
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Wielki RESET
- Chris Klinsky - Szczepionka na koronawirusa – zagrożenie dla ludzkości?
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Paweł Skutecki, Karol Kwiatkowski – COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Roland Baader - Koniec pieniądza papierowego
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
Warren H. Carroll - Izabela Katolicka. Królowa Hiszpanii

Izabela Katolicka (1451-1504) to jedna z najbarwniejszych postaci w dziejach chrześcijańskiego Zachodu. Nie tylko zjednoczyła Hiszpanię i odzyskała ją z rąk muzułmanów, czyniąc z niej europejską potęgę, ale też sfinansowała wyprawę Krzysztofa Kolumba, otwierając przed ludźmi Europy Nowy Świat, jego mieszkańcom zaś zanosząc chrześcijaństwo. W swojej książce Warren H. Carroll śledzi losy władczyni od urodzenia do śmierci, błyskotliwie łącząc historię polityczną z biografią królowej, której życie wypełnione było nie tylko sukcesami, ale również osobistymi tragediami.
Adam Ludwik Korwin-Sokołowski - U boku Marszałka. Wspomnienia Szefa Gabinetu

Adam Ludwik Korwin-Sokołowski – od 1930 roku szef gabinetu Marszałka Piłsudskiego – spisywał swoje wspomnienia i dzięki temu mamy teraz do nich dostęp. Wspomnienia Adama Ludwika Korwin-Sokołowskiego obejmują lata 1910-1945.
W książce znajdują się wyimki z niepublikowanych wcześniej uzupełnień wspomnień Adama Korwin-Sokołowskiego napisanych w 1978 roku, następnie złożonych w Ossolineum i wydobytych na światło dzienne po 37 latach.
Jerzy Robert Nowak - Andrzej Duda. Biografia prawdziwa

Jerzy Robert Nowak na 250 stronach w najbardziej demaskatorskiej książce tego dziesięciolecia, w absolutnie bezkompromisowy sposób przedstawia konotacje rodzinne, kulisy kariery i dokonania krakowskiego prawnika, pełniącego obecnie funkcję Prezydenta RP.
Joanna Wieliczka-Szarkowa - Major Łupaszka

Bohaterom znakomitej książki Joanny Wieliczki Szarkowej jest Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka” major kawalerii Wojska Polskiego i Armii Krajowej. Dowódca 5. Wileńskiej Brygady AK. Był kresowym ułanem. Służbę żołnierską uważał za najpiękniejszą w życiu. Chciał widzieć Polskę wolną i czystą jak łza. Po wkroczeniu Armii Czerwonej podjął walkę z sowieckim okupantem stając się jednym z najsłynniejszych dowódców polskiego podziemia antykomunistycznego. Nigdy nie przegrał żadnej bitwy! Po aresztowaniu umieszczono go w ubeckiej katowni na ul. Koszykowej w Warszawie. Wywołany na wykonanie wyroku, „poszedł sprężystym krokiem starego kawalerzysty z podniesioną głową” i pożegnaniem: „Z Bogiem, panowie". Pośmiertnie awansowany na stopień podpułkownika.
Maciej Giertych – Mit Piłsudskiego

Mit Piłsudskiego to podsumowanie wielu działań Marszałka, który w swoim życiu zmieniał swoje wizje polityczne, postępował niezgodnie z prawem i ma na sumieniu śmierć wielu niewinnych osób. Jego postać okryta legendą przez wiernych sprzymierzeńców jawi się zupełnie inaczej, gdy zapoznamy się z faktami.
Zygmunt Gizella - Dom na Spokojnej

Pamiętnik Zygmunta Gizelli, który na tle wielu wspomnień z okresu wojny i okupacji niemieckiej, wyróżnia się autentyzmem relacji, nie unikającej drastycznych opisów poniewierki zaskoczonych wojną zwykłych obywateli.
Zofia Kossak – Pątniczym szlakiem. Wrażenia z podróży do Ziemi Świętej

Pątniczym szlakiem najwybitniejszej polskiej pisarki katolickiej – Zofii Kossak jest relacją z pielgrzymki do Ziemi Świętej w 1933 r. Wielka erudycja Autorki oraz jej znakomita wiedza biblijna i historyczna pozwoliły stworzyć relację niezwykle ciekawą, nie pozbawioną także elementów humorystycznych.
Alina Gutry - Ludzie z tamtych lat

Grupa młodych Polaków ze Śląska. Beztroskie lata dorastania brutalnie przerywa wybuch wojny. Autorka kreśli wojenne losy na tle wydarzeń II wojny światowej. Jest bieda i cierpienie, jest wszechobecna śmierć i strach przed nią, ale w tym wszystkim jest również miejsce na miłość, przyjaźń i poświęcenie. Życie wojenne pokazane jest z perspektywy zwykłych ludzi, po części niezaangażowanych bezpośrednio w działalność konspiracyjną, których jedynym marzeniem pozostaje spotkać się ponownie z ukochanym, z rodziną, powrót do domu, a przede wszystkim przeżycie kolejnego dnia...
Francis Kilvert - Dziennik

Niezwykłe spojrzenie na życie angielskiej prowincji u schyłku XIX wieku.
Mariusz Kułakowski – Roman Dmowski w świetle listów i wspomnień

Oddajemy do rąk czytelnika książkę bardzo ważną. Listy, wspomnienia, zdjęcia. Należałoby powiedzieć nieznane listy, nieznane wspomnienia, nieznane zdjęcia. Ale przez to lektura jeszcze bardziej wciągająca.. A jeszcze spisane osobiste relacje i osób mu najbliższych, tych których zaliczał do przyjaciół, i których traktował jako rodzinę. I do tego piękny, rodzinny album ze zdjęciami. 900 stron niezwykłej lektury.
T.A. Shippey – J.R.R. Tolkien. Pisarz stulecia

Zgodnie z wynikami najnowszych plebiscytów, J.R.R. Tolkien wciąż pozostaje "najbardziej wpływowym pisarzem stulecia", a Władca Pierścieni "książką stulecia". Na poparcie tych ocen profesor Tom Shippey, wybitny mediewalista i badacz literatury fantasty, daje nam fascynujący przewodnik po dziełach Tolkiena, koncentrując się szczególnie na Hobbicie, Władcy Pierścieni i Silmarillionie.
James Donovan - Szpiedzy na moście

Pasjonująca historia uczestnika zimnowojennej wymiany szpiegów, tematu filmu Stevena Spielberga Most Szpiegów.