
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Mój Niedzielny Mszalik
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
Abp Marcel Lefebvre (1905-1991) był najbardziej znanym biskupem
walczącym o zachowanie integralności wiary i tradycyjnego modelu Kościoła w XX wieku. Główną misją jego życia było stworzenie na i po Soborze ruchu tradycjonalistycznego, założenie seminarium oraz Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, a także późniejsze, dramatyczne decyzje, akty i wystąpienia, co doprowadziło go do konfliktu z papieżami i katolicką hierarchią, niechętną do zgody na - jak to nazywał Arcybiskup - "eksperyment Tradycji". Zaowocowało to z jego strony dokonanymi, jak to zawsze pojmował, w duchu posłuszeństwa Bogu i Kościołowi święceniami biskupimi z 1988 roku, co papież Jan Paweł II uznał za zasługujące na ekskomunikę, zaś jego następca, w 2007 roku, pośrednio odwołał. Można zatem założyć, a jest to też zdanie wielu, których drogi z Arcybiskupem się rozeszły, iż nie byłoby dziś Tradycyjnej Mszy Świętej bez heroicznej walki abpa Marcela Lefebvre’a o uratowanie tej Mszy.
Aby Kościół trwał. Abp Lefebvre w obronie Kościoła i papiestwa. Dokumenty z lat 1971–1990

Książka stanowi zbiór dokumentacji związanej z istnieniem Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X, obejmującej lata 1971–1990. Dokumenty — przemówienia, wywiady, listy, interwencje itp. — zostały podzielone na osiem części: I. Powstanie Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X; II. Decyzja o likwidacji Bractwa, III. Suspensa a divinis; IV. Końcowe lata pontyfikatu Pawła VI; V. Początkowe lata pontyfikatu Jana Pawła II; VI. Współdziałanie z biskupem de Castro Mayerem; VII. Konsekracje biskupie; VIII. Po konsekracjach biskupich.
Abp Marcel Lefebvre - Kapłańska świętość

Dzięki tej książce czytelnik lepiej pozna i bardziej pokocha kapłaństwo, które odgrywa tak wielką rolę w życiu Kościoła, w życiu wszystkich wiernych.
Abp Marcel Lefebvre - Kazania

Książka ta stanowi drugie, poprawione wydanie dzieła, które ukazało się w Wydawnictwie Te Deum. Stanowi zbiór cennych kazań założyciela Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X.
Abp Marcel Lefebvre - Kościół przesiąknięty modernizmem

W czasie, gdy ludzie zatykali sobie uszy na prawdę, by zwrócić się w stronę kłamstwa, abp Lefebvre z niestrudzoną cierpliwością i troską głosił słowo Boże, odpierał zarzuty oraz napominał. Jego kazania, Jego odczyty religijne przeznaczone dla księży i seminarzystów, Jego publiczne wykłady głoszone chrześcijańskiemu ludowi pozwalają nam Go poznać jako doktora wiary, jako prawdziwego teologa, który z najwznioślejszych zasad umiał wyciągnąć praktyczne wnioski dla naszych czasów oraz dawał stosowne i żywotne wskazówki dla życia nadprzyrodzonego.
Abp Marcel Lefebvre - Krótka historia mojego długiego życia

Podczas wizyty abp. Marcela Lefebvre'a w opactwie Saint Michel (Domu Generalnym Sióstr Bractwa Św. Piusa X we Francji), dokąd często lubił przyjeżdżać na kilkudniowy odpoczynek, siostry wykorzystały sposobność, by poprosić go o wygłoszenie kilku wykładów. Jak dobry ojciec, wyczuwający ukryte pragnienia swych dzieci, Arcybiskup opowiedział im podczas kilku konferencji krótką historię swojego życia.
Abp Marcel Lefebvre - Msza wszech czasów

Książka jest prawdziwą duchową podróżą poprzez niezwykłą rzeczywistość katolickiej Mszy Świętej wszech czasów – po Vaticanum II powszechnie w Kościele odrzuconej i skazanej na zapomnienie.
Aby móc lepiej rozważać to wielkie misterium, zebraliśmy w tym tomie liczne fragmenty jego mów oraz pism, które po połączeniu i pogrupowaniu, tworzą bardzo bogaty komentarz do liturgii Mszy św., jej istoty, struktury, poszczególnych tekstów liturgicznych, gestów kapłana czy też przedmiotów kultu. Ich lektura pozwoliła na nowo odkryć ów skarbiec którym jest święta ofiara Mszy, skarbiec dla wielu ukryty.
Abp Marcel Lefebvre - Oskarżam Sobór!

[...] „duch”, który opanował sobór i zainspirował tak wiele niejasnych, dwuznacznych, a nawet otwarcie błędnych tekstów, nie miał nic wspólnego z Duchem Świętym; był to raczej duch współczesnego świata, duch liberalizmu Teilharda de Chardina, duch modernizmu, sprzeciwiający się królestwu naszego Pana Jezusa Chrystusa.[...]
Abp Marcel Lefebvre - Podróż duchowa

Ostatnia książka Arcybiskupa mówi o świętości w sposób prosty, lecz bardzo głęboki. Autor opiera się na pismach św. Tomasza z Akwinu, zwłaszcza na Sumie teologicznej, bowiem „dusze odnaleźć mogą u św. Tomasza nie tylko światło wiary, ale również źródło świętości”. Praca, przeznaczona pierwotnie dla kapłanów i seminarzystów, cieszy się dużym powodzeniem także wśród świeckich. Przyjmijmy zatem to mądre i rzeczowe zaproszenie do „całkowitego ofiarowania się Bogu przez Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego, a więc do przygotowania do błogosławionego życia w łonie Trójcy Przenajświętszej”.
Abp Marcel Lefebvre - Życie duchowe

Książka, którą czytelnik otrzymuje do rąk jest, w pewnym sensie, kompendium życia wewnętrznego. Składa się ona z wypowiedzi abpa Lefebvre'a: kazań, konferencji duchowych, nauk rekolekcyjnych, ułożonych tak, że tekst czyta się w sposób ciągły. Znajdujemy w niej niemal wszystko, co powiedział i napisał o życiu duchowym.