
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Wielki RESET
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Paweł Skutecki, Karol Kwiatkowski – COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny
- Chris Klinsky - Szczepionka na koronawirusa – zagrożenie dla ludzkości?
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści AUTOGRAF
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Kucharczyk - Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
Ferdynand Antoni Ossendowski (1876-1945), pisarz, ekscentryk, poliglota, dziennikarz, podróżnik, antykomunista, nauczyciel akademicki, działacz polityczny, naukowy i społeczny, autor książek podróżniczych, ale również pierwszej biografii Lenina.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Szkarłatny kwiat kamelii

Szkarłatny kwiat kamelii – jedno z pierwszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni. Pisane z perspektywy podróżnika z początków XX wieku, poznającego egzotyczną krainę i obcą kulturę, pozostają aktualne do dziś w przedstawieniu tych zjawisk i elementów, które interesując także współczesnego czytelnika.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Nieznanym szlakiem

Przesycone egzotyką i atmosferą dalekich krajów niezwykłe opowieści niepokornego podróżnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Wędrówka w świat

Opowieść o egzotycznych odległych krainach i morskich wyprawach.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Szkarłatny kwiat kamelii /audiobook/

Zbiór opowiadań Ferdynanda Ossendowskiego będący – obok prozy Sieroszewskiego – jednym z najwcześniejszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni. Wesołe i smutne, pisane czasami serio, a czasami z przymrużeniem oka historie przedstawiają japońskie obyczaje, historię i mentalność.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Postrach Gór /audiobook/

Postrach gór” to powieść, której akcja dzieje się w dwudziestoleciu międzywojennym na Huculszczyźnie i w Warszawie. Młody bohater książki, wychowany w Wierchowinie, zostaje powołany do wojska i trafia do warszawskiego pułku, gdzie niebagatelny wpływ na niego ma wojskowa dyscyplina i poznana przypadkiem panna Stefania.
Antoni F. Ossendowski - Wacek i jego pies

Wacek Wężyk, chłopiec przebywający w domu chłopskiej rodziny Siwików, przygarnia wilczura - Mikusia. Ich przyjaźń rozwija się pełniej w momencie, kiedy obydwaj znajdują schronienie u gajowego mieszkającego ze swoją żoną. Tam Wacek i Mikuś zajmują się – pięknie opisaną przez autora – puszczą polską. Doglądają jej, bronią, jednocześnie cały czas sami dojrzewają, zmieniają się. Bezustannie towarzyszy im myśl o konieczności ochrony „swojego” terytorium oraz, ostatecznie, pomszczeniu doznanych licznych krzywd. Niezwykła relacja człowieka ze zwierzęciem ukazana została na tle losów Polski w okresie II wojny światowej.
Antoni F. Ossendowski - Płomienna Północ (twarda)

Zwiedziwszy już wiele odległych krain, Ossendowski wraz z żoną Zofią wyrusza w kolejną podróż - nie mniej barwną i nie mniej egzotyczną niż te poprzednie. Tym razem podróżnicy wędrują po Afryce Północnej. Są to jednak tereny zajęte przez francuskich kolonizatorów. Ogląda więc pisarz wielkie, tętniące życiem miasta, zamieszkiwane przez różne warstwy społeczne - od bogaczy żyjących w pałacach po żebraków nocujących w podmiejskich jaskiniach, i rozrzucone wśród skał wiejskie siedliska.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Czao-Ra. Opowieść północna

Czao Ra. Opowieść północna to piękna historia o sile przyjaźni człowieka i psa, a także o trudach ludzi Północy zmagających się z surową zimą, która trwa tam przez osiem miesięcy w roku.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Wańko z Lisowa

Powieść historyczna osadzona w realiach XIII wieku jednego z najpopularniejszych polskich podróżników. Na północy Polski panoszą się Krzyżacy sprowadzeni do kraju przez Konrada Mazowieckiego. Po krwawym przejęciu Rusi Kijowskiej bezpieczeństwu w całej Europie zagraża horda mongolska. Na nic więzi sojusznicze.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Wicher z pustyni. Thomas Edward Lawrence

Cisza i milczenie panowały przy samotnym ognisku na martwej płaszczyźnie Al-Hamady. Od czasu do czasu wzdychały niewidoczne w mroku wielbłądy, zgrzytał piasek pod ich szerokimi kopytami, coś szeleściło nad ziemią spowitą zwojami ciemności.
Przy ognisku, wśród Arabów, siedział biały człowiek, niskiego wzrostu, szczupły, o chudej, gładko ogolonej, ascetycznej twarzy i dużych, bladych i zimnych oczach. Był to Thomas Edward Lawrence, archeolog, zakochany w Arabii i jej mieszkańcach, uwielbiany przez nich do tego stopnia, że obdarzyli go przydomkiem „Lawrence’a z Arabii”.
Antoni F. Ossendowski - Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów

Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów jest zapisem przygód autora na Wschodzie w okresie, kiedy wraz z polsko-rosyjską grupą „białych” powziął zamiar przedarcia się przez Mongolię do Chin. Wszedł wówczas do dowództwa „białego” oddziału samoobrony, a następnie stał się na krótko doradcą politycznym barona Ungerna. Książka, którą Czytelnik ma w ręku, po raz pierwszy ukazała się w Nowym Jorku pod tytułem pod tytułem Beasts, Men and God. Jej polskie tłumaczenie, zostało wydane w 1923 r. Książka miała rekordową – jak na polską literaturę lat międzywojennych – liczba tłumaczeń na inne języki.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Polesie

Prezentowany tom jest reprintem książki "Polesie" A. F. Ossendowskiego z roku 1936. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1936 roku.