
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja AUTOGRAF
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski. Tom 6. Potop i ogień
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Joanna Wieliczka-Szarkowa – Rotmistrz Witold Pilecki
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Teodor Jeske-Choiński - Demon odrodzenia. Powieść historyczna z czasów włoskiego renesansu
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Wojciech Sumliński - Aneks
Zdzisław Maciejewski - Wspomnienia zesłańca (dostępny tylko 1 egz.)

Dlaczego oni przeżyli, a tak wielu innych nie? Odpowiedzi warto poszukać we wstrząsającej, ale też okraszonej delikatnym humorem, relacji małego Janka Kozakowskiego. Na szczególną uwagę w tej opowieści zasługuje jego matka – „niezaprzeczalny wzór matki, Polki i orędowniczki wiary chrześcijańskiej, będącej w najcięższych momentach życia wsparciem dla całej rodziny”. To ona wśród głośnego płaczu pozostałych zesłańców mocnym i spokojnym głosem powierza rodzinę Panu.
Zofia Ulicka - Wspomnienia z pobytu na Sybirze 1940-1946

Wspomnienia matki zesłanej do północnego Kazachstanu wraz z dwojgiem dzieci.
Zuzanna Szydłowska, Elżbieta Draczyńska – Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku

W 2020 roku przypada 120. rocznica urodzin i 45. rocznica śmierci polskiego Chaplina, jak nazywano Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza). Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego. Na jego temat powstało wiele artykułów i dwie biografie, jednak ta publikacja jest całkiem inna. Została napisana przez osoby spokrewnione z artystą, nie związane ze światem artystycznym, ani kręgiem krytyków teatralnych czy filmowych.
Zygmunt Latoszyński - Polsko, Ojczyzno ma. Czy to jest Polska, o którą walczyliśmy?

Książka oparta jest na wspomnieniach autora z okresu działalności niepodległościowej, począwszy od harcerskich „Szarych Szeregów – Zawiszacy”, Obwód „Bażant” Armii Krajowej, od 14 roku życia, a następnie od 1945 roku w Narodowych Siłach Zbrojnych. Wspomnieniami objęty jest czas aresztowania, śledztwa i więzienia, a po jego opuszczeniu, inwigilowania i prowokacji przez UB-owskie służby okupacyjnej władzy komunistycznej do 1989 roku.
Zygmunt Maria Przetakiewicz - Spowiedź grzesznika z PAX-u, Solidarności i Andersena

Spowiedź grzesznika ukazuje trzy ważne okresy w życiu autora: działalność w PAX-ie, następnie w NSZZ „Solidarność” (głównie w USA i Kanadzie) oraz rozwój kariery w latach 1990–2003 po powrocie do ojczyzny.
Zygmunt Wasilewski - Życiorys 1865-1939

Życiorys ten został spisany zimą z 1939 na 1940 r. w Warszawie. Obejmuje on okres od 1865 do 1939 r. Do spisania wspomnień, jak wspomina autor w Przedmowie, nakłonił Wasilewskiego Władysław Konopczyński.
– Wybrałem typ literackiego opowiadania, w którym biografia będzie kośćcem, pamiętnikarska jednak strona będzie wolna od pretensji dziejopisarskiego traktowania epoki. (…) Im dalej w las, tym gęściej tłoczą się zdarzenia i trudniejszy wybór. Ale te lata – pocieszam się – bliżej są znane czytelnikom mojego życiorysu, jeśli nie z przeżyć, to w szerokim tle doniosłych faktów i mądrych ocen tak wybitnych a bliskich mi pisarzy, jak Roman Dmowski, Marian Seyda, Stanisław Głąbiński. Moja ścieżka wić się będzie między tymi pagórami – pisze Zygmunt Wasilewski w Przedmowie.