ludzie zatykali sobie uszy na prawdę, by zwrócić się w stronę kłamstwa, abp Lefebvre z niestrudzoną cierpliwością i troską głosił słowo Boże, odpierał zarzuty oraz napominał. Jego kazania, Jego odczyty religijne przeznaczone dla księży i seminarzystów, Jego publiczne wykłady głoszone chrześcijańskiemu ludowi pozwalają nam Go poznać jako doktora wiary, jako prawdziwego teologa, który z najwznioślejszych zasad umiał wyciągnąć praktyczne wnioski dla naszych czasów oraz dawał stosowne i żywotne wskazówki dla życia nadprzyrodzonego.
Abp Marcel Lefebvre - List do zagubionych katolików

Rozległe doświadczenie arcybiskupa czyni jego analizę autorytatywną. Jego tekst posiada również cechę, która może być – zwłaszcza dla osób, które tylko słyszały o arcybiskupie – nieoczekiwana: jest wybitnie umiarkowany. Jeżeli autor jest „buntownikiem” (jak się nam nie przestaje mówić!), to nadzwyczaj spokojnym i uprzejmym.
Abp Marcel Lefebvre - Podróż duchowa

Ostatnia książka Arcybiskupa mówi o świętości w sposób prosty, lecz bardzo głęboki. Autor opiera się na pismach św. Tomasza z Akwinu, zwłaszcza na Sumie teologicznej, bowiem „dusze odnaleźć mogą u św. Tomasza nie tylko światło wiary, ale również źródło świętości”. Praca, przeznaczona pierwotnie dla kapłanów i seminarzystów, cieszy się dużym powodzeniem także wśród świeckich. Przyjmijmy zatem to mądre i rzeczowe zaproszenie do „całkowitego ofiarowania się Bogu przez Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, a więc do przygotowania do błogosławionego życia w łonie Trójcy Przenajświętszej”.