
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
Feliks Koneczny - Bizantynizm niemiecki

Prusacy wojny pragną. Jeżeli niemieccy członkowie cywilizacji łacińskiej wojny nie pragną, niechże się czymś różnią od tamtych - a przede wszystkim niech nie powtarzają za pruską panią matką piosenki o „korytarzu” – bo tą drogą rozpęta się z wszelką a wszelką pewnością nową wojnę europejską. A wtedy albo koniec cywilizacji chrześcijańsko-klasycznej, albo musi nareszcie nastać raz koniec Prus. Żadnemu Niemcowi nie spadłby przez to włos z głowy, owszem, odetchnęłyby Niemcy. Według wszelkich danych jest i obecnie cywilizacja bizantyńska w Niemczech o wiele żywotniejszą od łacińskiej. Jeżeli posłyszę głos niemiecki przeczący temu, rad będę.
Feliks Koneczny - Prawa przyrody a ducha

Autor - jak sam pisze - ogranicza się do stosunku praw przyrody i praw ducha, nie badając stosunku metafizycznego duszy do ciała w ogóle, poprzestając na pewnej cząstce tego problematu.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom I 1887-1896

Pierwszy tom Dzieł zebranych prof. Feliksa Konecznego obejmuje prace wybitnego polskiego historyka i historiozofa z lat 1887-1896.
W tomie znajdziemy m.in. teksty: Kazimierz Wielki prorektorem kościoła ryskiego; Geneza pedagogii; Polityka Zakonu Niemieckiego w latach 1389 i 1390; Charakterystyka Erazma Rotterdamczyka na podstawie jego pism; O współczesnej poezji czeskiej. Szkice; Walter von Plettenberg landmistrz inflancki wobec Zakonu, Litwy i Moskwy 1500-1525; Szkoła Hozjusza w Prusach; Zatarg szkolny chełmiński 1554-1557; Z młodości Zygmunta III; Jagiełło i Witold.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom II 1896-98

Drugi tom Dzieł zebranych Feliksa Konecznego obejmuje prace z lat 1896-1898. Najistotniejsza praca z tego okresu to Dzieje Śląska, adresowane do polskiego ludu znajdującego się pod zaborem niemieckim i austriackim.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom III 1898-1902

Tom trzeci Dzieł zebranych Feliksa Konecznego zawiera prace z lat 1898-1902. Wśród nich można znaleźć pokaźny zasób recenzji sztuk teatralnych.
Niniejszy tom zawiera ponadto broszurę Jan III Waza i misja Possewina, w której autor na podstawie kwerendy w archiwach watykańskich rzucił nowe światło na działalność wysłannika Stolicy Apostolskiej, którego celem stało się przywrócenie Kościołowi katolickiemu Szwecji.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom IV 1902-1903

Czwarty tom Dzieł zebranych Feliksa Konecznego, obejmujący prace z lat 1902-1903, zawiera dwie ważne popularyzatorskie publikacje – Dzieje Polski oraz Dzieje Polski za Piastów. Pisząc je Feliks Koneczny miał na celu upowszechnienie wiedzy o chwalebnej przeszłości Polski oraz uświadomienie narodowe niższych warstw społeczeństwa.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom IX 1919-1921

W tomie IX Dzieł zebranych odnajdziemy teksty Feliksa Konecznego z lat 1919-1921.
Do najistotniejszych prac pochodzących z tego okresu należą Dzieje Rosji od najdawniejszych do najnowszych czasów oraz Polskie Logos a Ethos. Roztrząsanie o znaczeniu i celu Polski.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom V 1903-1905

Na piąty tom Dzieł zebranych Feliksa Konecznego składają się prace opublikowane przez krakowskiego historyka w latach 1903-1905.
Wyróżnia się wśród nich książka Dzieje Polski za Jagiellonów, w której w sposób przystępny przedstawił losy Polski w czasach panowania litewskiej dynastii.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom VI 1905-1909

W szóstym tomie Dzieł zebranych Feliksa Konecznego można odnaleźć jego publikacje z lat 1905-1909. Krakowski historyk opublikował wówczas znaczącą popularyzatorską pracę Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży, w której w sposób przystępny dla młodego czytelnika opowiedział o losach ziem polskich od czasów najdawniejszych.
Największą część niniejszego tomu stanowią artykuły Feliksa Konecznego z redagowanego przezeń „Świata Słowiańskiego”, gdzie opisywał między innymi rozwój idei słowianofilskiej i przeciwdziałanie rosyjskiej próbie organizacji ruchu słowiańskiego, polsko-rusińskie spory w Galicji Wschodniej czy też partykularne problemy Czechów, Słowaków i Słoweńców.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom VII 1909-1917

W VII tomie Dzieł zebranych zamieszczone zostały prace Feliksa Konecznego z lat 1909-1917.
W tekście „Teoria Grunwaldu” Koneczny referuje oryginalnie polską ideę polityczną piętnastego stulecia. Warto wymienić także cykl artykułów „O pajdokracji”, w których przestrzegał przed przesadnym zaangażowaniem młodego pokolenia w sprawy polityczne. Szczególnie interesującą pracą jest również pisany u progu Wielkiej Wojny tekst „Stosunki religijne na Bałkanach”.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom VIII 1917-1918

Tom VIII Dzieł zebranych obejmuje prace Feliksa Konecznego z lat 1917-1918.
W tym czasie wydana została publikacja Dzieje Rosji. Tom I (do roku 1449), napisana podczas Wielkiej Wojny, która stała się podstawą do uzyskania przez Konecznego habilitacji.
W trakcie I wojny światowej Feliks Koneczny przygotował również książkę Tadeusz Kościuszko. Życie czyny duch wydaną w stulecie śmierci Naczelnika.
Feliks Koneczny - Dzieła zebrane Tom X 1922-1927

Tom X Dzieł zebranych, zawiera prace Feliksa Konecznego z lat 1922-1927.
W tomie m.in: Rzekoma koalicja Litwy z Tatarami przeciwko Moskwie w r. 1480; Sprawy z Mengli-Girejem 1473-1504; Dzieje administracji w Polsce w zarysie; Do metodologii nauki o cywilizacji; Różnolitość cywilizacyjna Słowiańszczyzny; Religie a cywilizacje; Bizantynizm niemiecki.