Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
Przystępne i ciekawie napisane książki dla najmłodszych i młodzieży, wprowadzające w tematykę ekonomiczną. Obowiązkowy zakup odpowiedzialnego rodzica!
Frederic Bastiat - Co widać i czego nie widać
Co widać i czego nie widać to krótka opowieść o tym, co najważniejsze w ekonomii. Okazuje się, że nie trzeba czytać opasłych podręczników, aby zrozumieć istotę procesu gospodarowania i jego konsekwencji. Książka, którą trzymacie w ręku to swoisty elementarz. Napisana jasnym i klarownym wywodem, z niezwykłą pasją i żelazną logiką, a przy tym pełnym humoru językiem, pozwala dostrzec w ekonomii to, czego większość nie dostrzega lub dostrzec nie chce. Zmusza do myślenia. To jedna z tych książek, które czyta się przez całe życie i za każdym razem odkrywa się w niej coś nowego, inspirującego.
Wydanie z dwunastoma pięknymi ilustracjami, oddającymi przesłanie każdego z rozdziałów.
Jan M. Fijor, Bartłomiej Bilski – Skarby księcia Sławomira, baśń o przedsiębiorczym szewcu
To kolejna książka wydawnictwa Fundacja Instytut Carla Mengera z serii Akademia Młodych Milionerów. Autorzy Bartłomiej Bilski i Jan M. Fijor pokazują jak z niewielkiego pomysłu dzięki konsekwencji, cierpliwości, pracowitości, uporowi i szczypcie szczęścia zbudować firmę i przekuć to na sukces.
Irwin A. Schiff – Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje
Komiks Jak powstaje bogactwo, i kiedy nie powstaje napisany został przez Irwina Allena Schiffa, amerykańskiego ekonomistę polskiego pochodzenia i wybitnego specjalistę od spraw podatkowych. Autor przedstawia w nim zasady ekonomii w sposób pouczający, dowcipny, przystępny, a przede wszystkim interesujący i mądry. Dowodzi tym samym, że ekonomia - uznawana zwykle jako dziedzina nudna i nieprzyjemna - może być jednak nauką przyjemną, zaś tymi, którzy zanudzają studentów ucząc ich ekonomii są jej nauczyciele.
Jakub Strzelecki – Pakt ze Smokiem. Baśń o królu, który chciał zapisać się w pamięci poddanych jako władca mądry i dobry
Pakt ze Smokiem – baśń o królu, który chciał zapisać się w pamięci poddanych jako władca mądry i dobry jest kolejną książką z serii Akademia Młodych Milionerów, wydaną przez Fundację Instytut Carla Mengera. Tym razem historia dzieje się w królestwie, w którym władca poprzez nieroztropną decyzję wpędził królestwo w tarapaty a skarbiec zaczął świecić pustkami.
Leonard Read - Ja, ołówek
Leonard Read napisał książeczkę Ja, ołówek. Zresztą może nawet zdrobniałe określenie „książeczka” też jest nieco przesadzone. W końcu ma ona raptem kilka stron. Ale pod względem meritum to Księga. Dzieło wybitne i wiekopomne.
Robert Gwiazdowski
Arkadiusz Błażyca – Kot Biznesik. Jak pewien zwykły kot został biznesmenem
Kot Biznesik to jeden z wielu młodych kotów, który zaraz po zakończeniu nauki musi zmierzyć się z rzeczywistością.
Za namową rodziców rozpoczyna pracę na Łowisku Pana Etata, jednak bardzo szybko zdaje sobie sprawę, że praca dla kogoś nie pozwoli mu żyć pełnią życia i spełnić wszystkich marzeń. Wraz ze swoim świeżo poznanym mentorem Rysiem Robertem, wyrusza w wyprawę za jezioro, gdzie poznaje kocich przedsiębiorców. Koty dzielą się z nim tajemnicami swoich sukcesów, jednak czy w będą w stanie pomóc młodemu marzycielowi?
Leonard E. Read - Ja, ołówek EBOOK
E-book dostępny wyłącznie w formacie PDF.
