
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski. Tom 6. Potop i ogień
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Joanna Wieliczka-Szarkowa – Rotmistrz Witold Pilecki
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Wojciech Sumliński - Aneks
- Teodor Jeske-Choiński - Demon odrodzenia. Powieść historyczna z czasów włoskiego renesansu
Andrzej Lang – Ksiądz Eugeniusz Dąbrowski Naukowiec i wykładowca

Ksiądz Eugeniusz Dąbrowski był jednym z najważniejszych biblistów polskich drugiej połowy XX wieku. Jego działalność naukowo-badawcza i naukowo-popularyzatorska poparta licznymi publikacjami, a przede wszystkim przekładami Nowego Testamentu, sprawiła, że był postacią powszechnie znaną, a z jego dorobku przez wiele lat korzystano w seminariach duchownych, na KUL-u i ATK-u.
Andrzej Michał Sielski – Sprawa Wallenberga

Raoul Wallenberg pochodził ze znanej szwedzkiej bankierskiej rodziny. Ukończył architekturę w USA. Jako sekretarz Poselstwa Królestwa Szwecji w Budapeszcie w latcach 1944-45 uratował życie tysiącom Żydów, udzielając im dyplomatycznej opieki. Po wkroczeniu Armii Czerwonej do Budapesztu Wallenberg został aresztowany przez NKWD i wywieziony do Rosji. Mimo wielu dyplomatycznych interwencji kolejnych szwedzkich rządów, niestety mało zdecydowanych i nieskutecznych, nie udało się go odnaleźć.
Anna Maria Paterek – Święty Jan Maria Vianney Życie i cuda proboszcza z Ars

Nic a nic nie zapowiadało, że Jan Maria Vianney odegra jakąś szczególną rolę w doprowadzaniu ludzi do Boga. W seminarium miał ogromne problemy z przyswojeniem sobie wymaganej wiedzy, a już zupełnie nie radził sobie z łaciną. Jeden z profesorów miał podobno powiedzieć o nim: „Co taki osioł może zdziałać w duszpasterstwie?”. Nie miał też zadatków na porywającego kaznodzieję. Przemawiał długo, wysokim, chrypliwym głosem, raz za razem tracąc wątek. Jak to się stało, że ów nieporadny „nieuk” zdobył dla nieba ogromną rzeszę ludzi, możecie przeczytać w tej znakomitej biografii sławnego proboszcza z Ars.
Bernard de Roquefeuil - Uciekinier

Czy możliwa jest ucieczka z niemieckiego oflagu? A znalezienie schronienia w okupowanej Polsce, gdy nie zna się języka, nie ma dokumentów, a w urodzie uciekiniera ludzie dostrzegają cechy semickie? Dokonał tego pewien francuski podchorąży - Bernard de Roquefeuil (1917-1990).
Bob Carruthers – Burzliwa młodość Hitlera

Czerpiąc obficie z autobiograficznej relacji zawartej w "Mein Kampf", pisarz i historyk Bob Carruthers pokazuje, jak wydarzenia burzliwej młodości Hitlera ukształtowały jego światopogląd i doprowadziły prostą drogą do puczu monachijskiego 1923 roku.
Bogdan Rymanowski - Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika

Książka Rymanowskiego nie jest hagiografią ojca premiera. To pełnowymiarowa biografia lidera Solidarności Walczącej. Bez zamiatania pod dywan niewygodnych faktów. Bez tematów tabu. Bez tworzenia nieprawdziwej legendy. Wciągająca opowieść o człowieku z krwi i kości. Napisana zgodnie z jego życiowym mottem, że „tylko prawda jest ciekawa”.
Bohdan Urbankowski – Księga Norwidowa Życie, poezja i rysunki

Choć różnorodny w formie, Norwid niezmienny był w poglądach i upodobaniach. Dzieła swoje podporządkowywał zasadom piękna, a stawiał je w służbie Boga i Ojczyzny. Bacznie obserwował świat; jego twórczość, zwłaszcza rysownicza, jest kapitalnym dokumentem czasów, w których przyszło mu żyć.
C. Michael Mellor – Louis Braille. Dotyk geniuszu

Książka C. Michaela Mellera to pierwsza w kraju pozycja wydawnicza przedstawiająca życie Ludwika Braille'a i opisująca historię powstawania pisma punktowego - genialnego wynalazku dla środowiska niewidomych, jakim jest alfabet Braille'a.
Cezary Zawalski, Tomasz Cukiernik - Korwin. Ojciec polskich wolnościowców

To pierwsza tak obszerna (384 strony) i tak bogato ilustrowana (270 zdjęć i ilustracji) biografia Janusza Korwin-Mikkego. Książka Korwin. Ojciec polskich wolnościowców jest rozszerzoną wersją książki Prezes Cezarego Zawalskiego, która została poprawiona i uzupełniona ostatnimi dwoma dekadami życia bohatera, informacjami z dokumentów IPN, kroniką rodzinną i innymi źródłami.
Charlotte Kellogg - Jadwiga

Napisana z rozmachem i ogromną erudycją książka, będąca wynikiem wielu lat podróży i poszukiwań, przedstawia historię młodej polskiej królowej Jadwigi Andegaweńskiej, historię, tym ciekawszą, że widzianą oczami Amerykanki zafascynowanej Polską i polskością.
Czesław Ryszka - Błogosławiony Wincenty Kadłubek. Nauczyciel miłości ojczyzny.

W 2023 roku mija 800 lat od chwili śmierci bł. Wincentego Kadłubka, Patrona Miasta i Diecezji Sandomierskiej, nazywanego „ojcem kultury polskiej”. Jakkolwiek postać tego męża Kościoła i uczonego obecna jest bodaj w każdym ze szkolnych podręczników historii i rodzimej literatury, to w rzeczywistości o jego życiu oraz dokonaniach wiemy bardzo niewiele.
Czesław Ryszka - Tylko przed miłością otwiera się niebo

„Tylko dla miłości bramy nieba się otwierają” – zwykł mawiać bł. Ks. Ignacy Kłopotowski.