
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Stanisław Cieślak – Sylwetka duchowa Cypriana Norwida (1821-1883)

To niezwykła publikacja ukazująca wielkiego poetę, kojarzonego najczęściej z romantyzmem, w sposób inny niż dotychczas. Książka składa się z dwóch części – w pierwszej Autor prezentuje duchową sylwetkę Norwida w listach, w drugiej – w lirykach i poematach.
Stanisław Jastrzębski - Oko w oko z banderowcami

Wspomnienia autora i innych uczestników oraz świadków wydarzeń z czasu II wojny światowej w woj. stanisławowskim, którzy brali udział jako młodociani chłopcy w samoobronie Polaków przeciw bandom UPA oraz w walkach Armii Krajowej. Autor opiera się na dokumentach, a także relacjach świadków wydarzeń, mających wartość dokumentów.
Stanisław Kozanecki - Nie jestem sam

Stanisław Srokowski – Życie wśród pisarzy, agentów i intryg

„Życie wśród pisarzy, agentów i intryg” to książka dokumentalna. Opowiada o długoletnim inwigilowaniu i prześladowaniu autora przez Służbę Bezpieczeństwa i jej rozliczne siatki agenturalne. Srokowski w 1968 r. wraz młodzieżą szkolną, której był nauczycielem, wyszedł na ulice Legnicy, by protestować przeciwko komunistycznej indoktrynacji. Od tego czasu zaczęły się prześladowania pisarza. Kolejne dziesięciolecia dramatycznie odcisnęły się na jego psychice i działalności twórczej.
Stanisław Stabryła - Plus ratio, czyli mój uniwersytet

Książka Plus ratio, czyli mój Uniwersytet jest autentyczną opowieścią o latach, które autor, profesor Stanisław Stabryła, przeżył w Uniwersytecie Jagiellońskim od chwili wstąpienia na I rok studiów filologii klasycznej w roku 1954 aż do przejścia na emeryturę w roku 2007.
W ciągu ponad pół wieku studiów i pracy w UJ zapisały się w jego pamięci setki ważnych i mniej ważnych zdarzeń dotyczących zarówno jego samego, jak i całej społeczności uniwersyteckiej na tle dokonujących się przemian politycznych, społecznych i kulturowych w naszym kraju. Zdarzenia te, opowiedziane w porządku chronologicznym, tworzą tutaj rodzaj autobiografii uniwersyteckiej profesora Stabryły.
Stanisław Witkiewicz – Na przełęczy

Witkiewicz jest ważny dla polskiego romantyzmu, pozytywizmu i Młodej Polski. Jest ważną postacią dla historii literatury, sztuki czy etnografii, krajoznawstwa, dla polskiej kultury. Świadectwem tego wszystkiego są jego "malarskie" opisy Tatr (cenione przez wszystkich tych, którzy zajmowali się tematem gór w literaturze) oraz ludoznawcze opisy górali (pomimo tego, a może też dzięki temu, że zostali oni przez autora zmitologizowani) zawarte w pracy Na przełęczy.
Stefan Ossowiecki – Świat mego ducha i wizje przyszłości

Książka stanowi zapis filozofii i pogląd na strukturę rzeczywistości najwybitniejszego polskiego jasnowidza.
Strachey Lytton - Królowa Wiktoria

Od najmłodszych lat była przygotowywana do roli królowej, właściwie nie znała innego życia niż monarsze, ze sztywną etykietą i przypisanymi rolami. Do tego wszczepiona przez męża pracowitość i rzetelność na całe 60 lat panowania skazały ją na życie pełne trudów dnia codziennego. Wykonywała je jednak bez skarg, sumiennie aż do ostatniego dnia władania – to właśnie znaczy wiktoriański.
Swetoniusz - Żywoty cezarów

Żywoty cezarów (De vita Caesarum) to zbiór biografii pierwszych dwunastu jedynowładców imperium rzymskiego, rządzących nim od połowy I wieku przed naszą erą do roku 96 naszej ery. Bohaterami dzieła Swetoniusza są kolejno: dyktator Juliusz Cezar oraz cesarze – Oktawian August, Tyberiusz, Kaligula, Klaudiusz, Neron, Galba, Oton, Witeliusz, Wespazjan, Tytus i Domicjan.
Ta edycja wzbogacona jest o ilustracje, indeks oraz tablice genealogiczne.
Świadkowie oskarżają. Okrutna przestroga t.3

Świadectwa zawarte w tym tomie dają panoramiczny obraz zbrodniczej depolonizacyjnej akcji uwzględniając wszystkie 11 powiatów przedwojennego województwa wołyńskiego. Jest to uwieńczenie wieloletniej pracy śp. Leona Karłowicza, który razem z dr. Leonem Popkiem, w miarę swych możliwości, starali się dotrzeć do jak najszerszego grona byłych Wołynian. Informacje umieszczone w książce to: relacje, listy, wywiady, artykuły z prasy lokalnej itd.
Tadeusz Dubicki, Marian Miszalski – Człowiek z cienia

Całą II wojnę światową spędził w Rumunii, gdzie internowano polskie władze i wojsko. Dzięki licznym kontaktom i przyjaźniom, umożliwił ucieczkę na Zachód wielu Polakom, zarówno wojskowym, jak i cywilom.
Tadeusz Kazimierz Mróz - Naród musi pamiętać. Doświadczenia i refleksje

Autor doświadczył wielu cierpień, poznał ludzką niegodziwość i podłość, ze strony reżimowych oprawców poznał strukturalne zło systemu komunistycznego, ale też spotkał się z wielką odwagą i godnym zachowaniem wielu ludzi.