Osobiście nie znam żadnego innego utworu literackiego, który w tak zwięzły, przekonywujący i efektywny sposób wyjaśniałby znaczenie koncepcji niewidzialnej ręki Adama Smitha – rozumianej jako możliwość nieskrępowanego i nieprzymuszonego działania - Prof. Milton Friedman
Kathryn Daniels - Zdrowy rozsądek w biznesie - dla nastolatków
Co ma zdrowy rozsądek do prowadzenia firmy? I co to obchodzi nastoletnie "dziecko"? Przeczytaj, a być może zdziwisz się jak ja, kiedy tak oczywiste i proste wskazówki uznałem za ważne na tyle, by podzielić się nimi z czytelnikiem - wydając tę książkę. Na pozór banalne - w rzeczywistości będące kluczem do sukcesu!
Bartłomiej Bilski – Leśna Spółka Wiewióra Albina
Z łowiska kota Biznesika, bohaterowie Akademii Młodych Milionerów przenoszą się do starego boru, w którym – pomimo pasma zmartwień i niepowodzeń - potwierdza się stara prawda, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. A także jeszcze starsza zasada, że aby wszystko miało swe szczęśliwe zakończenie, konieczny jest wysiłek, konsekwencja i współpraca - no i odrobina szczęścia!
Connor Boyack - Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek
„Jestem ołówkiem – zwykłym drewnianym ołówkiem, dobrze znanym wszystkim chłopcom, dziewczynkom i dorosłym, którzy umieją czytać i pisać. Pisanie to zarazem moja praca i hobby. To wszystko, czym się zajmuję" – tak zaczyna się jeden z najsłynniejszych esejów w całym ruchu wolnościowym. Opowiadanie Leonarda Reada stało się natchnieniem do przygotowania drugiej części historii o bliźniętach Tuttle, w której dzieci wybierają się na wycieczkę po fabryce. Dowiadują się tam, że na całym świecie nie ma ani jednej osoby, która wie jak wyprodukować ołówek. Dlatego to właśnie rola współpracy, którą podejmują ludzie, jest myślą przewodnią „Bliźniąt Tuttle i cudownego ołówka". Książeczka bogato zdobiona obrazkami przybiera odpowiednią formę dla młodych czytelników.
Connor Boyack - Bliźnięta Tuttle i potwór z Wyspy Jekylla
Drogi Rodzicu, zastanawiałeś się kiedyś jak rozmawiać ze swoim dzieckiem o gospodarce i społeczeństwie? Czy w ogóle powinniśmy zainteresować dzieci takim tematem, skoro w szkole nie ma zajęć z ekonomii?
Dla osób, które wiedzą, że zrozumienie praw rynkowych nie jest rzeczą zarezerwowaną wyłącznie dla dorosłych, odpowiedź powinna być oczywista. Rodzice przez długi czas byli jednak zdani na własne metody. Na ratunek przyszedł Connor Boyack: prezes Libertas Institute w Utah – wolnorynkowego think-tanku – autor książek na temat polityki i religii oraz setek felietonów i artykułów w obronie wolności jednostki. Jego prace prezentowano w telewizji, radio i innych mediach międzynarodowych, krajowych i lokalnych. Connor jako młody rodzic sam musiał zmierzyć się z problemem edukacji ekonomicznej swoich dzieci, co zainspirowało go do stworzenia serii książek dla dzieci „Tuttle Twins”.
„Inflacja, czyli jak wyjaśnić dzieciom, dlaczego wzrost cen jest zły"
Connor Boyack - Bliźnięta Tuttle poznają prawo
Wydana przez nas część Prawo jest przystępną interpretacją ponadczasowego dzieła Frédérica Bastiata o tym samym tytule. Tak jak pierwowzór stanowi jedną z najważniejszych książek myśli wolnościowej w historii, tak i my chcemy przekazać właśnie tę część w ręce najmłodszych Czytelników jako pierwszą. W Prawie znajduje się opis roli państwa i to, czym jest prawdziwe prawo. Książeczka bogato zdobiona obrazkami przybiera odpowiednią formę dla młodych czytelników.