Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
Ks. Janusz Stańczuk - Jak zostać dżentelmenem w 30 dni
Świetna książka dla chłopców, ale po trochu również dla dziewczynek, pokazująca na czym polega bycie kulturalnym i odpowiedzialnym młodym człowiekiem. W dobie dominujących w życiu młodych ludzi smartfonach, nieoceniona pomoc wychowawcza.
Andrzej Fedorowicz - Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków
Zbiór pasjonujących opowieści o niezwykłych wyprawach polskich podróżników od średniowiecza do współczesności.
Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony’ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę.
Ks. Janusz Stańczuk - Savoir-vivre dla dzieci. Poradnik o dobrym wychowaniu
Biblijna Księga Syracha mówi, że niewiele jest darów cenniejszych ponad „osobę dobrze wychowaną”. Bo wychowanie to nie tylko znajomość przepisów i umiejętność posługiwania się sztućcami. To przede wszystkim grzeczność i sympatia okazywana innym ludziom.
Frederic Bastiat - Co widać i czego nie widać
Co widać i czego nie widać to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w ekonomii. Okazuje się, że nie trzeba czytać opasłych podręczników, aby zrozumieć istotę procesu gospodarowania i jego konsekwencji. Książka, którą trzymacie w ręku to swoisty elementarz. Napisana jasnym i klarownym wywodem, z niezwykłą pasją i żelazną logiką, a przy tym pełnym humoru językiem, pozwala dostrzec w ekonomii to, czego większość nie dostrzega lub dostrzec nie chce. Zmusza do myślenia. To jedna z tych książek, które czyta się przez całe życie i za każdym razem odkrywa się w niej coś nowego, inspirującego.
Wydanie z dwunastoma pięknymi ilustracjami, oddającymi przesłanie każdego z rozdziałów.
Ewa Skarżyńska - O polskich świętych dzieciom
Książka ta to pięknie skomponowany zbiór opowieści o polskich świętych, błogosławionych oraz sługach Bożych. Ale nie jest to kolejny zbiór biografii świętych! Autorka w wyczerpujący i bardzo przystępny sposób prezentuje młodemu czytelnikowi postacie naszych wybitnych rodaków, z których możemy być naprawdę dumni.
Aleksandra i Daniel Mizielińscy - MAPY
Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata.
51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej. Udanej podróży!
Bł. ks. Roman Archutowski - Historia Kościoła katolickiego dla młodzieży
Tak jak Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży F. Konecznego powinny być lekturą historyczną każdego nastolatka, tak Historia Kościoła... napisana piórem bł. ks. Archutowskiego, powinna być lekturą obowiązkową każdego młodego człowieka. Żeby poznał historię swojego Kościoła bez przekłamań i przeinaczeń. Żeby poznał powody do dumy ze swej religii, a nie – jak dziś często jest uczony – do wstydu.
Ewa Skarżyńska - O chrześcijańskiej Europie dzieciom (obwoluta)
Przekazując narrację dzieciom z poszczególnych europejskich krajów, autorka uczyniła książkę jeszcze bardziej komunikatywną, a objaśnienia trudniejszych słów, pojęć i wyrażeń zamieszczone w Słowniku, zapewniają dziecku komfort swobodnego poruszania się po jej kartach i bezproblemowego rozumienia treści.
Paweł Kołodziejski, Bogusław Michalec – Historia Polski w komiksie
Doskonałe wprowadzenie do dziejów Polski dla młodych i starszych czytelników, pełne humoru, lecz również powagi i narodowej dumy, ukazujące najważniejsze dla naszej Ojczyzny wydarzenia i postaci oraz jej niezbywalne miejsce w historii Europy.
Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy
Przedstawiamy książkę, którą zna chyba każdy Polak! Od pokoleń przygody Stasia i Nel zagubionych na afrykańskim lądzie fascynują, ciekawią, wzruszają i sprawiają, że nie można oderwać się od lektury.
Czternastoletni chłopiec i ośmioletnia dziewczynka uciekają z rąk porywaczy i szukają drogi do domu pośród groźnej afrykańskiej przyrody - niesprzyjającego klimatu, dzikich zwierząt, nie zawsze przyjaźnie nastawionych tubylców, groźnych dla życia chorób i wszelkich innych niebezpieczeństw. Czy wyjdą z tego cało i jakim sposobem?
Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy TWARDA
Przedstawiamy książkę, którą zna chyba każdy Polak! Od pokoleń przygody Stasia i Nel zagubionych na afrykańskim lądzie fascynują, ciekawią, wzruszają i sprawiają, że nie można oderwać się od lektury.
Czternastoletni chłopiec i ośmioletnia dziewczynka uciekają z rąk porywaczy i szukają drogi do domu pośród groźnej afrykańskiej przyrody - niesprzyjającego klimatu, dzikich zwierząt, nie zawsze przyjaźnie nastawionych tubylców, groźnych dla życia chorób i wszelkich innych niebezpieczeństw. Czy wyjdą z tego cało i jakim sposobem?
Zofia Kossak - Szaleńcy Boży
Szaleńcy Boży to jedna z najpopularniejszych książek Zofii Kossak, zaliczana do klasyki gatunku. Wybitna polska pisarka katolicka sięgnęła do skarbca światowej i ojczystej hagiografii, by na nowo odkryć wielowiekowe podania i legendy.
Znakomity literacki poziom utworu, wiernie oddane historyczne realia oraz sugestywne przedstawienie mentalności świętych czynią z Szaleńców Bożych rodzimy odpowiednik Złotej legendy Jakuba de Voragine.